Battlestar Galactica Deadlock

31.08.2017 PC
08.12.2017 PS4XOne
08.10.2019 Switch
Black Lab Games
Battlestar Galactica Deadlock je tahová strategie, vycházející z úspěšné seriálové předlohy.

Příběh hry se odehrává celé půlstoletí před událostmi ze seriálu, během takzvané První cylonské války. V tomto konfliktu, trvajícím 12 let, povstaly stroje proti svým stvořitelům ze dvanácti kolonií. Autoři hry nás uvádí do už čtyři roky probíhající války se zcela nově vytvořenou postavou, admirálem Helenou Cain. V její kůži hráč velí vesmírné flotile válečných lodí (battlestar) a snaží se zvrátit nepříznivý průběh války.

V příběhové kampani na hráče čekají taktické 3D vesmírné bitvy, které ho postupně provedou příběhem. Na začátku si hráč zvolí vlastní loď a začne budovat flotilu. Jako v každé jiné strategii, i zde se nachází jednotky různých druhů a vlastností, každá lepší pro jiné úkony. Velkou roli zde hrají vaši důstojníci. Ti získávají zkušenosti a postupně tak posilují celou hráčovu flotilu různými bonusy.

Součástí hry je i multiplayer, ve kterém se proti sobě mohou postavit dva hráči.