Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Black Sails


Komentáře

< >
  • PC 85
Deck 13 se rozhodl na chvíli vykročit z komediálních vod a snaží se nám naservírovat hutný hororový thriller a podařilo se jim to ? Musím říct že ano, dokonce si troufám tvrdit že tohle je zatím nejlepší adventura jakou kdy Deck 13 vytvořil.

Příběh začíná v moment kdy z neznámých příčin ztroskotá loď, ze které se podaří uprchnout jen Anně a Lexovi na kusu dřeva, zanedlouho ale kolem nich propluje stará loď, na kterou oba dva bez rozmýšlení vylezou. Jakmile se ocitnou v prázdné kapitánově kajutě, tak brzy zjistí že tady není něco v pořádku, psychologický thriller s prvky hororu může začít.

Hlavními hrdiny jak jsem zmiňoval je Anna a Lex. Anna je slušná reportéka, no a Lex zas je buran který chce ukradnout snad vše co mu padne do očí. Kupodivu si zahrajete jen za jednu postavu z této dvojky a to za Annu která je sympatická a určitě nebudete mít problém se do její kůže vžít, natož Lex s ním je to těžké místy je sympaťák a někdy vám na něm něco nehraje.

Celé toto komorní dobrodružství se odehrává pouze na lodi a to v několika málo lokacích, ale nebojte se hra i přes opakující se prostředí nezačne nudit a to díky skvěle podanému příběhu, který postupně graduje a vás bude zajímat jak to dopadne. Navíc hra je také docela krátká takže stereotyp či nuda tu opravdu nehrozí.

Hádanky a různé překážky tu řešíte klasicky, takže kombinování předmětů a používání různých věcí na něco. Naštěstí tu nejsou žádné nelogické kombinace a na vše se dá přijít logicky i když občas může pár menších zákysů nastat.

Atmosféra je vyvedena na jedničku, všude pořád něco skřípe,slyšíte narážet vlny a do toho místy hraje tajemná hudba co navodí tu správnou hutnou atmosféru..bohužel soundtrack obsahuje skladeb velice málo.

Grafická stránka se do hry hodí a vše vypadá staře a špinavě, což na atmosféře také přidává, kupodivu tu není ani moc bugů jak je u Decku zvykem. Jediné tedy co mi vážně lezlo na nervi byli dopisy, které byli psány jakoby ručně a měl jsem opravdu strašné problémy tyto dopisy přečíst, občas se také stávalo že jsem musel na nějaký předmět najet vícekrát aby se mi vůbec zobrazil. Více záporů už jsem ve hře najít nedokázal.

Dialogů je ve hře málo, jelikož se tu moc postav nevyskytuje, ale když už na dialogy přijde tak jsou podle mě zmáknuty dobře, hlavně ze začátku kdy hra nabízí vtipné dialogy mezi hlavními postavami které se teprve poznávají, samozřejmě za delší chvíli humor ze hry vymizí úplně.

Dabing je na velice dobré úrovni jak je u Decku 13 zvykem, k postavám sedí a já s ním neměl žádný problém.

Co ale musím ještě vypíchnout je možnost ovlivnit konec hry, což jsem rozhodně u adventury tohoto typu nečekal, a docela jsem si u rozhodnutí na konci mírně škubal vlasy :D

5 let čekání na anglický překlad se vyplatilo a my dostaly skvělou atmosférickou adventuru, která fanoušky thrillerů určitě potěší. Za sebe můžu doporučit no a pokud si vás dříve Deck 13 nezískal, tak tímto by si u vás mohl zlepšit reputaci.

Pro: Hlavní hrdinka a ostatní postavy,grafické provedení,atmosféra,dabing,hudba (když už tam je, tak je kvalitní), délka (kdyby hra byla delší tak by to nefungovalo),napětí,příběh,možnost ovlivnění konce

Proti: Debilně napsané písemnosti a místy problémy se sebráním předmětu

+11