Blades of Avernum

17.03.2004

Čtvrtá část v sérii Avernum je remakem starší Blades of Exile, ale není klasickým pokračováním příběhu, ale spíš jakýmsi bonusem pro hráče v podobě čtyř předinstalovaných scénářů. Součástí hry je editor, s jehož pomocí si hráči mohou vytvořit svoje vlastní scénáře, ve kterých jsou omezeni pouze svou vlastní fantazií.

Na počátku každého ze scénářů si hráč vytvoří vlastní skupinu čtyř hrdinů, se kterými se vydává do podzemního světa Avernum, jehož obyvatelé se nechtějí smířit se svým osudem a bojují proti nadvládě Říše na zemském povrchu. Ve scénáři The Valley of Dying se skupina vypraví za nalezením zdroje záhadné epidemie, která ohrožuje existenci obyvatel podzemního světa. V A Small Rebellion se naše skupina vydává na povrch, kde se snaží všemi dostupnými prostředky rozložit pilíře, na kterých je nepřátelská Říše postavena. The Za-Khazi Run nechává naši skupinu nalézt cestu přes nebezpečnou řeku a zachránit své spojence v časovém limitu. V posledním z předinstalovaných scénářů Diplomacy With the Dead naši hrdinové pomáhají obyvatelům malého městečka v jejich téměř beznadějném boji proti upírům, kteří je ohrožují.