Končil druhý ročník na střední škole a všichni jsme se dohodli, že si stáhneme Call of Duty eMWéčko jedničku, že to je ta správná pařba, a že si zapaříme mulťák (já tehdy spíš víc ujížděl na Call of Duty 2, díky bráchovi). Tak jsme si ve fb skupině posharovali link ke stažení, všichni jsme si hru stáhli, no a jak to, tak většinou bývá, všichni jsme na to vykašlali a žádný třídní gamingový turnaj se neuskutečnil. Já si však chtěl zahrát kampaň a zjistit, pokud je Modern Warfare lepší než moje milovaná dvojka a vím, že jsem hned po první misi hru vypl a nevrátil se k ní. Po letech jsem se opět ke hře dostal díky PS+, a tak jsem neváhal a znovu si ji zahrál, pokud mě to ohromí teď.

Ihned pochválím grafickou stránku hry. Grafika je doopravdy vyšperkovaná a je radost na ní pohledět. Nejednou jsem se zastavil, abych se pokochal prostředí a modely zbraní. Líbilo se mi, s jakým detailem jsou všechny úrovně udělány. Zvuky byly taktéž dobré, obzvlášť těch zbraní, které do mě pálily, když jsem se kochal okolím.

Co mi však možná trochu vadilo byla „filmovost“ hry, kdy si spíš říkáte, že místo hry sledujete film, kde si občas zastřílíte. Tedy začátek takový byl, ke konci se to zlepšilo. Rozhodně má CoD MW svoje světlé momenty, nejvíce asi převoz prezidenta na popravu, první výbuch atomové bomby, nebo se mi hodně líbila stealth mise za mladého Price, ale nevadilo by mi, kdyby byl příběh zajímavější, což o CoD MW moc říct nemohu, avšak nepokládám to za mínus hry. Byl bych bláhový, kdybych to bral jako negativum. Ale co bych bral jako mínus by byla absence satisfakce, pokud mi rozumíte... Dopadení Khaleda Al-Asada mi přišlo fajn, ale finální zabití Imrana Zakhaeva v Max Payne stylu mě nechalo chladným...

V Modern Warfare jde hlavně o akci, které si zde užijete dost, když zrovna nekoukáte na filmové cutscény. Poslední dobou si všímám na sobě, že střílečky na gamepadu mi jdou, když vezmu v potaz, že jsem se vždy s radostí vybavil dragunovem a sypal headshot za headshotem. Obtížnost mi přišla v pořádku, neřekl bych, že je hra extrémně těžká, ale ani zase k smíchu lehká. Některé mise jsem si spokojeně Rambil a v některých misích jsem byl nespokojně Rambován.

Co mi však ukrutně na hře vadilo byl fakt, že když jsem se zasekl na jednom místě, tak na mě odnikud nabíhali nekonečné hordy nepřátel a teprve, když jsem se dostal za určitou linii, tak hordy přestali nabíhat. Takže rada číslo jedna – vždy jděte kupředu! Jednu misi jsem udělal tak, že jsem se mezi nepřáteli prokličkoval do cíle. Dále mě iritovalo, že jsem musel čekat na svoje kolegy, než mi otevřou dveře, iritovalo mě, když jsem se postavil za kapitána Price, když dveře otevíral, tak do mě nabíhalo NPC, takže jsem si připadal, že nepatřím do party… Vadilo mi taky občas, že jsem nemohl přeskakovat některé zábrany, takže jsem je musel obíhat jako exot. Opět si postěžuju na NPC kolegy, když řeknu, že jsem se párkrát na ně nemohl spolehnout, protože mě nenásledovali, když jsem postupoval mapou. Jindy třeba stáli ve střehu v místnosti a bylo jim jedno, že okolo nich proběhl nepřítel, který do mě ihned začal šít olovo.

Ve výsledku je ale CoD Modern Warfare (Remastered) povedenou vojenskou střílečkou. Bavil jsem se a o to mi u her jde nejvíce. Samozřejmě bych možná lehce ubral na filmovosti a rozhodně bych natáhl gameplay (hru jsem dohrál za dva večery), ale i tak je to nadprůměrná hra a jsem rád, že jsem si ji konečně zahrál.

Pro: Hratelnost | Grafika | Zvuky | Detaily

Proti: Umělá Inteligence | Kratší herní doba | Nekonečné hordy nepřátel, když nepostupujete | Pro mě neuspokojivý konec...