@Red (07.10.2017 02:00): V levelu zemres je beres v poradi ctvrty prvni druhy treti (poradi je podle toho, jak na ne v postupu levelem vidis, prvni ten uplne nahore, ctvrty je ten u lavy). Gravitaci prepni az u ctvrteho o 180 stupnu, seber ctvrty a ve stejne gravitaci se vrat pro prvni. Prehod zpatky tim uplne na zacatku do vychoziho smeru, jdi znovu tam, kde byl ctvrty, prehod o 90 a seber treti a druhy a vrat se na zacatek. Pozdeji je hlavne problem, ze nektere levely jsou opravdu velke a tam uz se orientuje opravdu spatne. Ty prvni levely jsou jen o tom si uvedomit v jake gravitaci ten ci onen bod sebrat a pak v jakem poradi je sebrat. Ja to hral take tak, ze jsem to jen probehl, sebral jeden dva na level. Az pozdeji, jak jsem to dostal do rukou (a hlavy) jsem se do levelu vratil a plnil je pecliveji. Duvodem pro to byl take level se zachranou tretiho clena posadky, kde jsem se na dlouhou dobu zasekl.
@marwel (06.10.2017 21:24): Hraju to asi 3h....víceméně jsem se od Zemřeš spokojoval s tím že udělám nasbírám jeden-dva a opustím level...zakrněl v tom levelu kde je Lasslie, teď nevím jestli na něj potřebuju všechny body nebo jsem nedokázal ani jeden bod získat, ale abych ho zachránil jsem se se prostě vrátil na začátek a snažím se dělat stoprocent...asi nemám tu prostorovou představivost bo jsem zaseklej už na zemřeš.
@Red (06.10.2017 20:41): Nerekl jsem, ze je hra lehka, jen ze mi prisla obtiznost akorat. Nejakou dobu stravis premyslenim, jak na to, pak desitky pokusu na to to provest. Vzhledem k tomu, ze respawn je, podobne jako treba v Super Meat Boy, rychly, neni problem pasaze opakovat dokud si to nesedne. :) Osobne mi jen vadilo, ze si na nektere "figle" clovek musi prijit sam. Ale jakmile na ne prijde, tak uz to jde. U jakych levelu jsi? Ze bych ho zkusil, zda si to jeste pamatuji (a treba znovu ziskal motivaci to dohrat).
@Red (06.10.2017 10:02): No, ja to hral ani ne do pulky, tedy nejakych 30 urovni a do te doby mi prisla obtiznost tak akorat. Pak me to ale postupne prestalo bavit, coz je asi dobre vzhledem k tomu, jak ma byt udajne hra pozdeji obtizna. Vyhnul jsem se tak zbytecne frustraci.
Uf ono je to těžký jako skákačka i jako logická hra. Vražedná kombinace:)
@Bedivere (26.02.2017 17:07): navíc Fiola říkal furt něco o tom, že dvojka nebude :/ takže tohle bych viděl jako celkem zajímavou alternativu pro mobily, kterou si budou moci zahrát i hráči, kteří už základní Blackhole hráli ;) jinak ta hra vypadá uplně stejně a považovat ji za regulérní dvojku by bylo pod jejich úroveň ;)
@Fiola (03.02.2016 00:29): já nemám rad Indiana. Ale ackoli jsi mi hodne nesympatickej, tak o Blackhole nemůžu říct křivého slova pac jsem to nehrál :-) a souhlasím s Tebou, taky si nepripadam jako hejtr.
@Walome (02.02.2016 10:38): Klidně na mě plyvej :D ... za celou dobu, co děláme různé projekty s celým týmem jsem si vyslechl a přečetl ledacos. A ty nevypadáš jako někdo, kdo by vyloženě hejtoval. Spíš jen krásně vyjadřuješ kritizku a evidentně ti nejdu do rány - za to se na tebe nikdo zlobit nemůže. Sice nesouhlasím, že jsem nejhorší z týmu - já totiž s nikým nesoupeřím - ale hej, to je taky jen subjektivní, že jo? :)

Každá hra má na steamu šanci uspět. Nicméně k úspěchu Blackhole jako celosvětově máme ještě dlouhou cestu před sebou. Teď nám vyjde konzolová verze, tak uvidíme :).
@Walome (02.02.2016 07:15): Ale tak ho přestaň pořád hejtovat :) Mě ten borec taky není moc sympatickej, ale dokázal udělat dobrou hru a dostat jí na steam, což je sám o sobě obrovskej úspěch. Určitě mám v plánu hru někdy vyzkoušet, až bude čas.
@Mirus (02.02.2016 10:02): Inu proč ne. :D Dan je hodný člověk ... média z něj dělají možná jen až moc velkou obludu... :D A jak píše Walome. Přesně, kdo by si na mě asi tak hrál? :D Btw: divil by se.
@Fiola (01.02.2016 19:28): máš můj respekt a nejen ty, ale i zbytek týmu :) doufám, že se vám povede přivést k životu další brilantní nápad ;) (pokud jsi tedy skutečně ten, za koho se vydáváš :D)
Díky moc zdejší komunitě za velkou podporu i zpětnou vazbu. Moc si toho vážíme a když jsme prošli tuhle diskuzi a hodnocení, hodně jsme si z ní vzali vše, co zužitkujeme do budoucna u našich dalších her. Bohužel v rámci BLACKHOLE toho moc měnit koncepčně (nebo zlepšovat obecně) už víc nejde. Ale bereme to jako skvělou zkušenost. Díky moc všem, co jste dali hře šanci a koupili či hodnotili! :) Díky vám žijeme náš dlouholetý sen.
Pro fanoušky a sběratele - na adrese Realgeek je k dispozici exklusivní merchandise balíček za výhodnou cenu včetně hry.
Kdyby někoho zajímalo dějství kolem hry, tak Fiola dnes streamoval a mluvil o pár zajímavých věcech včetně té E3 podpory. Záznam

Ve zkratce: Hra se dokázala zaplatit z pouhých českých krabicovek, bude DRM-Free verze na Desuře apod. , Hra půjde do prodeje i mimo Playmana co se krabiček týče a oficální statistiky prodejů zveřejní později, ale SteamSpy je blízko pravdě, tzn. cca 3k prodaných kopii. A taky se chystá verze pro MAC a Nvidia Shield, ale dotykové ovládání nebude, takže jiné Androidy a iOS nic.

Neposlouchal jsem to moc pozorně a celé, ale tohle je co jsem zaznamenal.
Ja zase nemám rád Vávru a tie jeho neustále kecy - chvastanie a kritiku iných, ale dokážem sa od toho odosobniť a hry vnímať cez hry a nie tvorcov :)
@Fritol (12.03.2015 14:48): Asi jo :) jako líbí se mi recenze, když tam mluví ta holka a je tam vidět hra, to mi přijde ok a i má docela rozumný argumenty... ale konec plivání na Fiolu :)

Baty a Bety - tam zase chápu, že na to koukaj honimíři - holky jsou průměr, ale pro gamery dobrý :)
@Walome (12.03.2015 14:25): Já právě myslím, že dává docela prostor i ostatním. Například Creeprovinky.. tam těm klukům poskytl studio a jednoduchý start a jinak se jim do toho neplete. Samotný pořad Indian byl jeho nápad a jeho sen, tak je jasné, že to táhne na sebe, ale co se youtube týče, tak tam mají prostor naprosto všichni. Ale je mi jasné, že pokud ti pije krev, tak si na něj zaměřený víc než lidi, kterým nevadí. :D

Baty a Bety bylo... meh, velmi meh. :D
@Mirus (12.03.2015 14:03): No mě ubil k smrti vlog z E3, kde se tlemili do kamera a to byla celá zpravodajská hodnota tohoto vlogu.

@Fritol (12.03.2015 14:15): Logicky je nemám rád, to už je snad jasný :) Jojo, vím, že se neživí, jsem psal, že vydělávají. Každopádně v LEVELu byl žebříček a nebylo to až tak málo, ale nevim přesně kolik. Ale o to nejde, jde mi o to, že na to někdo kouká. Hodnotu to má nula. Za rok, co jsem je sledoval na fb jsem se nic nedozvěděl a děsně se pitvořej. Fiola to děsně táhne na sebe, přitom právě on je nejhorší z celého týmu.

Ovšem furt je to lepší než "off-spin" Baty a Bety :D

@Jack_Dark (12.03.2015 14:05): Nevim čim to je, ale ten klučina mi děsně pije krev.

Ačkoli počkat, jednu vtipnou věc Indina měl, a to byl tuším 12 hodinový stream Euro Truck Simulator 2 :D
Navíc to, že v nějakém rozhovoru řekne, že jejich cíle jsou vysoké a chtějí prorazit do světa je lepší, než kdyby řekl "Hele já té naší hře nevěřím.. snad to něco vydělá alespoň u nás a zaplatí mi to nájem na jeden měsíc" To by ho pak v týmu určitě poplácali po zádech a všichni by s radostí pracovali pod jeho vedením...
@Walome (12.03.2015 13:19): Jak říká Jack :)

Na youtube si sice vydělávají, ale Indianem se neživí. Živí se tím možní Fiola, ale jsou docela závislí na té televizi, kde vysílají. Jinak většina jejich týmu to dělá jako druhou práci nebo koníčka při škole. Vzhledem k velikosti týmu a počtu zhlédnutí / odběratel ty výdělky stačí možná na chleba. Zas tak dobře yt nesype. Pár korun si tam vydělává kde kdo...

Nehledě na to, že Fiolasoft není jen Pacin a Blackhole... dělají i zakázky.
To máš,byt,studio,kospleje,kočky,havěť,výlety autem, atd..
Z něčeho se živit musí, rodinka " ne..
@Fritol (12.03.2015 12:13): Já bych to s tím chvástáním taky nepřeháněl, to von se chvástá :) přitom jedinej normálně vypadající člověk z Indina je ten nakrátko ostříhanej kluk, kterej ještě ke všemu jako jedinej umí moderovat. Ta holka umí aspoň mluvit, až na ty moravismy. Prapodivné, že tahle sebranka si přes yt vydělává.
@Walome (12.03.2015 12:01): Zas tak bych to s tím "chvástáním" nepřeháněl. Každopadně musím uznat, že propagagaci trochu podělali a zatím do světa moc neprorazili. Ale cílovka v ČR je jasná a dává to najevo.

Že se mu ale nevyplnily plány neznamená, že by měl někdo být uražený kvůli dabingu, když dává všem na výběr. Hodně indie her chybí dabing uplně, natožtak aby měly dabing ve dvou jazycích + titulky.
@Maximus (12.03.2015 11:47): Klasická česká povaha. Když nic nemáme, tak všichni brečí, že o nás svět neví a když už to máme, tak si na to sami nahážeme hnůj. Už se těším až vyjde Kingdom Come.. to bude keců...
@Walome (12.03.2015 11:35): Odkazovat na diskuzi na Games.. :D :D

Každopádně větu "pokud to dabujou youtubeři, tak potěš." malinko nechápu. Ta hra je dělaná přednostně youtubery pro jejich fanoušky. Pro zbytek je tam anglický dabing, který sice taky dělali youtubeři, ale podle imdb mají něco zasebou. Navíc pokud vím, tak dabing lze zcela vypnout. 50% indie her má jen titulky, tak co...

A nejvíc mě dostavají ty kecy ke sběratelkám, kde se lidi cítí velmi dotčeni, že jim nějaký břídil z youtube podepsal kartičku. A všichni jim ty sběratelky cpou zdarma k nákupu v Lidlu, takže nemohou uniknout tomu zlu. :(
@Walome (12.03.2015 11:35): Keď česká hra nemá dabing tak je zle, keď ho má, je zasa zle.

Nechápem tieto kraviny, lebo keď niekomu vadí český dabing, stále tam má možnosť zapnúť si ten anglický s českými titulkami.
@SavageCZ (08.03.2015 21:34): Aktualizace k věcí ohledně klíčů:

Děkujeme všem za pomoc při odhalení problému. Naštěstí jsme vše vyřešili v zárodku, tudíž by neměl být ani jeden uživatel poškozen. Obchody, kde se Blackhole vyskytoval své nabídky stáhly a všem vrací peníze. Potvrdilo se, že klíče nepocházejí z autorizovaného zdroje.

Tímto děkujeme zároveň obchodům za spolupráci. I nadále platí, že pokud máte zájem o naší hru, naštivte oficiální: http://store.steampowered.com/app/322680 nebo Playman.cz, kde si můžete zakoupit hru oficiálně a také získat oficiální podporu.

V případě jakýkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na stránkách hry http://www.blackhole-game.com v sekci Kontakt.
Někdo hacknul databázi PLAYMAN a klíče se prodávají u Key4You.cz?
Tak co. Vsadíme se jestli se K4U budou soudit za poškozování jména?
Blackhole

*AKTUALIZOVÁNO 8.3.2015 16:21*
UPOZORNĚNÍ PRO ČESKO: Jediný autorizovaný prodejce klíčů Blackhole je STEAM a PLAYMAN.CZ - žádné jiné e-shopy neprodávají PRAVÉ, ale UNIKLÉ klíče z online databáze.

Klíče aktivované pro Blackhole nakoupené z obchodů jiných než STEAM a PLAYMAN.CZ budeme muset deaktivovat. V případě potíží s aktivací klíče, prosíme, kontaktujte vašeho prodejce.

Jiné obchody než výše zmíněné s námi nemají smlouvu ani domluvu o distribuci.

Prosím, nakupujte pouze u autorizovaných obchodů: STEAM a Playman.cz
@leebigh (04.03.2015 00:24): Mám pocit, že Fiola někde zmiňoval, že v případných DLC by se mohli objevit další youtubeři a o Gogovi se myslím někde zmiňoval, ale nepamatuji si přesně v jaké souvislosto. Mám pocit, že tam původně měl, být ale nakonec se nedohodli
@Maximus (03.03.2015 21:42): Tak zaplatí/lo se to určitě. Hádám to nebyla extra drahá hra a co jsem tak koukal na fb, tak krabicovky taky sypou, ale zatím to vypadá, že "zaplatilo" je celý prodejní úspěch. Pokud jim to stačí, tak budiž a pokud ne, tak velkou část rozpočtu u her netvoří reklama jen tak ze srandy, že jo. :) Navíc oni ji díky youtube mohou mít v podstatě zdarma.

Každopádně lidi z Indiana jsou docela aktivní na fb, takže je jen otázka času, kdy nám ukáží nějaké grafy apod. Hádám po prvním měsíci...
@Tarhiel (04.03.2015 00:08): Tak Gogo tam není :-) A ti Youtubeři dokonce vystupují přímo ve hře.
Mně ke koupi hry dokopal synek, který sleduje všelijaké ty Yutubery, a tam se info šířilo. Ale je to těžké a nejede mu to. Budu to muset zkusit i já.
Čo nedali jeden kľúčik Cynical Britovi alebo i iným stránkam?

Len náhodou som zachytil niekde z tejto hry artwork in progress a až teraz sa dozvedám, že je česká a nadabovaná lokálnymi jútjúbermi.
Sa mi zdalo, že som tam počul Goga :)

Dobre vedieť, ide do wishlistu.

Destructoid dal 9/10 a napísal veľmi pochvalné ódy -

Packed full of challenges in an endearing package, Blackhole is an excellent 2D platform adventure which succeeds in nearly every aspect of its design. It's polished, visually attractive, and doesn't skimp on variety or difficulty. While the story could be delivered in a more convenient fashion, its writing is of a quality rarely seen in action/puzzle titles, performed skillfully by its actors and accompanied by catchy stage music. In a time when there seems to be a sudden rush of 2D platform titles, Blackhole is a cut above the rest.