AMID EVIL

20.06.2019 PC
Indefatigable
AMID EVIL je frenetická 3D akční hra odehrávající se v temném fantasy prostředí, která si za své vzory bere klasiky žánru FPS jako například Heretic, Hexen nebo Quake. Podobně jako ve střílečkách z devadesátých let se vaše postava vyznačuje extrémně rychlým pohybem a levely tvoří nelineární, nepřáteli zaplněná soustava chodeb a nádvoří plná odboček, tajných místností a průchodů. Úrovně jsou rozčleněny na sedm tématicky odlišných epizod po třech obrovských levelech, přičemž na konci každé epizody na hráče čeká tuhý finální boss.

Proti silám Zla je třeba pořádný zbraňový arzenál a AMID EVIL nabízí fantasy varianty tradičních zbraní, kdy třeba místo pistole můžete po potvorách pálit z magické hůlky, brokovnici nahrazuje meč a pro rychlou střelbu se bude hodit elektrické výboje prskající trojzubec. Masovější destrukci zajistí vrhač miniaturních planet suplující raketomet a chybět nesmí ani fantasy variace legendárního BFG. Po zabitých protivnících lze sbírat jejich duše, které v určitém množství navýší po omezenou dobu palebnou sílu vašich zbraní a promění je tak v ultimátní nástroje zkázy.

Hra, ač běží na Unreal Engine 4, je záměrně vyvedená v nízkopolygonové grafice s mírně rozpixelovanými texturami, navozující retro dojem. K dispozici jsou tři obtížnosti, které si hráč vybírá vstupem do portálů, sada klasických cheatů a Endless mód s nekonečnými přívaly nepřátel.

Udolal jsem prvního bosáka bez použití duchovního steroidu. Musím se pochválit :)