@montana (22.06.2017 22:48): taky to nechápu. Od BGE2 snad nikdo nepotřeboval a nečekal Star Citizena. Stačilo mít dobrej příběh, atmosféru, hezkej svět..a oni simulujou online univers. Tech cool, ale...proč.
Tech demo BGE2 vypadá fajn, ale stále nechápu důvod proč se pouští do takové obrovské simulace. Snad to pak víc objasní.
Já zůstanu optimistický. Některé věci co o tom v různých rozhovorech říkali znějí docela dobře. Je to sice dost megalomanský plán co mají, ale upřímně - první hru to horší neudělá i kdyby to bylo nakonec kdovíjak špatné.
Můžu být budoucích pár let morous uvrčený ze zklamání že BGE2 nebude tím čím jsem vždycky chtěl aby byla... a nebo být nadšený do toho čím může být a těšit se jak to dopadne. A když to dopadne špatně, tak no a co...radši budu zklamaný chvilku při vydání, než abych byl zklamaný roky předem.

Obzvlášť, když momentálně jsou to jen kecy a plány - poslední 3 roky vyvýjeli engine, vývoj hry teprve začíná.
@montana (14.06.2017 15:03): Jo jo, já právě myslel tu se zelenýma očima. Tamtu jsem bral více jako černošku než mulatku. Ale tím se nechci hádat o rasách, takže jestli jestli se pletu, tak klidně ustoupím :-) Spíše mi šlo o to ujasnění, abychom si rozuměli, kdo je kdo.

Ale ty jména jsem neznal, takže pokud se ta kapitánka lodi jmenuje Dakini, tak je to určitě nějaký předek Jade nebo všeobecně někdo příbuzný. Ta podoba je dost výrazná a když tam dají mulatku/černošku se zelenýma očima, tak by to bylo dost zvláštní, aby s Jade neměla nic společného.

Jen škoda, že se nejedná o sequel, ale trailer mě pobavil a opice vypadala drsně. Jinak u prasečáka jsem hned ze startu myslel, že je to PJ, ale teď vím, že to je někdo jiný.
No hlavně, aby tam byli hroši z Mammago’s, na těch stála celá jednička ;)
@montana (13.06.2017 11:16): Já viděl pouze trailer a četl tvůj příspěvek, že tam není Jade. Jen jsem se chtěl zeptat, jestli se to někde psalo nebo tak, že to víš? Já si to totiž myslel, že ta zelenooká černoška nebo mulatka je právě Jade. Účes a zelené oči značí 100%, že to je buď příbuzný nebo ona. Náhoda to jakože není, když se jedná o hru.

Ale pokud tam Jade není, tak to bude příbuzná tedy určitě. Jen nevím proč říkáš, že matka? Ono se to odehrává dříve jako prequel nebo jsi chtěl říct, že je to dcera Jade?

Mně se nějak nechce zatím hledat po netu různé informace, tak se ptám tebe, bo podle toho příspěvku to beru tak, že ses o hru zajímal více a na otázky mi tak tedy můžeš odpovědět rychleji.

EDIT: No, dobře. Teď si pročítám poslední příspěvek Marcussse a píše se tam, že se jedná o prequel. Takže potom je to 100% její matka.
Některé poznatky z rozhovorů atd:
- You can play the game completely solo, friends joining you is optional, you can explore planets together
- We'll get background on the characters and factions from the first one (those born before Jade obviously)
- Christophe Héral is again responsible for the soundtrack
- To anyone having a problem with the swearing: They just wanted to be more experimental with different personalities, obviously not everyone will talk like Knox and Zhou Yuzhu
- They intend to be transparent on their vision for the game, something like an AMA in the near future is possible
- The prequel will stay connected to BGE1, it'll present the history of System 4
- BGE2 will be full of history and mythology, like the culture of the Hybrids
- The perspective will function pretty much like in the first game, 3rd person and switch to 1st person to look around and take pictures
Že tam nebude Jade mě docela mrzí. Celý to spojení s BGE je krapet zvláštní. Čekal jsem jiný restart a jméno bez číslovky. Ale filmeček má správně ujetý feeling, jak francouzské sci-fárny mají mít. A pokud se ta zelenooká ženská ukáže jako matka Jade, tak proč ne :)

Ancelovi pořád věřím že to neposere, když je to jeho srdcovka. Snad mu na to jen nedali zbytečně moc peněz, aby vymýšlel pičoviny. Což bohužel z shared online world docela tak zní...

A řešit u BGE multikulty je dost wtf.
@rikuhahl (13.06.2017 10:35): Prasečí boss by byl dobrej, aby ta hra nebyla tak multikulti vítačská. Vepřový totiž (mu)slimáci nesměj. Ještě ideálně by se tam mohly objevit ty čtyřicetiletý vyžvejkaný polonahý štětky, co si tenkrát před muslimské centrum dotáhl Konvička, aby prokázal nadřazenost západní kultury. A ne fakt je to všechno u diskuze k počítačový hře relevantní a ironie mi nic neříká.
Kdo tam má být vlastně hlavní postava? Pokud Shani na začátku chcípne a hlavní postava bude Li Daiyu na cestě za pomstou, tak s tím nemám problém :-)
Sranda, diskuze u týhle je mrtvá a najednou tolik příspěvků, ani jsem nemusel číst a tušil jsem, proč asi ;) Video vypadá celkem cool, z původní hry tu bude asi jen část univerza, ale i tak by to mohlo bejt fajn.
@Paul (12.06.2017 23:59): to ze je to prequel me prekvapilo, hlavne kdyz je tam prase i holka se zelenyma ocima, ale mnohem vic me desi sdileny online vesmir ackoli to nemusi nic znamenat.

Ale tak gameplay ani datum vydani neni, a jeden takovejhle filmecek uz jsme kdysi videli :)
@BINGMAN (13.06.2017 01:30): a proto ten smajl, nikdo to nedramatizuje. Mě spíš přijde kontraproduktivní dělat pokračování BGE a nedat tam hlavní postavu, kterou měli všichni v oblibě a místo toho tam rvát fuckující mothafuckah opice, ale what do I know, že..
@Paul (12.06.2017 23:59): Já s tím nemám problém, už jednička v sobě mixovala spoustu kulturních vlivů a na tehdejší dobu bylo vůbec supr odvážné, že main character byla Asiatka, tak v tom směru holt pokračují. Nehledal bych hned multikulti bubáky, zrovna do tohohle světa mi to přijde padnoucí :)

Prequel může být, už jsem to hrál před takovou dobou, že si na nějaké příběhové detaily fakt nepamatuju. Zajímavé postavy můžou být i ve dvojce, nezakládám si na těch původních.
"Shared online world"

Ať jde Ubisoft s tímto přístupem do prdele...i když vlastně u téhle značky je mi to jedno.
Zatím mě ještě nepřešla euforie, že to vůbec existuje, hnidopíchání si nechám na příště :D
A ještě k tomu fokus na multikulti + to fakování...

Mno nevím, mě to docela nechá chladným, ale velcí fanoušci moc radost mít nemůžou.
“We know the expectations for Beyond Good and Evil 2 are enormous,” says Creative Director Michel Ancel. “We’re creating a sci-fi space opera, a game where players fight for freedom alongside unforgettable characters and explore a stunning and vast solar system, all while capturing the spirit of Beyond Good and Evil.”

A vůbec z toho popisu mi to zní jako jakési MMO ze světa BGE.
Jo, to mě taky mírně zarazilo a už jsem si myslel, že BG&E nakonec pohřbili a ze zbytků Montpelier upekl nějaký nový IP v podobným stylu.
mě bylo nejdřív jasný že je to bge, ale jak tam začali furt házet ty fbomby tak mi to bylo divný, bge byla docela kid friendly hra co si letmo pamatuju, tady samý fuck this fuck that motherfuckers yeaaaah což působilo bizarně
Mě to napadlo v prvních deseti vteřinách, pak to začalo vypadat míň a míň jako BG&E a na konci jsem byl až překvapenej, že je to stejná značka.