Ampu-Tea

30.05.2014

Jste mladý muž šlechtického původu, který si plnými doušky užívá svůj bezstarostný život, obklopený bohatstvím. Vaší největší vášní jsou rychlé projížďky na výkonném motocyklu, jednoho dne se vám ale tato záliba stane osudnou a po probuzení v nemocnici zjišťujete, že vám chirurg musel amputovat celou ruku. Naštěstí věda již značně pokročila a bioinženýři vymysleli robotický úd KS-001, jenž má ztracenou končetinu plně nahradit. S protézou je nutné se naučit pracovat a vaším prvním úkolem se tak stává příprava čaje...

Ampu-Tea je simulací podobná svou koncepcí Surgeon Simulator 2013. Na obrazovce je viděna robotická ruka s pěti prsty, které je nutné polohovat tak, aby vyzvedly z dřevěného boxu pytlík s čajem, následně jej vložily do připraveného šálku nebo hrnku. Pak je nutné šálek zalít vodou a popřípadě přidat cukr či mléko a následně naservírovat.

Hra nabízí 3 stupně obtížnosti a achievementy.

Představte si ten moment, kdy se ráno probudíte po operaci vaší paže. O pravou paži jste dočista přišli, a druhou vám nahradili mechanickou. Tu samozřejmě neumíte ovládat.

Je ráno, a vy dostanete strašnou chuť na čaj, jenomže je zde již zmiňovaný háček. Tak nejdříve se naučím paži ovládat. Otočím s ní kolem dokola, zkusím sevřít prsty, nejdříve po jednom a potom všechny najednou. A jde se na věc.

Jenomže to nejde tak snadno, jak se zprvu zdálo. Nejdříve si musíme připravit hrneček, který je v poličce, která je na okraji stolu, takže ji nesmím shodit. Zatím se daří, ale první hrneček mi spadl, říkám si, no nevadí zkusím další. Zase spadl, jsou to mršky klouzavý. No nevadí začneme znovu, jako by se nic nestalo.

Po úporném boji máme hrneček, teď přichází druhá fáze. Dát do hrnečku pytlík s čajem. Připravím se na to. Ale i zde se vyskytne problém. Vzít pytlík s čajem je takřka nemožné. když už ho konečně zvednu, vyklouzne mi, a můžu zase začít znova. Achjo, já si ten čaj snad neudělám.

Konečně je pytlík v hrnku, teď dostat hrnek pod konvici s horkou vodou. No to snad není možný ten hrnek mi vypadl a sáček samozřejmě vypadl. Zase jedeme nanovo. Hrnek je pod horkou vodou a už jí tam pouštím. Hurá.

Na mléko a cukr kašlu, radši to vypiju jen tak. Jenomže je zde další problém abych to na sebe nevylil. Ale to už není problém téhle hry naštěstí.

Pro: Rychlovka

Proti: Ovládání