Alien Logic

Alien Logic: A Skyrealms of Jorune Adventure

1994

Alien Logic je RPG odehrávající se v budoucnosti na planetě Jorune, kterou lidstvo kolonizovalo ve 22. století. Než lidé přišli, obývaly planetu dvě rasy - Shantové a Triddlové. K pozemšťanům se chovaly mírumilovně a dokonce jim daly kus země, kde se mohli zabydlet. Zpočátku šlo všechno dobře a kolonisté žili ze zásob, které jednou za čas přivezla loď ze Země. Na Zemi ale vypukla hrozná válka a kolonisté tak byli odkázáni sami na sebe. Začali zabírat další a další území, na což Shantové odpověděli válkou a spoustu lidí zabili. Postupem času ale kolonisté získávali převahu a nakonec boje téměř ustaly.

Hra se odehrává 3500 let od první kolonizace a lidstvo je na planetě Jorune hlavní rasou. Hráč ovládá jednoho člověka, jehož vesnice byla před čtyřmi lety napadena Shanty a jemu se podařilo uniknout ze zajetí. Nastal čas vysvobodit své zajaté přátele.

Hra se hraje jako klasicé RPG - budete plnit úkoly, řešit logické puzzly, sbírat předměty, bojovat (v realtime režimu) a získávat zkušenosti.

Tak toto mě zaujalo, slyším o Alien Logic poprvé, ale tím adventurně QFG nádechem to působí hratelně.