Braveheart

Tartan Army

13.08.1999

Braveheart je oficiální hra ke stejnojmennému oscarovému filmu. Děj je zasazen na počátek 14. století, kdy je vaším úkolem sjednotit skotské klany, vyhnat ze země Angličany a stát se novým skotským králem. Hra je klasickou real-time strategií s kombinovaným stylem hry, kdy ve 2D budujete své ekonomické zázemí a ve 3D probíhají všechny boje.

Strategická 2D část, kdy budujete své panství, probíhá následovně - svým lidem určujete jednotlivá povolání, aby věděli, co mají dělat, a zvýšili vám tak příděl surovin, ze zbytku pak trénujete vojáky. V hře nechybí ani vzpomínané 3D boje. Bojovat přitom nebudete jenom s klasickými jednotkami, k dispozici máte i hrdiny. V pokročilejší fázi hry budete mít k dispozici dokonce i různé obléhací stroje. Bojové mapy patří mezi větší a přesun jednotek z jednoho konce na druhý může zabrat i víc času. Hru je možné uložit si kdykoliv.

Grafika, zvuky a hudba jsou na adekvátní úrovni v době vzniku.

Zkoušel jsem to jak na xp tak na 7 a hru sice spustím, ale spadne v 1 případě to hodí černé okno a kurzor a ve druhé crash exe hry.

Zkusil jsem to spustit v nejmenším rozlišení 16 bit barvy, Kompatibilita od 95 do xp servise pack 3. Spustit, jako správce spustit s integrovanou grafikou a prostě nic. Dostanu se do menu hry a tím to končí.