Brilliant Shadows - Part One of the Book of Gray Magic

30.10.2015

Brilliant Shadows nám představuje svět, kde je přítomnost magie klíčová a její absence nemyslitelná. Samozřejmě jsou i místa a jevy vyznačující se absencí magické energie, ale to je velmi ojedinělá záležitost. Nacházíme se v době, v níž koexistuje Černá (nekromanti) a Bílá (paladinové) magie v dokonalé harmonii. Tyto dvě "kasty" od sebe oddělují velké extrémy, a aby jejich soupeření nezničilo celý vesmír, uzavřel se Pakt. Členové Konkláve dali vzniknout párovacímu rituálu, jenž vytváří spřízněné duše z řad paladinů a nekromantů. Stoupenci Světla tak budou bdít nad činy Temných a Temnonoši naopak budou hlídat počínání Světlonošů. Tato vzácná kombinace jednak propůjčuje správný klíč k praktikování magie a jednak zaručuje, že dvojice souzní v rovnováze a ve vzájemné toleranci. Díky oboustrannému respektu je tak říše ušetřena nejhorších katastrof.

Sledujeme příběh nerozlučného dua dívek - nekromantky Veronicy Ashmar ("Ash") a paladinky Prudence Celeste ("Prude"), kamarádek na život a na smrt, které si již v dětství naplánovaly společnou budoucnost. Nic nenaznačovalo, že by tomu mohlo být někdy jinak, jsou si na 100 % jisté, že budou na ceremoniálu spárovány. Bohužel osud má s nimi zcela jiné plány. K Prudence je přiřazen mladík Hektor a Veronica nečekaně zůstává bez partnera, což způsobí velký poprask. Nikdo z přítomných si tuto anomálii nedokáže vysvětlit. Mnoho podezřelých otazníků donutí zostuzenou Veronicu k obavám. Proto se rozhodne vypátrat, zda v její poznamenané reputaci náhodou nemá prsty někdo jiný.