Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Agharta: The Hollow Earth

2000
--
0 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Píše se rok 1926. Tibet si za místo pro svůj život vybral mladý a odvážný pilot, který zde sice jen občas zavadí o práci, ale je šťastný a volné chvíle tráví se svým věrným společníkem, psem Murphym. Když si pilotovy služby a jeho staré letadlo objedná mladá žena, která se tu jednoho dne zčistajasna objevila, začíná příběh dobrodružného pátrání po stopách jejího otce, profesora Osterlinda. Ten se svou expedicí před devíti lety zmizel někde uprostřed pustých plání Arktidy, poblíž severního pólu. Poté, co dívka, obdržela podivnou zprávu z vysílačky, vysvitla jí naděje, že je její otec je stále naživu, a tak mladík společně Murphym odlétá směrem k severnímu pólu. Zde na něj čeká obrovské překvapení: neznámá, podivná země, mýtická říše Agharta s jejími ještě podivnějšími obyvateli!

Hra švédských Aniware je směsicí akce se znaky adventury z izometrického 3D pohledu, ve které přebíráte roli pilota, který ztroskotá v pusté Arktidě a objeví zcela neznámou zemi. Zde budete muset bojovat všemi prostředky o přežití - vyrovnat se s útočnými obyvateli a nepřátelskými kreaturami, masožravými tučňáky, opicemi nebo přerostlými mravenci. Stejně variabilní je i okolní prostředí - ze zasněžených hor a travnatých luk projdete vzrostlými lesy a bažinami.

Hra je obdařena nestandardním a poněkud kostrbatým ovládáním s řadou hádanek různorodé obtížnosti a množstvím akčních scén. V rozsáhlých lokacích je možné vybrat z několika kamer a úhlů pohledu. Grafické zpracování je příjemné a za zmínku stojí kvalitně zpracované střídání dne a noci. Celkovou atmosféru doplňuje tajemná hudba.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.