@Shoggot (19.05.2013 23:25): Rozhodně se nevyplácí vyrábět po jednom kuse, vše je třeba zadávat v sérii. Jednak se tím odstraňuje problém s retoolingem, taky to ale postupně zvedá rychlost výroby. Není třeba se ani nijak bát zvednuté spotřeby surovin, nejde o žádné zvyšené náklady na výrobu, ty zůstávájí stále stejné. Pokud vyrobíš divizi za 100 či za 90 dní, materiálů je třeba stále stejně, jen jsou zpracovány rychleji.
Navíc je možné při vyvinutí nových technologíí upgradovat i již běžící produkci (možná ale jen od určitého patche, tím si již nejsem zcela jistý), což však opět spustní retooling, který je však kratší, než při zadání nové výroby, a dosavadní progres zkrátí na polovinu. Takže pokud má člověk letadlovku hotovou na 95%, oplatí se počkat, než je spuštěna na vodu a teprve poté upgradovat na výrobu nové třídy, pokud je však hotova jen z 15%, bývá výhodnější udělat to hned.
Tenhle systém hodně podporuje dlouhodobé plánování, takže je třeba předem vědět co, kdy a v jakém množství bude potřeba, což pro mocnosti s IC 100+ nebývá problém, snad s vyjímkou SSSR pár měsíců po začátku války. Horší je to u menších států, u kterých plánování může být problém. Je ale na to naštěstí poměrně vychcaný fígl. Radši než rušit výrobu, či si nechávat ukončenou sérii pozastavenou (což stále spotřebovává trochu IC), je lépe přesunout nepotřebnou sérii na konec fronty produkce, tak, aby se dostala mimo množství IC alokovaného pro výrobu. Ztrácí se tak sice postupně gearing bonus, ale při obnově produkce, tedy přesunu zpět do zelena, výroba pokačuje okamžitě. Je však třeba si trochu více hrát s posuvníky IC a hlavně je pravým tlačítkem zamykat na odpovídající hodnotě.
Snad jen je ještě třeba dodat, že továrny gearing bonus nedostávají a, pokud si to pamatuji dobře, provinční stavby tuším retooling nemají.
Snad to pomohlo, je to už nějaký pátek, co jsem AoD hrál naposledy, tak si asi mnohé nepamatuji, eventuálně mne může někdo doplnit či opravit.

@Red (19.05.2013 23:11): Z DH jsem byl svého času neuvěřitelně nadšen, jak potvrdí každý, kdo se mi na prvním srazu dostal do spárů, a na rozšířenou mapu a špionáž nedám dodnes dopustit, přesto musím říct, že co se herních mechanismů týče, AoD jasně vede. Kdyby tak ti dva měli dítě.
Rozhodně bych to ale nenazýval elitářstvím, snad jen lehkým pocitem nadřazenosti :-)
Pro elitářské fajnšmejkry možná, pro nás ostatní je první Darkest Hour.
@Shoggot (10.05.2013 13:39): Komentáře zas tak příliš není třeba, jednoduše řečeno jde o nejvyladěnější, zároveň však i nejkomplexnější verzi HoI II. A když člověk přijde na kloub a chuť gearování, tak na něj nedá dopustit.
Nedal by někdo komentář? Zkoušel jsem to už moc dávno a oproti DD mě docela štvala ta dlouhá výroba jednotek (vždycky nějaké to přegearování či co).
@Hamster (10.10.2012 16:31): Myslím ekonomiku a správu štátu v dlhodobom horizonte. Aj keď nepredpokladám, že studená vojna bude v daných scenároch studenou furt, predsa len systém HoI je ušitý na podstatne koncentrovanejšie obdobie.
Ja doufám že bude pěkně zpracované odlamování kolonií. Čas na židovský Blízký východ se blíží....
Looks cool. Som zvedavý hlavne na emancipáciu ne-vojnovej roviny, ktorú to bude očividne vyžadovať.
V nedeľu nemôžem, inak cez týždeň by som mal byť minimálne poobede dostupný (ohľadom večerov ešte netuším), ale pracovné dni Akhere nevyhovovali, tak neviem.
Ja už mám ulomené obidve a dnes vidím, že to dospelo do tak patologického štádia, že sa s tým moc fungovať nedá. Netuším teda, či tam sú v hre ešte nejaké iné nuancie (pri mojom citlivom zachádzaní s technikou by som sa moc nedivil), ale očividne si to nový kábel žiada.
Uhm... budem to musieť dnes bohužiaľ zrušiť z absurdného dôvodu, že sa mi včera odlomilo to zaklapnutie z káblu na internet, a teraz mi každých päť minúť pri aj tej najjemnejšej manipulácií vypadáva s tým, že to musím furt naprávať. Čo by asi moc dobre nefungovalo. Nateraz sa ospravedlňujem a budúci týždeň by som to mal snáď vyriešiť.
@Hamster (03.02.2012 12:13): To zjistím až zítra v práci, neb zatímco jeden kolega mi tvrdil, že free wifi o víkendu nefunguje, jiný mi zase říkal, že jemu běhá bez problému. Takže nevím. Ve všední dny by to neměl být problém, to to funguje perfektně.
Jo, to by šlo. Já prostě ve všední dny fakt nemám náladu na takové rozsáhlé hry
Jé, ono to mělo být včera? A sakra :) Mně se to ale ve všední dny fakt nehodí. Nešlo by to o víkendu?
Ok, I'm definitely puzzled. Možno moja IRC identita získava vlastnú autonómiu a multiple personality disorder upgraduje s dobou. Fakt netuším.
Bol som na IRC, kde som žiadne správy asi od deviatej nevidel. Cez Hamachi mi neprišlo nič.

Resp. poslednú správu som poslal, že idem hrať Suikoden a ak sa objaví Akhera, tak mi môžeš prezvoniť s tým, že to tam občas skontrolujem. Videli ste ju?
@Flowerpot (02.02.2012 16:05): To by mě taky zajímalo. My jsme na vás včera s Javorem čekali asi do desíti, a pak jsme prostě pokračovali v naší jihoamerické kampani asi do dvou do rána. Co s vámi bylo netuším a ani na zprávy přes Hamachi jste nereagovali.
@Hamster (01.02.2012 19:32): Ani nevím, proč ne rovnou sem, za to může ta vodka, co jsem si před chvíli dal. Jako klidně to beze mně dejte, ono se tam nic extra nezkazí. Holt okolnosti jsou dnes proti mně, od rána mi nic nevychází...
Strougy teď psal (nevim tedy proč ne rovnou sem), že se nepřidá, ale že máme klidně hrát bez něj, tak nevim co s tim.
Tak jak teda zítra? Mně se to teda nakonec taky hodí spíš až k večeru, nějak mi do toho vlezli otravné povinnosti, které potřebuju zařídit.
Máte ještě místo pro jednoho? Rád bych dovedl Tannu Tuva do vítězného a slavného vstřebání v Sovětský Svaz.
Kto si pametá na čem jsme se to domluvili, tak ať to sem švihne, ať se můžou vyjádřit i rumuni a čechoslováci.
Flowerpot tráví skúškové s učením viac, než predpokladal, a tak nemá teraz čas. Sľubuje však, že na svoju zodpovednosť nezabudol a videl by to zatiaľ na február.
Jednoznačně.

A musím skromně přiznat, že Flowerpot slíbil, že to zas nakopne, takže všechna vina je na něm.
Existuje stále šance a vůle na znovurozjetí naší O něco větší dohody?
Já bych mohl až v pátek k večeru, mám teď před sebou dva zaškolovací dny v práci.
Ve čtvrtek odpoledne bych mohl, jen k večeru bych musel zmizet, pátek by snad šel celý.
Ohľadom ďaľších dní by som mal byť okrem večerov (a pochopiteľne Silvestra) celkom flexibilný, tak skúsim naslepo nadhodiť štvrtok o druhej poobede, nech je aspoň nejaký termín, od ktorého sa môžeme odraziť.
Hamster: Tak třeba v neděli jsem byl po většinu dne nepoužitelný takřka ke všemu, pokud myslíš tohle.
Když jsem to zkoušel, tak všechno vypadalo ok. Ale budu moct až nějak po vánocích.