Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Battle Chef Brigade

Battle Chef Brigade Deluxe

80
2 hodnocení Platformy
Žánr:
logická > logický rychlík *
akce > arkáda
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
20.11.2017 PCSwitch
28.08.2018 PS4
Vývojáři:
Trinket Studios
Oficiální stránky:
https://www.battlechefbrigade.com/
Zemi Victusia odjakživa sužovaly útoky monster, které ohrožovaly populaci a kradly úrodu z polí. Skupina odvážných kuchařů se ale chopila zbraně, společně monstra zatlačila zpět a naučila prostý lid připravovat z nich chutné pokrmy. Tak vznikla organizace bojových kuchařů Battle Chef Brigade, která po celé generace chránila Victusii a nasycovala břicha jejího lidu. K nim by se chtěla přidat i Mina Han, mladá vesnická kuchařka, která i přes varování svých rodičů uteče do hlavního města říše, aby se mohla zúčastnit kuchařského turnaje, ve kterém je možno vyhrát místo mezi brigadýry. Netuší ale, na jaké komplikace při svém postupu turnajem narazí...

Battle Chef Brigade je kombinací logického rychlíku a z boku viděného beat em' upu. V roli nadané kuchařky Miny (a v jedné kapitole i orka Threshe) je vaším cílem porazit všechny soupeře a dostat se až do posledního kola turnaje, kde na vás čeká vytoužené místo v brigádě bojových kuchařů.

Se soupeři se utkáte v kuchařských bitvách, během kterých musíte uvařit chutné jídlo podle kritérií poroty z vlastnoručně získaných surovin. Surovinami můžou být jednak ovoce a zelenina, které stačí pouze nasbírat, ale i maso z všemožných příšer, které je nejdříve potřeba ulovit, k čemuž Mina může využít jednak svých nožů, ale i magie. Samotné vaření probíhá formou spoj-tři hádanek, inspirovaných Bejeweled Twist – pro vytváření trojic je tedy třeba otáčet čtveřicí diamantů doleva/doprava a vyvolat tak kýženou reakci. Vaření znesnadňují jednak požadavky porotců, kteří vyžadují konkrétní ingredience a mají své přání i co se týče koření (země/voda/oheň), ale i zničené a jedovaté ingredience, které v jídle mohou mít nežádoucí účinky. Vyhrává ten kuchař, který lépe naplní přání poroty a získá tak více bodů.

Kromě kuchařských soubojů může Mina i pracovat jako asistentka alchymisty, pomocná síla v kuchyni a vydávat se na lovecké výpravy, za což získává peníze. Za peníze lze koupit a za vyhrané zápasy lze získat lepší výbavu jako lepší pánve, nože či různé pomocné ingredience.

Mimo kampaň hra nabízí i extra herní módy, jako Survival, ve kterém bojujete o skóre proti stále lepším protivníkům, denní výzvy, Restaurant Rush, ve kterém musíte obsloužit co nejvíce zákazníku v restauraci a dokonce i lokální split-screen multiplayer, ve kterém se dva hráči mohou utkat v kuchařském souboji.


Poslední diskuzní příspěvek

Táto hra je normálne hidden gem. Veľmi zábavné a návykové a nielen, že samotný gameplay je teda taký "ešte jeden challenge a vypínam", ale…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.