Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@jvempire (05.02.2021 18:02): Jinak jak ses ptal na datadisk, tak Titans Legacy si snad dám až nakonec. Já mám totiž několik let rozehraný The Moon of Chromos (asi do 1/3) a taky Battle Isla 3 někam do poloviny. Nejprve chci dokončit tyhle a pak možbá přijde na řadu Titans Legacy, ale asi to tam s tou obtížností nebudu nějak machrovat na Experta a dám si nižší. BI2 na experta beru jako takovou metu toho, co jsem v té sérii ohledně obtížnosti chtěl zvládnout :-)
@Ringo (03.02.2021 23:37): gratuluji! Legendární strategie kterou jsem nikdy nehrál, hodně o ní četl ve Score a Levelech kde to speciálně ICE vychvaloval až do nebes, a kterou jsem myslím párkrát viděl hrát kamaráda na jeho (i v té době) starém PC. :) Je zajímavé, že nikdo se nepokusil o remaster.

No hlavně že tu máme remasteru všeho možného a nemožného na PS4/5 a nově nesmí chybět ani Mass Effect remaster! Kéž by se také remastrovaly simulátory a strategie - Ok AoE II + AoE už vlastně remastrované jsou.
@jvempire (04.02.2021 22:12): JJ, je to vidět v menu, dlouho jsem si myslel, že to vidět není, ale je to tam, nenápadné dvě malé čísilka, z nichž jedno ukazuje odehraný počet tahů a druhé celkový počet tahů.
Počkejte tam je nutné dokončit některé mise za určitý počet kol a přitom to není vidět? Nebo to blbě chápu? Já sice nejsem zastáncem liminího počtu tahů, protože jsem takovej ten typ, co pomaličku ukrajuje z nepřátel i jeho území, ale někdy mě to vyloženě bavilo, např. v Order of Battle (jaktože tu na DH není!?) je mise, kdy je vyhrajete tím, že včas (tzn. do konkrétního kola) zachráníte co nejvíce jednotek na Filipínách před náporem Japonců. Čili žádné vyhrát, že útok zastavím to ani nelze z historického hlediska. No a čím víc zachráníte jednotek, tím víc toho budete mít k dispozici v další misi v kampani.
@Ringo (03.02.2021 23:37): Respekt @Ringo. Já tuhle hru právě kvůli šíleným (pro mě) limitům na tahy nikdy nedohrál. Jak píšeš, občas to bylo až obtěžující a mě hra tímto herním prvkem odradila. O to větší klobouček, že jsi to dohrál na Experta.
Konečně dohráno na nejtěžší obtížnost Expert, dnes jsem na rozptýlení od Covid tryzny konečně dorazil z postele poslední misi. Sice jsem musel občas po několika odklikaných pohybů jednotek odpočívat, dokonce jsem u toho na chvíli i usnul, ale nakonec po 25 tazích jsem mohl mít radost z konečného vítězství. Takže konečně po 20 letech od rozehrání dohráno až do konce. Hru jsem rozehrával několikrát, vždycky po několika misích a pak po pauze na pár let se k ní zase vracel. Ale nikdy jsem ji neprojel celou až do konce. Pořád mi chyběla cca 1/4 misi do konce. Takže teď si můžu odškrtnout jako dohráno.

Musím ale říct, že tahový limit byl v několika misích doslova šibeniční a až obtěžující. Právě kvůli němu jsem to asi kvůli dvěma misím vždycky uložil na dlouhá léta k ledu. Nejprve to byla mise, kde bylo třeba s pomocí oranžového spojence obsadit červenému letiště úplně na severozápadě velkého území za řekou a pak to byla mise, kde bylo třeba vybojovat těžkou frontu na pevnině na západě, s béžovým záškodníkem z jihu a zároveň vybojovat velkou námořní a leteckou bitvu nad mořem a obsadit severovýchodní ostrůvek s letištěm, z kterého po čase měly vzlétnout nepřátelské drony.
@Ringo (16.10.2020 17:15): Já mám datadisky rád, pokud jsou k nějaké oblíbení hře, tak se nadšeně vrátím k jejímu hraní. Samozřejmě to nesmí být nějaké moderní DLC s pár minutami obsahu který měl být součástí hry. Odehrál jsem celou sérii BI až po Incubation, ale datadisk jen k jedničce - ten starší. Chvíli jsem hrál i Battle Isle: The Andosia War, ale dohráno nemám. Jediné co mi občas vadí je přestřelené obtížnost datadisků, tak jsem právě zvědav na tenhle. První mise je náročná, ale fér a se správnou taktikou i velice zajímavá.
@jvempire (16.10.2020 16:59): Datadisk jsem ještě nehrál. Mě datadisky irituji, chtěl bych, aby neexistovaly, protože jak dojedu hru, tak ji mám prostě dojetou a jdu na jinou :-) Ale u pár strategií je mám v zásobě jako povinnost, Battle Isle 2 povinnost je. Tak možná někdy. Jinak BI1 jedničku jsi dohrál? Ta je taky super. Překvapivě jsem se pak pustil i do jejího datadisku Moon of Chromos a dojel jej asi do poloviny, tam mě pak něco vydrtilo a neměl jsem sílu pokračovat.
@jvempire (16.10.2020 16:33): To bohužel nemám, bylo to někdy v polovině devadesátek, to jsem neměl čím fotit a už tu hru nemám, ani nevím, kde skončila, asi se stala obětí mého stěhování do vlastního kdysi dávno :-) Docela mě mrzí, že nemám nikde ani sepsané ty pravidla, fungovalo mi tam i zásobování palivem a střelivem.
@jvempire (16.10.2020 15:50): Já si kdysi vyrobil tančíkovou deskovku, s pravidly trochu ukradenými z Battle isle 2 a grafiku krajiny a jednotek jsem volil mix právě mix Battle Isle 2 a Perfect General 2 :-) Doslova mě to fascinovalo a bavilo mě překreslovat ty motivy jednotek z obou her :-)
@jvempire (komentář): Jo, je to královna všech taktických her a z té grafiky jsem byl kdysi odvařený a jsem stále. Opravdu parádně udělané bojiště. Mít to tak na desce, to b byl nářez. Přemýšlím, která hra by tohle překonala a nenapadá mě žádná, možná malinko se přiblížil grafikou Perfect General 2.
Stáhni si ji třeba tady:http://www.oldgames.sk/ Naprosto geniální hra, která mě vždycky dostane. Jenom ten čas u ní tak rychle letí, že nestíhám nic jiného...Jo, a moje originálka BI 2 mi taky hlásí, že je to ilegální kopie, tak nevím, co to má znamenat.
Hrozne rad bych si zahral tuhle legendarni gamesku, ale bohuzel vsechny CD verze mi hlasi This is illegal copy... :-( Nema nekdo tip, jak to poresit nebo kde hru sehnat/koupit?