Zdarte, tak jsem se jal po delší době spustit Aoe, koupené na na Steamu jako HD už pěkně dlouho (jinak mám i starou originálku) a docela nemilé je sekání hry, resp propady FPS, snažím se něco najít na netu, ale nic moc aktuálního tam není a nějaké tipy už jsem zkoušel - úprava registrů s FPS hodnotami, povypínání grafických udělátek ve hře, nejnovější ovladače, restart OS atp. ovšem absolutně bez vlivu. Hraju proti CPU 2v2 400 popul limit max a obávám se že právě tady je ten problém, ovšem očekával jsem, že toto již mají borci vychytané a že to na nových strojích lítá parádně, nedá se to ale hrát :( Nemáte někdo stejnou zkušenost?

Giovanni koukám nedostal odpověď - nějaké podmínky spouštění hry tam nejsou? Já už si to moc nepamatuji, dělal jsem to na základce tak před 15ti lety naposledy, i podmínky diplomacie třeba...
Zdravím, mám dotaz ohledně editoru.. Přesněji mám problém s tím že jsem vytvořil (stále dolaďuji ale to už jsou jen vedlejší úpravy) novou mapu, a ačkoliv v test módu vše funguje jak má, tak při pokusu o spuštění mapy se tato vždy nahraje v módu DM kdy nefungují aliance. Už jsem zkoušel snad vše co šlo, dokonce jsem napevno rozdělil týmy rovnou v editačním módu a stejně to při spuštění hry tyto přednastavené týmy zruší a hra se opět hodí do DM režimu, co je divnější, pokud mapu ukončím tak ve statistikách mají jednotlivé strany ony týmy rozděleny jako by to normálně fungovalo.

Neví tedy někdo co to s tím je, a jak to vyřešit? Je to totiž dost otravné.
Ok, z té situace, co jsi teď popsal nějak nevidím, proč by absence domů měla být zase takovou výhrou. Jasně, šetříš prostor, dřevo a nemusíš se starat o populační limit, ale jak jsem zmínil předem, baráky se dost hodí na zdění, přičemž většinou můžeš na Arábii přinejmenším přinutit soupeře, aby musel projít pod tvým TC, než se dostane k ekonomice, což si většina rozmyslí.
Forwardy zas tak čato nevídám, jsou celkem riskantní, zato castle age ano, přičemž cílem je masová produkce CA z 3-n archery range s bloodlines.
Profi samozřejmě nehraji, počítač mi ani neutáhne HD, ale scénu sleduji, a takový z ní mám dojem.
Javor - nechci se hádat, ale to vůbec ne :) Já jsem mluvil o profi hrani, tam jsou Hunové nejlepší a to kvůli těm domkům. Do doby hradu se většinou ani hráči nedostanou a pokud ano, tak je to spíš výjimka. Profi hry vypadají většinou tak, že hráči postaví u soupeře výrobní budovy a hned s prvníma jednotkama ve feudální době obtěžujou vesničany. Kompozice jednotek vypadá asi takto: protože teoreticky nejlepší jsou acheři (můžete odstřeovat vesničany, které nepokryje town center / věž a pěchotu můžete umicrovat, tzn. utíkáte s archerem, za kterým jde pěšák, zatímco ostatní do něj střílí), tak se dělají rovnou jednotky, které archery counterují, tzn. skirmisheři + pak jednotky, které counterují skirmishery, což jsou scouti. Do těžby na dřevo a zlato si pak hráči postaví třeba 1-2 oštěpaře, aby píchali scouty, kteří tam budou nabíhávat na vesničany. V podstattě jakmile by se jeden z hráčů snažil rychle technout dobu hradu, tak mu budou chybět jednotky, aby si ubránil těžbu. Town center + vež ubrání tak maximálně pár farem a jedno těžiště dřeva nebo zlata. Na více věží už je třeba těžit kámen, což znamená opět poslat partu vesničanů na nechráněné území, kam okamžitě můžou naběhnout scouti, popř. je odstřeovat archeři/skirmisheři.
Abych byl přesný, počítá se s tím, že většinou se hraje typ mapy arábie, kde je prakticky nemožné své město kompletně obehnat hradbama.
U Hunů nejde tak ani o ty baráky, naopak to trochu ztěžuje obranu základny, ale o Cavalery Archers skoro zadarmo a solidní možnosti ve všech obdobích.
@H34D (komentář): o AoE vím prakticky hovno, i když jsem to zamlada hrá, ale tenhle koment mě fakt zaujal. Škoda, že nakouknutí do progaming scény nebylo delší :)
@Ebb (17.01.2014 13:32): Pro tebe je to možná vtip, protože jsi "prasečí hlava", ale progameři hrajou huny. Jednak jsem viděl nějaké videa z WCG a jednak jsem se o tom bavil přímo s jedním z nejlepších hráčů AoE 2 v ČR.
@H34D (komentář): Húni najlepší? To je zrejme vtip. BTW, keď už si venoval celý odstavec attack-move, tak nechápem ako ti uniklo že Patrol command funguje na rovnakom princípe (resp. veľmi podobnom), prípadne že datadisk Forgotten Empires už pridal aj attack-move pre tých čo neboli schopní používať patrol.
Neuvěřitelné.. poslední misi v tutorial kampani mi FPS konstantně kleslo cca k 15...

Nevím jestli to má být vtip, ale já se moc nesměju...

EDIT: tak evidentně nejsem sám. Tohle je vážně hodně špatně...
Co jsem četl, tak to padá a má to obrovský problémy vykreslovat velký množství jednotek. (Což teda není žádná novinka, ale předpokládal bych, že to za 20 éček vytuní.)
Přesně tak.
Navíc co jsem četl, tak to má i HW problémy. Až to vychytají, tak to sem někdo napište a já to možná koupím. :-D
Ale jo, až bude sleva, tak si to nejspíš koupím. Teď je ta cena strašně přemrštěná.