Alarm für Cobra 11: Volume 1

Alarm für Cobra 11 - Das Spiel zur RTL Erfolgsserie

09.11.2000

První hra vyrobená na motivy akčního seriálu Kobra 11 vyšla v době, kdy v mateřském Německu běžela na televizních obrazovkách již čtvrtá série. Hra umožňuje vžít se do role člena dálniční policie a okusit tak rychlou jízdu zaměřenou nikoliv na co nejrychlejší protnutí cílové pásky, nýbrž na konkrétní rozličné úkoly.

Hra vyšla pouze s německým dabingem i texty. Během 15 misí se svezete po šesti různých dálničních tazích, přičemž v postupu hrou okusíte čtyři různé automobily. Po dohrání základní hry jsou k dispozici také bonusové mise, kterých je celkem 10. Ve hře jste navíc odměňováni různými videosekvencemi ze samotného seriálu, které vám připomenou jeho nejlepší momenty.

Hrát lze mimo jednotlivých, vámi vybraných misí i v režimu kariéry, kde postupně projdete jednotlivé mise tak, jak následují po sobě.

Hře jsem moc času nevěnoval, takže hodnocení berte s rezervou. Zásadní problém je v tom, že hra vyšla pouze v němčině, jíž já téměř vůbec nevládnu. Jedná se o klasickou Kobru 11, čili je potřeba splnit úkol, nikoliv dojet první. A pokud člověk úkolu nerozumí, je to problém. Hra každopádně podporovala volant a ovládání auta bylo vcelku pohodové. Chválím i zpětné zrcátko.
I na rok 2000 mi přišla grafická stránka slabá, zejména srovnám-li ji např. s NFS 5. Nicméně koukat se na to dá.
Zábavnost těch pár misí, jimž jsem rozuměl, nebyla špatná, nicméně novější díly jsou výrazně lepší. Hra trpí hlavně nedostatkem vozů a jejich podivnou charakteristikou co se maximální rychlosti i akcelerace týče. Kdo nehrál, nepochopí.

Pro: Neotřelé mise a počátek povedené herní série, bezproblémová podpora volantu

Proti: Grafika, němčina