Letecké simulátory jsou žánrem který mě vždycky regulérně míjel. Jednou jsem sice zkoušel jeden ze série Sturmovik ale víc než pár desítek minut mě nebavil. Když jsem si ale zahrál skvělou hru Aquadelic GT a zjistil že stejní vývojáři vyprodukovali i letecký simulátor z druhé světové, rozhodl jsem se dát letadlům znovu šanci.

Největším rozdílem oproti klasickým simulátorům je až na kost arkádové ovládání. Pro sváteční hráče žánru jako jsem já tedy zcela ideální. Velkým plusem je také možnost si v drtivé většině případů vybrat typ mise a to klasický dogfight, bombardování nebo torpédování lodí, které mě bavilo nejvíc. Celkově měli všechny mise správné tempo i délku a právě díky možnosti výběru úkolu se stereotyp prakticky nedostavil. Musím říct že hra má celkově dobrou atmosféru a častokrát jsem se přistihl že i když už mě odvolávali z mise kvůli poškození, pořád jsem se snažil sundat posledního nepřítele z nebe. Škoda je jen absence checkpointů u delších misí.

Pozadí hry, napadení Pearl Harboru, bitva o Okinawu atd. je všeobecně známé takže tady hra boduje hlavně u nadšenců do historie, což naštěstí jsem ;) ale nechybí ani klasický herní příběh točící se okolo dvou hlavních hrdinů Americké i Japonské kampaně. Nutno ovšem dodat že hodně klišoidní. Komixové zpracování cut scén je zato netradiční a dobře provedené a tak zamrzela jen menší úroveň detailů při přiblížení k zemi. Jinak je ale hra graficky na velmi slušné úrovni.

Attack on Pearl Harbor asi nepotěší hardcore nadšence do leteckých simulátorů ale běžným hráčům myslím sedne naprosto perfektně. Až na pár drobností se jedná o velmi kvalitní počin a k podobným titulům se určitě v budoucnu vrátím. TORA TORA TORA!
Jeden z prvních leteckých simulátorů co jsem kdy hrál, a totálně mě dostal. Už od začátku hry jsem od tohohle neodtrhl oči a prostě jsem se musel probojovat jak za Amíky tak za Japonce. Je to sice arkáda jak když vyšije, ale děsně zábavná.
Sice nemůže kovanému hráči nic nabídnout a spíše bude zatracována. Ale já se fakt bavil střílení do jiných letadýlek byla zábava. Hra je to i poměrně krátká a je mi to celkem líto. Protože mě fakt chytla(po tomhle jsem dostal chuť na další let. simulátor ale ten mě zase vůbec nechytl).
Grafika hry sice nedosahuje velkých kvalit, ale má i co nabídnout, upřímě takováhle hra nepotřebuje nějakou kvalitní grafiku.
Hrajete za dvě frakce a každá má příběh jak Japonci tak Amíci. A upřímě mě víc bavil Japonský příběh, ono nabídnout nějaký příběh o útoku na Pearl Harbor nemá co nabídnout. Ale o Japonských kamikaze je poměrně zajímavý. Sekvence jsou udělané komiksových stylem a nabízí tak odlehčenou zábavu.
Hru sám za sebe můžu jako takovou jednohubku doporučit, ale ne všichni z ní budou nadšení jako já.
Tak tyhle letadýlka jsou asi jediný letecký "simulátor", který jsem hrál déle jak 20 minut. Nejsem žádný superturbohardcore hráč, který by nějak lpěl na realističnosti. Nepotřebuju mít všechny budíky na palubovce a podobné blbosti. Chci si prostě zahrát. A to tahle hra splňuje. Arkádový styl ovládání letadla myší mi sedl. Grafika se mi líbí ( i když jsem slyšel nějaké negativní kecy) a moře, či souš vypadají opravdu hezky. Ozvučení je fajn, ale jelikož skoro nepřestanete střílet z kulometu, začne to Ratatata trochu lézt na nervy.
Ve hře je i jakýs takýs příběh, vyprávěný formou nadabovaného komixu, který mne osobně ale vůbec nezajímal. Shrnu-li to, zábavná hra, která člověka připoutá k monitoru dobrými misemi a skvělou hratelností. Hra má i bratříčka jménem Air conflicts, který je ještě o chlup zábavnější.

Pro: Jednoduché arkádové ovládání, doba osvojení cca. 30 sekund, atmosféra leteckých soubojů, grafika.