Bomba, Bechere!

2005

freeware

Teroristé obsadili továrnu na becherovku, umístili zde bomby a vzali několik rukojmí. Hráč má za úkol teroristy zlikvidovat, zneškodnit bomby a zachránit rukojmí. Bomba, Bechere! je izometrická 3D TPSka. Vytvořil ji BDS Software na svém DuM enginu. Jak název napovídá, hra bylo vytvořena pro soutěž Becherovka Game 2005, kde se umístila na 3. místě.

Hra obsahuje několik misí. V každé musíte pozabíjet všechny nepřátele a najít bomby, které následně musíte zneškodnit. V pozdějších misích budete zachraňovat rukojmí. Po splnění těchto úkolů můžete pokračovat do dalšího levelu. Začínáte s pistolí, ale později získáte ještě brokovnici a UZI. Cestou budete nacházet náboje do zbraní a lékárničky, u kterých se lze vyléčit.

Bomba, Bechere! vypadá na první pohled přímo skvěle, v rámci freewarové scény samozřejmě. Jenže grafická stránka hry je to jediné, co se veze na vlnách nadprůměru. Jinak je to naprosto tuctová střílečka z pohledu třetí osoby, kterou kazí zejména bugy. A to tak velké, že hru pravděpodobně ani nedohrajete, protože vás bude neustále vyhazovat do operačního systému a záleží na vás, kolikrát budete ochotni hru znovu spouštět. Pokud nebudete mít to štěstí, co já, a výskok do woken nebude překážkou nikoliv náhodnou a prudící, ale v určitých místech naprosto pravidelnou a tudíž nepřekonatelnou.

Vedle toho, je tu klasické prolínání zdí, pohyb postav jak na ledové ploše či naprostá ztráta reakcí vašich protihráčů, okolo kterých můžete tancovat a oni si vás ani nevšimnou.

Polehčující okolností je fakt, že tvůrci tuhle hru zmákli za pár dnů, ovšem tohle hráče nemusí vůbec zajímat. Bomba, Bechere! je prostě šitá horkou jehlou.