Anacapri: The Dream

12.09.2007

Anacapri: The Dream je klasickou adventurou z prvního pohledu, která se skládá z více jak 8000 scén tvořených fotografiemi z ostrova Capri v jihozápadní Itálii. Mimo reálných lokací nabízí hra italských tvůrců (kteří již jednu hru z toho prostředí roku 2003 vytvořili - A Quiet Weekend in Capri) řadu logických úkolů, dialogů se širokým spektrem osob a mapu lokací, po které se lze pohybovat v libovolné chvíli. Pro méně zkušené hráče či ty, kteří si chtějí předně vychutnat příběh, nabízí titul Anacapri možnost zvýraznit interaktivní předměty nebo dokonce zapnout "turistický mód", který vynechá při hraní všechny puzzly. O hudební doprovod se postaral Silvio Savarese.

Doktor Nico N, jehož role se ve hře ujmete, je expertem na starodávné civilizace, a proto je také pozván na Anacapri. Zde má úkol v podobě nalezení obsidiánového disku. Proč má zrovna tento předmět najít, se však zpočátku nedozvídá.

Neměl jsem u žánrů 2D adventuru + interaktivní film? 3D adventura to jistě není, když je tvořena fotky a engine neposkytuje panoramatické rozhledy.