Blades & Magic

říjen 2007

Blades & Magic je akční RPG přenášející hráče do fantasy světa plného dobrodružství, monster a kouzel. Bájnou zemí zvanou Auronia zde putuje mladý válečník klanu Grimblade, jehož rodina padla za oběť zlého skřeta. Bryn se vydává na nebezpečnou výpravu, na jejímž konci jej čeká démonický Balrazhul. Hráči se svým hrdinou prožijí příběh, na jehož počátku stojí pomsta a hněv a končí vítězstvím ve jménu Dobra.

Svého hrdinu můžete převléknout do roucha bojovníka nebo mága a podle zvoleného povolání se vyvíjí i jeho schopnosti a dovednosti. Hra je rozdělena do osmi rozlehlých regionů čekajících na prozkoumání. Cestování světem probíhá na mapě, z níž můžete navštívit osady s obchodníky a řemeslníky a zde se setkáváte s dalšími postavami a nepřáteli. Hlavní příběhovou linku můžete doplnit i vedlejšími questy získanými od postav, s nimiž se často setkáváte na svém putování. Při kontaktu s nepřítelem se hra přepne do 3D režimu a boje probíhají tahovým způsobem. Přitom lze použít řadu v inventáři dostupných zbraní či kouzel.

Dodnes nevím, jestli tehdy po internetech kolovala jen nemaskot verze, nebo to bylo tak blbě optimalizovaný, ale vím, že ten framerate nebyl nic moc a že jsem se tomu dost divil, když to vlastně byly jen dvě postavy na placce.

Hodnotit nebudu, vím, že jsem to hrál, ale objektivně už nevím. Stejně se to hrálo jen protože Fishlabs.