Astérix: The Gallic War

Asterix: The Gallic War

1999
2000

Známý příběh o Asterixovi zpracovaný do podoby hry typu Risk. Mapa Francie je rozdělená na několik desítek území, která bude nutné dobýt. Římané i Galové mají tři druhy akcí - přilévání lektvaru (doplňování jednotek), útok a přesun - znázorněno ikonkou Panoramixe, Obelixe a Asterixe.

Hráč může zaútočit na sousedící území, ale některé z nich jsou tzv. speciální - obsahují jednu ze čtyř speciálních meziher (např. házení Římanem či bowling). O tom, které území je speciální, rozhoduje náhoda. Na mapě je i několik levelů, které fungují jako (falešná) 2D plošinovka. Asterix/Obelix se musí probít přes desítky nepřátel na konec levelu a přitom sbírat penízky a jiné bonusy.

Hra byla nejdříve uvedena pro Playstation 1 v roce 1999 a poté na PC v r. 2000.

Risk ve stylu Asterixe. Je to typický port z konzolí, s horším ovládáním, ale stejnou zábavou. Vystačí na jedno-dvě odpoledne hraní, taktizování a zabírání. Stačí ale trochu strategicky přemýšlet a Římané nemají v zabírání provincií žádné šance. Těch je asi tak 50, zhruba, různé velikosti.

Do toho jsou vhozené arkádové levely v podobě 2d (v "3d" enginu, krásná psx grafika té doby) skákaček. Těch je několik, tak 10 - včetně posledního o několika částech, se stupňující se obtížností. Otravná byla jen minihra házení Římanem, hlavně kvůli idiotskému ovládání.

Vše je dělané v komiksově kreslené grafice a s pár primitivními zvuky. Hra zabaví, potěší, ale nic extra to není.

Pro: Grafika - pro někoho (já), zábava

Proti: Ovládání, krátkost