Tak MW 2 (2022) jsem zdárně pokořil na jeden zátah, ale musím říct že kampaň se opravdu vyvedla. Troufám si tvrdit, že ještě lepší než MW (2019) a na střední obtížnost mě Steam ukazuje 7 hodin - což je celkem slušné na poměry posledních let. Dlouho jsem se tak u COD kampaně nebavil.
@Bosper (06.12.2021 13:51): On si samozřejmě hned založil nový. Zkuste mu zkritizovat například Doom Eternal, který například mě osobně ve srovnání s předešlým dílem docela zklamal, vozy BMW a jejich řidiče, případně další věci, které on osobně zbožňuje a máte zaručený ban na jeho kanálech s tím, že se bude chovat úplně stejně, ne-li hůře, než děti, které s takovou oblibou kritizuje. Na Petráčkovu tvorbu koukám velmi okrajově, s výjimkou humorné herní kritiky, která skutečně i je vtipná, mi sledování jeho obsahu připadá jako ztráta času.
@DEU (06.12.2021 08:33): U pana Petráčka ač mě některá jeho tvorba baví, mě vadí že když někdo nesouhlasí s jeho názorem označí hned dotyčného za bolševika, sluníčkáře, pleba či jiným výrazem. Myslím si, že na základě tohoto chování mu lidé začali nahlašovat kanál, který byl následně smazán.
@Vynex (04.12.2021 20:55): Já viděl hned celou kolekci soli a plivání na všechny kolem sebe. Ale u ní jsem se i docela bavil, protože jeho paleta nadávek a vulgarizmů byla skutečně pestrá. Co se ale nedá poslouchat je ta jeho CzEnglish ve videích.
@DEU (15.11.2021 16:56): Naprostý souhlas ohledně Petráčka. Musím sice uznat, že má velké znalosti co se týče "vojenské tématiky" ale jinak ho absolutně nesnesu. Stačilo vidět sestřih na YouTube, kde se vzteká u MP her a musím říct, že to chování je stejné jako u klasických toxic hráčů online her. Naprosto nevyrovnaný člověk.
Taky přidám svoji trošku: hraju primárně MP a jsem spokojen. Až autoři vyladí chybky a trochu vybalancují arzenál, bude to skvělý rok.
@Falco (15.11.2021 13:35): Pana Petráčka prosím berte s rezervou. Ano, jeho videa na téma herní kritika zejména her Battlefield a Call of Duty jsou skutečně zábavná, ale jinak se chová naprosto stejně jako ti, co kritizuje. Nemluvě o jeho vytříbeném a slušném slovníku :)

Zkuste některé z těch her, co jsem zmínil, je to ve srovnání s BFV a posledními CoD zaměřenými na WWII nebe a dudy.

@Rapier (15.11.2021 14:48): 2042 bude nepochybně lepší než pětka. Tématicky tam toho nemohou tolik zkazit přepisováním historie. Jak jsem psal v diskuzi pod tuto hru, zajímá mě výhradně jak bude fungovat režim Portal. Dát si bitvy ryze z Bad Company 2, nebo trojky, nebo čtyřky a případně prokombinovat tyto tři zaměření pro mě zní celkem lákavě.
@DEU (15.11.2021 13:14): Souhlasím, že hra je to opravdu špatná. Obsahově i technicky. CGI pěkný, ale o tom to není. Stačí se podívat na video na Tartarus Cast. Obecně i názory na MP, co jsem četl, byly vesměs negativní. Horší je, že náš čekají ještě další dva díly této podsérie, na které se nemám důvod těšit.
Co jsem měl možnost vidět videa ze hry jednoho i více hráčů, je tato hra ještě větší paskvil než Battlefield V a to ve všech směrech. Do budoucna bude rozhodně na místě zaměřit se výhradně na FPS od méně známých studií a podporovat hry typu Day of Infamy, Hell Let Loose, Squad 44 a podobné.
Nezkoušel jste někdo náhodou přenést uložené pozice singlu mezi dvěma PC normálně se stejným účtem na Battle.net? Vím, že v případě nových CoD jsou uložené pozice v Dokumentech ale po přenosu to nejsem schopný dát dohromady… u minulých Black Ops CW a Modern Warfare to šlo vpohodě :-/
@Bosper (06.11.2021 13:21):
Zatím nemůžu soudit podle sebe, nedohrál jsem, ale určitě je to více zaměřeno na MP...
Podle ,,pár,, dohrání co jsou na HowLongToBeat.com základní herní doba Main Story:
Call of Duty: WWII: 7 hod
Call of Duty: Vanguard: 5,5 hod

Takže asi žádná sláva.
@Falco (06.11.2021 09:40): CoD hraju kvůli singlu, teď jsem dojel pár starších (WaW, MW 3) a právě hraju Ghosts. Jako jednorázová střílenice to není úplně marné, ale nic k čemu bych se vracel a cena nových dílů je z pohledu párhodinového SP dost přepálená (v padesátiprocentní slevě 750,- za pár hodin zábavy už je na můj vkus trochu moc).
Viděl jsem stream vortexu z MP a ano je to pořád to cod, stejná šablona, běhání, střílení a umírání, zběsilý chaos, taktika 0. Jako bych koukal na cod 5 v lepší grafice, nic se nezměnilo. SP bych si zahrál, ale dát za něj 1800 ani omylem. Nechci být negativní, ale hraju coda od jedničky a toto už je pro mě čirá vyčpělost.
Nové codko nikoho nezajímá, nikdo o něm nemluví, ale tak recenze dobré.

Osobně mám zrovna rozehrané Advanced Warfare a nějak mě to nebaví už, tak jsem si říkal, že na další codka už kašlu, ale tomuhle možná dám šanci až se k tomu dostanu za přijatelné peníze. Ten gameplay ze singlu vypadá pro mě nejlákavěji z těch novějších dílů.

Nicméně čekám teda komerční průser, kor když Battlefield má letos nejspíš nakročeno k nejlepším prodejům v sérii.