Bus Simulator 18

Bus Simulator

13.06.2018
17.09.2019

Nástupce autobusového simulátoru Bus Simulator 16 kromě jiného nabízí dvakrát větší město, které má tentokrát rozlohu 15 kilometrů čtverečních s 12 autentickými městskými oblastmi. Můžete v něm usednout za volant osmi licencovaných autobusů Mercedes-Benz, IVECO nebo MAN. Při jízdě je opět nutné komunikovat s cestujícími a dodržovat zákony. Jízda je okořeněna situacemi jako jsou změny počasí, cyklus dne a noci, dopravní zácpy, zašpinění interiérů vozidla nebo jeho samotného selhání. Čeká na vás opět budování vlastní firmy, správa autobusových linek a zaměstnávání šoférů. Autobusy vaší firmy si můžete upravit dle vašeho vkusu. Můžete si užít i multiplayer až pro 3 hráče. Grafika je poháněná Unreal Enginem 4.

Máme simulátor evropských tiráků, máme simulátor amerických a na co se zapomíná? Na dálkovou, případně městskou, dopravu. Autoři dvou TIR simulátorů plánují vydat simulátor dálkové autobusové dopravy. A co městská? Tu udělali tento rok autoři ze Stillalive studios.

Plánovaný datum vydání je 13. července, a tak mají recenzenti dost času na to, aby mohli vychválit nebo zkritizovat simulátor autobusové městské dopravy.

Co nás čeká? No město. Není to město ledajaké, je to Seaside Valley, které je dostatečně velké na to, abychom si mohli cestu užít. Dopravy a křižovatek je dost a pro fanoušky je připraveno několik kruhových objezdů a mimoúrovňových křižovatek. Město je dostatečné velké na jízdu a zastávek je také dostatečný počet.

Nebylo by simulátoru bez správných autobusů. Na výběr jsou opravdu dost známé značky Mercedes-Benz, Setra, MAN a IVECO BUS. Díky těmto autobusům vyrážíte na cesty po městě.

Je pro vás připraveno několik důležitých úkolů, při kterých se naučíte správné ovládání, cestovaní a řízení a samozřejmě i placení cestujících.  Po několika snadných úkolech už máte vyděláno na první vlastní autobus a řidiče a začínáte svoje linky postupně rozšiřovat a obsazovat město svojí firmou, až se stanete monopolním dopravcem celého města.

Na rozdíl od TIR simulátorů nesedíte jenom za volantem, ale můžete vystoupit, zkontrolovat své cestující, přistavit plošinu pro invalidu a samozřejmě se trochu projít kolem svého vozidla.

Za jednoduché úkony, jako je správné odbočování, parkování, stíhání správného časového rozpisu, dostáváte kladné body a za špatné řízení záporné. Odměna je v penězích, a tak při správném dodržování všech správných pouček vyděláváte na své další řidiče a autobusy.

První hodiny hry jsou velmi zábavné, ale postupně svého řidiče umíte tak správně ovládat, až se dostavuje nuda. Město už znáte a plníte pořád ty samé a samé úkoly. Oproti simulátoru v Evropě nebo v Americe přichází dost brzká nuda, která se líbí pouze simulátorovým nadšencům.

Grafika hry je na úrovni, všechna auta a autobusy ve městě jsou dobře vykreslené, ale ti cestující… Jenom pár šablon nic nevyřeší. Přeci nechodí v jednom městě pořád x-terčata, že. A ani nejsou moc dobře vyobrazení.

Je také vidět, že tvůrci použili už existující Unreal Engine 4, a tak lze říci, že grafika je už pár let stará. Pěkné město to samozřejmě je, ale oproti „konkurenčním“ TIR simulátorům je grafické zpracovaní o dost slabší.

Ti, co nehrají simulátory, si samozřejmě hru nekoupí, ale pro ty, co si rádi hrají na řidiče, je připravená dost kvalitní cena.

Cena je přijatelná, a tak hru doporučuji všem fanouškům simulátorů dopravy. Ten, kdo nemá řidičák a líbí se mu jezdit autobusem, tak ať si hru koupí. Konkurence není a tak je to tento rok ta nejlepší koupě, co může udělat.

Pro: Super simulátor MHD

Proti: Málo tratí a autobusů