Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Angry Video Game Nerd Adventures

Angry Video Game Nerd Adventures: Remassturd

FreakZone Games •  MP2 Games (3DS, WiiU)
20.09.2013
02.04.2015
04.06.2015
30.10.2020
25.02.2021
21.03.2021
kompatibilní
73
9 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

J. Rolfe ukazuje všem blbým hrám, jak mají vypadat. Slavný tvůrce neméně slavného internetového pořadu Angry Video Game Nerd vytvořil hru, která podle něj vyzařuje vše, co kdy měl rád na starých konzolích jako Nintendo a Sega.

AVGN Adventures je 2D plošinovka, ve které se v kůži Jamese Rolfa vydáváte zachránit své tři přátele - Mike Matei, Kyle Justin a Bullshit Man. Hlavní zbraní je Zapper, zbraň známá na NES, tutoriálem vás provede Naggi - mouchopatron. Během hry budete čelit zombíkům, Custerovi, Mr. Hydeovi, Jasonovi z Pátku třináctého, obří pravačce Freddyho Kruegera a spoustě dalších. Hra je přímo prošpikována narážkami na recenzované hry, filmy i popkulturu, stejně tak i hlášky Nerda (například při volbě obtížnosti je na výběr Easy, Normal a Hard as Balls).


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Angry Video Game Nerda mám upřímně rád. A ještě raději mám staré videohry. AVGN Adventures se tedy pro mě jevila jako přirozená volba. Po dohrání musím dosvědčit, že naprosto oprávněně. Hra se stylem humoru nese plně v duchu své hrané předlohy. Je prošpikovaná odkazy na nejrůznější epizody seriálu a samozřejmě i na řadu hrozivých NES produktů. Osobně mě velice potěšily také více rafinované upomínky na videoherní klasiku (Mega Man, Super Mario). To je zásadní klad, ale AVGNA jich má hned povícero.

Jako až nekritický fanda pixel artu jsem spokojený s grafikou. Bohužel chybí výjev, který by výrazněji oslnil, avšak barevné rozhraní zapůsobí a každý level je unikátní. Nezklame ani hudba. Skládá se sice jen z několika primitivních melodií, ale má správnou dynamiku a nejednou strhne až do podvědomého přikyvování do rytmu. Theme z úrovně "Haunted House" mě bude pronásledovat minimálně po několik dnů.

Není překvapivé, že obtížnost je zatraceně vysoká (sám jsem si troufnul pouze na nastavení Normal, protože nejsem úplný šílenec). A postupem času graduje. Poslední stage hraničí s neúnosností, ale to je pořád nic v porovnání s bojem proti finálnímu bossovi. Trápil jsem se s ním celý večer a nakonec ho udolal až následující den. Velice nepříjemné. Nicméně o žádnou hráčskou šikanu se nejedná. Design jednotlivých levelů je náročný, ale fér. S dobrým načasováním, přijatelnými reflexy a dostatečnou paměťovou kapacitou se dá zvládnout každá překážka, ubít každý boss. Přesto se doporučuji obrnit silnými nervy, jelikož ke vztekání je toho ve hře více než dost.

Ve svém úhrnu je AVGNA povedená záležitost. Pro fandy seriálu nebo obecně klasických videoher se v ní skrývá výborná přidaná hodnota a v žádném případě se nejedná pouze o ubohou snahu vytěžit pár dolarů navíc ze zavedené značky. Je to poctivý platformer, ke konci možná až příliš.
+10