Alien Escape

12.07.2019
03.12.2019

I malí zelení mimozemšťánci se při svých cestách vesmírem občas potřebují pobavit a na palubách létajících talířů pořádají oslavy a párty, čímž se příliš neliší od nás, lidí. Jedna z takových oslaviček končí neslavně, protože před odletem nikdo nenatankoval palivo a létající talíř končí v kotrmelcích na neznámé planetě a rovnou před tajemným zámkem. Zde se malí zelení návštěvníci namísto pomoci dočkají otroctví a tvrdé dřiny zadarmo v útrobách zámku. Jednoho krásného dne ufonům dojde trpělivost a zosnují plán útěku. Zámecký pán se doslechne, co se chystá a všechny pozavírá do malých klecí ve sklepení. Pouze malému Timmymu se podaří schovat a vy mu teď musíte pomoci zachránit ostatní kamarády.

Základem herního principu je schopnost Timmyho ovlivňovat gravitaci, která spočívá v otáčení celých místností, v nichž se právě vaše postava nachází. Správným používáním této schopnosti se dokážete vyhnout smrtícím pastem nebo dosáhnout na předměty, které jsou jinak mimo váš dosah. Každá místnost, kterých je celkem 70, obsahuje klíč odemykající dveře do vedlejšího pokoje. Při průchodu zámkem se setkáváte s přáteli v klecích, kterým musíte pomoci na svobodu, případně si je vybrat jako hratelné postavy.