Sakra, kdo se má v týhle sérii vyznat...

A jak tak koukám, na GOG stejně není komplet :/
Dohráno, celkem fajn hra, i když konec už mě začínal trochu nudit. Přesto však velice dobrá hra, která stojí za zahrání.
Dnes jsou dobré vymoženosti, kdyby udělali kompromis toho, co jsi napsal, tak by to bylo fajn. I dnes jsou fajné hry, ale tadytohle je přímo příklad, že i bez grafiky jde udělat skvělou hru.

EDIT: Jako grafika je skvělá, ale myslel jsem to tak, že na dnešní tituly určitě nemá :-) a ani nemohla mít
Tož, toto je oldschool pecka. To se ještě dělaly hry pro hráče a ne pro prachy ;D
Ale herní doba je docela slušná. Už jsem u toho strávil 5 hodin a jsem ve 4 kapitole z 11. Takového Turoka nového, co zabíral na disku 18gb už bych měl projetého :-)
PavelU: Je to jen zápis do registru (soubor.reg), ale zřejmě funguje jen když necháš defaultní cestu v instalátoru pro instalaci hry, jinak bys ho musel upravovat. Bohužel, já už to smázl, nechystám se to momentálně hrát, ale z těch torrentů to valí rychle, měl jsem to za půl hoďky stažený ;)

Pivo: No popravdě, moc daleko jsem se nedostal, myslím, že k druhýmu bossovi a vím, že jsem z té hry byl nadšenej, ale zároveň nasranej z ovládání. No jinak ještě pro srovnání se Soul Reaver, myslím, že právě level design, možnost přecházet ze světa živých do světa mrtvých apod. dělají ze SR vynikající pařbu.
Bursoft: Díky, když tak zkusím verzi z Levelu opětovně. Ale tu utilitku na zprovoznění videí budu zřejmě potřebovat.
Já hrál demo Soul reaver kdysik a zdálo se mi to celkem fajn, ale když to porovnávám s BO2, tak mě baví spíše BO2. Ale vím, že porovnávat demoverzi s plnou verzí je hodně velký rozdíl a ta část mi prostě nemusela zrovna v tom demu padnout do oka a zbytek hry může být lepší.

Těžko posoudit, ale BO2 si mě fakt dostává designem, který je na svou dobu perfektní. Ani trochu nemám pocit stereotypu, sice jde furt o to samé město zatím, ale ty lokace tak celkově působí hodně dobře.

Jak se tak dívám, tak pak následují jiné lokace, zajímalo by mě, jestli překvapí nebo budou škaredší.

Bursoft: Kam ses v téhle hře dostal? Jak bys to tak stručně popsal, jak tě hra bavila?
Snad nebude vadit, když to napíšu sem.

PavelU: Takže jsem stáhl Soul Reaver (na torrentech od Oldiez) a v XP to jede. Jde o to, že musíš hru opatchovat na verzi 1.2 (ofi. patch) a jak jsem psal včera, je potřeba hodit hru do režimu kompatibility pro Win98/ME. Pokud budeš chtít hrát bez CD, je nutný z CD zkopírovat všechny videa do adresáře hry, cracknout a zřejmě poštelovat registry kvůli videím (mám u toho nějakou utilitku, která to zprovozní).

Jen mě štve, že nemůžu najít originál.. taková stará superpařba :(
Jo, režim komptability už mi u pár her pomohl. Tak kdyžtak řekni, ať vím jestli má cenu se po Soul reaver poohlížet nebo jít radši na druhý díl.

Jinak, zajímavější hra než BO2. Hmm, pár takových v tehdejší době bylo, ale asi ne moc. Vlastně mě bavily jen ty, co mám v dohraných hrách na profilu, jinak mě hry z téhle doby ani nebavily a nebaví. Blood omen 2 je prostě klasika a je bez nadsázky lepší i než spousta nových titulů.

K ovládání. Jo, je trochu zmrchané, ale nic co by mě mělo odradit. Jediné co mě štve, je to, že když běžím a pak nemačkám žádnou klávesu pro běh, ale otáčím myší, tak postava stále běží šikmo tou stranou kde zatáčím myší. Hodněkrát se mi stalo, že jsem se chtěl jen otočit, jak bývám zvyklý a skočil jsem do vody, to nasere :-)
jj, budu rád když to ověříš, mám dojem že hra používá nějaké staré kodeky. Po kliknutí na exáč sem měl černou obrazovku.
Byl jsi rychlejší :D. No jak jsem psal, zkus režim kompatibility. Já to kdysi zkoušel z jiné verze, co jsem stáhl na netu a vím, že mi to fungovalo na 100%. No kdyžtak to zkusím zítra, jestli se k tomu dostanu.
Bursoft: Verzi z Levelu mám, když se ti podaří zprovoznit tak dej vědět.
PavelU: Já to stáhl z torrentů mám dojem, kde u toho byl nějaký speciální patch pro XP. Ale vím, že původní prodávaná verze nejede na XP. Možná bych ho ještě našel na Level CD.

Edit: Anebo zkus režim kompatibility pro Win95 nebo 98.
Pivo: V té době mě odradilo naprosto nemožný ovládání. Dnes už bych si zvykl, páč denska je každá druhá hra konverzí z konzole. A taky mám dojem, že mi do toho padla asi zajímavější hra a nějak jsem na to zapomněl. Každopádně BO2 mám originál, hodně si té hry cením ;)
Soul Reaver 1 jsem zkoušel rozjet, asi před 2 lety a bez úspěchu. Ale nějaké postupy na jeho zprovoznění na internetu jsou.
Tady ti musím dát za pravdu. Sice jsem BO2 nedohrál, ale ta hra je hodně chytlavá a na svou dobu má obstojnou grafiku a plno dobrých nápadů. Hrál jsi Soul Reaver ze stejné série? Taky úžasná hra, možná ještě lepší než BO.
A jinak by se tu ještě hodilo něco napsat k debatě - staré vs. nové hry. Teda, takhle si představuji design. Na svou dobu opravdu skvělé a propracované. Nechápu, proč na to spousta dnešních her kašle. Anebo je to jen můj pocit a prostě se mi líbí to středověké městečko? No, na tom už nezáleží, jedno je hlavní, tahle hra mě baví více, než některé (mnohé) novodobé AAA tituly :-)
Další skvělá hra. Přestože jde o hru z roku 2002, tak nabízí skvělou grafiku ( no dobře, Payne je o dost hezčí, ale ten drtí i novější hry ) a možnost hrát za upíra se také všude nenajde.

Teda můžu říct, že hra je trošku brutální, ale tím nemyslím, že by byla nějak nechutně násilná a všude cákance krve. Ale když si vezmete, že jste v cele s připoutanými vězni ve stěně a začnete je vraždit a vysávat a ten poslední sebou mlátí a řve: HELP ME. Tak je to vážně trošku morbid, ale taky zábavné :-)

No sami se vžijete do kůže toho chudáka, jak vidíte, jak na vás jde řada, že vás vysaje upír a vy už s tím asi nic neuděláte :-D