Battle Chef Brigade

Battle Chef Brigade Deluxe

20.11.2017
28.08.2018

Zemi Victusia odjakživa sužovaly útoky monster, které ohrožovaly populaci a kradly úrodu z polí. Skupina odvážných kuchařů se ale chopila zbraně, společně monstra zatlačila zpět a naučila prostý lid připravovat z nich chutné pokrmy. Tak vznikla organizace bojových kuchařů Battle Chef Brigade, která po celé generace chránila Victusii a nasycovala břicha jejího lidu. K nim by se chtěla přidat i Mina Han, mladá vesnická kuchařka, která i přes varování svých rodičů uteče do hlavního města říše, aby se mohla zúčastnit kuchařského turnaje, ve kterém je možno vyhrát místo mezi brigadýry. Netuší ale, na jaké komplikace při svém postupu turnajem narazí...

Battle Chef Brigade je kombinací logického rychlíku a z boku viděného beat em' upu. V roli nadané kuchařky Miny (a v jedné kapitole i orka Threshe) je vaším cílem porazit všechny soupeře a dostat se až do posledního kola turnaje, kde na vás čeká vytoužené místo v brigádě bojových kuchařů.

Se soupeři se utkáte v kuchařských bitvách, během kterých musíte uvařit chutné jídlo podle kritérií poroty z vlastnoručně získaných surovin. Surovinami můžou být jednak ovoce a zelenina, které stačí pouze nasbírat, ale i maso z všemožných příšer, které je nejdříve potřeba ulovit, k čemuž Mina může využít jednak svých nožů, ale i magie. Samotné vaření probíhá formou spoj-tři hádanek, inspirovaných Bejeweled Twist – pro vytváření trojic je tedy třeba otáčet čtveřicí diamantů doleva/doprava a vyvolat tak kýženou reakci. Vaření znesnadňují jednak požadavky porotců, kteří vyžadují konkrétní ingredience a mají své přání i co se týče koření (země/voda/oheň), ale i zničené a jedovaté ingredience, které v jídle mohou mít nežádoucí účinky. Vyhrává ten kuchař, který lépe naplní přání poroty a získá tak více bodů.

Kromě kuchařských soubojů může Mina i pracovat jako asistentka alchymisty, pomocná síla v kuchyni a vydávat se na lovecké výpravy, za což získává peníze. Za peníze lze koupit a za vyhrané zápasy lze získat lepší výbavu jako lepší pánve, nože či různé pomocné ingredience.

Mimo kampaň hra nabízí i extra herní módy, jako Survival, ve kterém bojujete o skóre proti stále lepším protivníkům, denní výzvy, Restaurant Rush, ve kterém musíte obsloužit co nejvíce zákazníku v restauraci a dokonce i lokální split-screen multiplayer, ve kterém se dva hráči mohou utkat v kuchařském souboji.

Rád vařím a vím, že to umím a holkám se to líbí "MIDI LIDI"

Nemohl jsem si odpustit a nezačít komentář skladbou od MIDI LIDI. Jelikož to sedí ke hře i ke mně nebo spíš to dámy o mně říkají. Až na tu poslední kotrmelínu, která dokázala říct, že kyselo je moc kyselý a bramboráky moc bramborový... ale pojďme ke hře.

V hlavní části příběhu se ujímáte dívky jménem Nina Han, která by se ráda stala jedním z bojových kuchařů. Čtete správně, bojový kuchařů. Proto se Nina přihlásí do turnaje, kde vítěz se stane další Battle Chef Brigade!

Už dlooouho dobu hledám nějakou dobrou Spoj 3 hru. Poslední kvalitní hra byla Ironcast a od té doby pusto prázdno. Vím, že se Spoj 3 přesunulo na telefony nebo jsou dobré mutlipalyerové spoj 3 hry. Jenže já mám rád singleplayer na monitoru pro relax. Hledal jsem hledal, až jsem narazil na Battle Chef Brigade a dokonce ho i vlastním z nějakého bundlu. Jupí!

Nejlépe by šlo hru Battle Chef Bridage přirovnat k televizní show MasterChef. Sice jsem nikdy žádný díl neviděl ale princip je stejný. Z určitých ingrediencí v časovém limitu uvařit jídlo a pak jídlo porota ohodnotí. Rozdíl, že ve hře si ingredience musíte obstarat sami, zabíjením monster nebo sbíráním přírodních plodů. Ulovit příšery není zas takový problém, jen nevíte jakou ingredienci dostanete a zda se vám hodí do jídla. Jelikož porota bývá nekompromisní a každý vyžaduje něco jiného. Jeden ohnivou příchuť, druhy příchuť ohně a země a to obě jídla musí obsahovat ingredienci z draka. Celkově jsem měl co dělat aby daný level vůbec prošel. Postupem času se to trochu zlepšovalo, když jsem si koupil pánev kde se daly spojit dvě ohnivé ingredience místo tří. Pomohl i měšec na sbírání více ingrediencí nebo medailon na magii, aby zabíjení monster bylo jednoduší ale stejně vaření (spojování tří) nebylo zábavné spíš na náhodu.
Prvním dohrání hry bylo velmi rozpačité, byl jsem hrou zklamaný. Proto jsem nahlédl sem na DH a vidím, že Tulareanus a Ronik dali oba po 80%. Říkám si to není možné, jelikož oba pánové mají dobrý vkus na hry, obzvláště Ronik má hodně podobné chuťové pohárky jako já. Tak jak to že Ronikovo Dragon Heart Chorizo je chutnější než moje?

Nedalo mi to a spustil jsem druhý průchod hrou. Ještě předtím jsem ale prostudoval na internetu ingredience. Pochopil jsem, že než zabití ptáčka ze kterého jsou nic moc ingredience je lepší mu hodit kus masožravé kytky. Ptáček hezky spapá a dá vajíčko s dvěma modrý ingrediencemi na levelu dva. Pak stačí spojit dvě vejce a máte level 3, největší možný a k tomu vodní chuť. Jako mávnutí kouzelné vařečky, mě začalo bavit vařit. Jen ještě více doladit vaší postavu, tím že koupíte správnou kuchařku, která vám přidá další body u porodců pokud splníte její účel (odevzdat jídlo minutu před koncem, použít jen plodiny atd).

Co ještě tak říct? Animace a hratelnost jsou vynikající, hudba zcela dokresluje celek hry. I děj přináší zvraty a ukazuje jak i mocní kuchaři to mají těžké. V jedné kapitole se ujmete postavy orka jménem Thrash, který je nekompromisní řezník monster. Pokud jste dočetli až sem, tak je Vám jasné, že pánové Tulareanus a Ronik se nemýlili... 80%

A co takhle písničku na konec
Rád vařím a vím, že to umím a holkám se to líbí

Pro: Hratelnost, Animace, Obrovská varibilita.

Proti: Zavčasu se naučit ingredience.