Digitální deskovka se zvířátkama soupeřícíma o trůn. Zní to roztomile do chvíle, než zjistíte, že jde víceméně o hru o trůny plnou spiknutí, magie a hniloby, která zaplavuje celé království. Tvůrcům z League of Geeks se podařilo vytvořit hru, která trvá cca hodinu, odpouští chyby na začátku a tvrdě trestá za chyby na konci. Spousta jiných multiplayerových her by se mohlo inspirovat.

Pro: délka hry, vizuál, zábavná hra i proti AI

Proti: délka hry

Keďže som to mal dlhšie na wishliste a čakal na dostatočnú zľavu (ktorá neprišla), dosť ma potešilo, že som to mal zrazu ako súčasť humblemonthly. Po odohraných 12 hodinách v priebehu dvoch dní píšem zopár postrehov

+ je to v podstate ťahová stolová hra v digitálnej podobe, na hexadoske, kde sa náhodne skladajú/generujú jednotlivé hexy
+ sú tam 4 klany, každý s dvoma rozdielnymi postavami, čiže sa za ne aj inak hrá (niekedy viac, niekedy menej, záleží od postavy)
+ prológ je vlastne tutorial za 4 postavy, kde sa pekne vysvetlí cca 90% interakcii (na niektoré som musel prísť sám, ale to už boli skôr detaily)
+ je to naozaj návykové a keď sa naučíte pravidlá, trvá jedna hra cca 30 minút až hodinu
+ vysoká replayabilita
+ malebná, ručne kreslená grafika (najmä karty výbavy, kúziel a udalostí)
+ postupne sa odomykajú lepšie predmety (prsteň a amulet), s ktorými sa začína hra
a teraz to zlé
- hra nemá žiadnu príbehovú kampaň! iba tutorial s dvoma peknými, ale krátkymi animovanými filmíkmi (tutorial je tak na hodinu)
- je to žiaľ fakt ako stolovka, kde sa len náhodne pregenerovávajú jednotlivé hexy na jednej(!) mape v dvoch skinoch (leto a zima) a nič viac...
- 8 postáv je v hre, Ďalší klan (4 postavy) a ďalšie 4 postavy sú ako dve dlc, každé po 10€
- skiny, kocky, truhly (v ktorých neviem, či sú náhodné skiny a kocky ako v overwatchi, alebo aj niečo užitočné) takisto za peniaze, ako v jednej steam recenzii niekto napísal, pochopil by ten paywall, ak by bola samotná hra zadarmo, ale ak je to za 20€ v základe, tak je to celkom fail.

Multiplayer som ešte netestoval (necítim sa zatiaľ natoľko dobrý v hre, aby som do toho išiel). Ten sa dá hrať s random hráčmi, alebo s kamarátmi, ktorí taktiež hru vlastnia. Škoda, že to neobsahuje hotseat, určite by fungoval. Hra má väčšinu informácii verejných pre všetkých hráčov (čísla pri vlastnostiach, zoznam výbavy a followerov).

Ak vás bavia stolovky, ťahové stratégie a máte radi rozprávkové fantasy, hra určite stojí za zahranie, hoci možno práve kvôli mínusom z nej nebude niečo, čo by ste hrali dlhodobo. Osobne mi hra pripomína stolovky od fantasy flight games ako Descent 2: Journey into dark, Rune Wars alebo Eldritch Horror (posledné menované len mechanikami, prvé dve menované aj trochu štylizáciou a prostredím).

Pro: chytlavé, zábavná stolovka v digitálnej podobe, replayabilita, rôzne cesty k víťazstvu

Proti: iba jeden "board", žiadna príbehová kampaň, priveľa plateného obsahu k platenej hre