American Mcgee Presents: Bad Day L.A.

Bad Day L.A.

21.08.2006

Bad Day L.A. od autora oceňované American McGee's Alice je klasickou 3rd person střílečkou v komiksovém zpracování a netradiční politicky nekorektní zápletkou.

Hlavním hrdinou je bezdomovec Anthony, kterého zastihujeme zrovna když se svým nákupním košíkem blokuje dálnici. Neuplyne ani chvilka a kousek od něj spadne teroristické letadlo plné bio odpadu, který dělá z lidí zombie. Od této chvíle začína smršť různých přírodních katastrof (tornádo, záplavy, pád meteoritu), kterým se s Anthonym musíte vyhnout a dostat se od nich co nejdál.

Prázdné příspěvky se přesouvají do diskuze? Není lepší to smáznout?

Vybornej namet, ale priserny provedeni...
Ta hra mohla byt vazne vyborna kdyby se nekdo nesoustredil jen na tvorbu perfektnich videii s jednotlivyma katastrofama a misto toho se trosku zabyval game designem.
Samotna hra je totiz silene monotonni nuda s tupou AI. Skoda preskoda.

Pro: Paradni videa a jejich humor, pekna komiksova grafika

Proti: K uzoufani nudnej gameplay, tupa AI, takrka zadna hratelnost

Recenzi na hru Bad Day L.A. jsem měl v úmyslu napsat už před rokem, tehdy jsem si totiž z internetu stáhl demo a hra mě vcelku bavila. Většina recenzentů sice mluvila o hře především jako o propadáku, mě přišla vcelku originální (minimálně grafika a námět originální jsou). Přesto jsem hru koupil až tento rok. Vzhledem k tomu že je hra v angličtině a podle některých lidí stojí hlavně na vtipných rozhovorech, rozhodl jsem se pro titulky.

Hra je nainstalovaná. První co mě praští do očí, chybí titulky. Dobrá, říkám si, je to chyba prodejce a ne vývojářů. První kapitola je mi pochopitelně důvěrně známá už z dema. Její dokončení tak netrvá moc dlouho. Po jejím dokončení tedy čekám na level 2. Tím je honička v autě. Ta se (aspoň co do technické stránky) nedá s podobnými přestřelkami z moderních her ani srovnávat. I tak ale potěší. Další level, "překvapivě" zabíjíme (nebo hasíme) zombie. Hra je striktně lineární a struktura jenotlivých misí je jako přes kopírák.Kdyby byla náplň jednotlivých úrovní a k nim patřících questů alespoň o trochu rozmaňitější rozhodně by to hře neuškodilo a troše interakce s prostředím bych se taky nebránil.

Abych byl ale upřímný, hra mě nějakým zvláštním způsobem chytla a to mi vydrželo až do poslední úrovně. AM Bad Day L.A. neobstojí ve srovnání s dnešními tituly, ale ani se o to nesnaží, je to jedna z těch her na dlouhé odpoledne. Herní doba není zrovna nejdelší a není problém hru za jedno odpoledne dohrát ale ke koupi přispívá i vcelku výhodná cena. Celkový dojem tak zlepšuje alespoň to nevelké množství animaček které vždy ukončují jednu z kapitol a zároveň otvírají další.

Pro: Zábava, hlavní hrdinové, grafika, animace (jsou fakt povedené), příznivá cena (ve většině obchodů)

Proti: místy stereotyp

Na první pohled mě ohromilo, dál však už téměř unudilo. Je sice fajn, že si hra nebere žádné servítky, nicméně je tak stereotypní a později nudná, že se nezmůže ani na průměrné hodnocení. K dohrání jsem se musel opravdu přemáhat.

Pro: styl

Proti: stereotyp, nuda

Hra, kterou jsem kdysi v recenzi odstřelil a nakonec ji s chutí dohrál do konce. McGee není žádný herní Fellini a Bad Day L.A. je něco jako film od Troma Entertainment. Snadno můžete odsuzovat lineární hratelnost, mizerné ovládání a mnoho dalších aspektů, ale celé je to ve své zvrácené realitě zábavné a svým způsobem pamětihodné. Hra s tak širokým rozptylem hodnocení si prostě pozornost zaslouží!