Air Hockey

2004

freeware

Hra Air Hockey je předělávka reálné stolní hry se stejným názvem, která se zúčastnila pátého ročníku soutěže Becherovka Game, kde ve své kategorii skončila na prvním místě. Její princip spočívá v tom, že se různými odrazy o herní plochu snažíte dostat futuristický puk do soupeřovy branky. Činíte tak jakýmisi kruhovými kotouči, s nimiž jste v přímém kontaktu, a hra končí, když jeden ze soupeřů docílí sedmi branek. Ve skutečnosti je Air Hockey velmi rychlá a dynamická hra, což se úspěšně podařilo zachovat i v tomto počítačovém provedení.

Na začátku si můžete vybrat, jestli budete hrát samostatný zápas nebo turnaj. Zatímco v samostatném zápasu si přímo zvolíte jednu z pěti obtížností, v turnaji se proti vám postupně staví pět oponentů, a to od toho nejlehčího k tomu nejtěžšímu.

Vzdušného hokeje jsem se mnoho nenahrál v reálu ani virtuálně, a tak jsem vyzkoušel tento titul od Lukáše Kurze. Princip je stejný, tedy docílit branky pomocí kotoučů s úchytem, jen nevím, jestli je i podle klasických pravidel konec po sedmém gólu jednoho ze soupeřů.

Nejprve jsem si zkusil trochu potrénovat v samostatných zápasech, a pak se vrhnul na turnaj. Poslední soupeř už byl celkem oříšek, ale nakonec jsem mu tam tu sedmičku nastřílel.

Pro: rychlé, turnaj

Proti: občas zvláštní odrazy