Bechman

Taz
2001

freeware

Bechman je český klon hry Pac-man s podporou multiplayeru. Koncept hry je stejný jako u jeho předchůdce, jde ale hrát na jednom PC ve dvou lidech, což přináší porci zábavy navíc. Obsahuje čtyři odlišná prostředí, každé z nich čítá několik misí. V pozdějších fázích hry navíc dostanete i zbraně, ale musíte dávat pozor, abyste nezasáhli svého kolegu. 2D grafika hry je jednoduchá, díky tomu ale přehledná a není problém si ji zahrát téměř s kýmkoliv.

Hra získala v soutěži Becherovka Game 2001 třetí místo.

Bechman je jedním z nekonečného množství klonů Pac-Mana, ve kterém jsem mimo žlutých teček požíral i lahve Becherovky. Kromě vizuální stánky, multiplayeru a zbraní se Bechman od své předlohy příliš neliší.

Všechna čtyři kola jsem měl za chvíli projetá a jelikož nebylo s kým vyzkoušet hru ve dvou, brzy jsem to zabalil.

Pro: hratelnost, lahve Becherovky, zbraně

Proti: krátké

Zábavná variace klasického Pac-mana vylepšená o možnost hraní dvou hráčů na jednom počítači. Pěkná grafika a všude samé Becherovky, tím nelze hra přehlédnout. Doporučuji hlavně multiplayer, jinak to není taková zábava.
Něco podobného jako toto (pro náročnější hráče) je freeware hra Capman, kde můžou hrát do konce čtyři hráči na jednom PC, hra je i podstatně delší a je tam i více zbraní, násilí, krve + editor map.

Pro: multiplayer, garfika, koncept hry, možnost střílení příšerek

Proti: obtížnost, délka