BecherMan

2000

freeware

Když vám šéf zruší polední přestávku, sníží plat na 10 % původního stavu a dokonce vám i po osmnácti hodinové šichtě (tedy v době vašeho osobního volna) zakáže dopřát si doušek lahodné Becherovky, nezbývá nic jiného, než pít v pracovní době. Jak ale dostat Becherovku přes všudypřítomnou ochranku? Odpověď je jednoduchá. Stačí zavolat BecherMana - muže, který si z hlídačů nic nedělá a tento bylinný nápoj doručí za jakýchkoli okolností.

Do role BecherMana se vžijete vy a kvůli doručení objednávky se budete plížit chodbami, tlačit před sebou bedny, květináče nebo odpadkové koše, sbírat peníze a k tomu všemu vás ještě budou pronásledovat sekretářky, manažeři a členové ochranky. Počet Becherovek, které je potřeba doručit, bude neustále narůstat, stejně tak jako počet pronásledovatelů a to až do finálového desátého kola.

Ve hře se nacházejí i různé bonusy ve formě nových životů a teleportů, které vám pomohou v nesnadných situacích. Do těch se v kůži BecherMana, který byl vytvořen pro soutěž Becherovka Game 2000, kde obsadil pěkné druhé místo, budete dostávat velmi často.

V této klasické arkádě viděné shora jsem v roli neohroženého BecherMana doručoval Becherovku dychtivým zaměstnancům, kteří dlouhé šichty řešili popíjením tohoto známého moku. Musel jsem se přitom vyhýbat vedoucím pracovníkům, a především pak otravné ochrance, jinak jsem byl lapen a Becherovka nebyla doručena.

Některá kola pro mě byla opravdu velkým oříškem a chtěl jsem se na hru vykašlat, ale nakonec se mi podařilo dokončit všech deset úrovní. Pomohli mi v tom i bonusy ve formě teleportů či životů navíc, bez kterých bych se nejspíše neobešel. Uvítal bych delší herní dobu, protože konec přišel na můj vkus příliš brzy.

Pro: doručování Becherovky, ochranka, bonusy

Proti: pár těžkých kol, krátké