Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn

Tintinova dobrodružství: Hra, The Adventures of Tintin: The Game

adventura > akční adventura *
akce > plošinovka
21.10.2011 PCPS3X360Wii3DS
Ubisoft Montpellier, Ubisoft España (3DS verze)
Adventures of Tintin je hra podle populárního komiksu, která vychází ze stejnojmenného filmu z roku 2011 od Stevena Spielberga. Hra je z větší části čistou plošinovkou, ale objeví se i prvky leteckého simulátoru a adventury.

Příběh vypráví o reportérovi jménem Tintin, který je velmi zvídavý. Osud ho pošle k jistému Haddockovi s podobnou zvídavou povahou. Samozřejmě, že Tintin nezapomněl na svého společníka, psa jménem Filuta. Jednoho dne Tintin náhodou nalezne jeden ze tří svitků, který vede k pokladu, jenž byl převážen lodí jménem Jednorožec. A opět náhodou se dozví, že kapitán Jednorožce je Haddockův předek, takže nikdo jiný než Haddock svitky nerozluští. A tak se Tintin s kapitánem vydávají vypátrat zbylé dva svitky, naneštěstí má na ně zálusk i záhadný boháč Sacharin...

Ve hře si zahrajete za Tintina, jeho pejska, kapitána Haddocka a další postavy. Většinou budete muset dojít na konec úrovně přes hromadu nepřátel a překážek. Také vás občas zastaví logické hádanky, které musíte vyřešit. Kromě klasického skákání na vás čekají levely v letadle, kde musíte do určitého místa doletět, anebo na palubě lodi, kde budete s kapitánem šermovat. Navštívíte lokace jako například exotické město Baggar, nebo část Sahary.

Hra také obsahuje dva multiplayerové módy. Jako první je kooperační mód, kde si můžete s kamarádem zahrát příběhový mód pěkně spolu a hra vám nabídne i pár miniher. Spolu můžete například vylézt, kam se člověk sám nedostane, anebo sbírat jinak nedostupné poklady. Druhý mód je mód Challenge, kde se budete snažit co nejrychleji splnit úrovně, které vám hra automaticky vybere.

Hra má oficiální licenci filmu, takže ve hře zazní dabing originálních postav jako ve filmu a dokonce se objeví i hudba z filmu.

Tintina už nám velmi dlouho, jako malý jsem měl jeho komiksy a viděl pár dílů z jeho seriálů. Proto se už velice těším na film a abych si to čekání zkrátil, sehnal jsem si tuto hru.

Příběh je vážně pohádkový a osloví jak malé tak i velké. Ze začátku si kopíte model lodí jednorožce jednoho z bratří a najdete svitek, který vás má dovést k pokladu. Ale pak vám to ukradnou a hra začíná.

Hra kombinuje ovládání klávesnice s myší, což je podle mě velmi pohodlné a skvěle se to hraje. Poté tam máte kombinace jako třeba: W + LTM znamená že Tintin vejde do dveří anebo vyskočí do poklobu atd. Hra také není jen z pohledu jakseříká z boku, ale občas kamera snímá i z mnoha úhlů což dává hře filmovost a občas máte pocit, že vážně sledujete film. Když hrajete za pejska, prostě vás dostanou ty jeho realistický zvukový efekty, když třeba zakňučí nebo zaštěká na krysy =D (dobře přehánim). Většinou ale za pejska hrajete když potřebujete donést klíč nebo tak. Za kapitána hrajete pouze když se vypráví příběh na palubě jednorožce, kde jako kapitánův předek bojujete s piráty na lodi. Boj spočívá v hýbání myší, aby to dalo dojem skutečného šermování. No a za Tintina hrajete pořád, ale je to skvělé. Tintin je velmi hbitý a mrštný, takže snadno někam vyskáčete anebo obejdete nějakou zkratkou nepřítele a pic ho zezadu. Boje jsou skvělé a zábavné, bez kapky krve nebo smrti (tak má to být pro děti no). Ze začátku stačí do nepřátel jedna rána nebo dvě, ale potom už mají třeba děštníky anebo brnění. Na to už se musí jinak.

Graficky je to velmi pěkné, prostě to budí dojem pohádky =) když letáte v letadle, velmi pěkně je zpracované okolí anebo když jedete v motorce tak poušť je taky dokonale zpracovaná.

Dabing postav je přímo úchvatný. Úplně pasuje a jako by ty hlasy s těma postavama žily. Na to má díky samozřejmě oficiální licence. Jinak to mohli být nějací béčkový dabéři.

Díky licenci to má i překrásnou hudbu. A jelikož to řežíruje Spielberg, tak si vždy pozve Williamse aby mu složil hudbu, takže hudba ve hře je od Williamse, takže chválit netřeba, protože každý už si to umí představit.

Tato hra je prostě kvalitní plošinovka a nemůžu jinak než doporučit.

Pro: Hratelnost, grafika, HUDBA, dabing, příběh, kooperativní mód, různé záběry kamer

Proti: krátké

Kromě hraní příběhové linie nám Ubisoft do hry ještě přidal kooperační mód, který je zcela odlišný od původního příběhu pro jednoho hráče a filmu. A to většinou když hrajete za bizarní mysl kapitána Haddocka. Když hrajete za jeho prapředka Sira Francise Haddocka můžete procházet obrazy a odemykat předměty.

A za kapitána zase třeba rozdávat údery ze spodu. Při kooperaci musíte taky sbírat všechny mince a získávat skryté poklady podél své cesty. Narazíte na nějaké ty Bossy jako obří piráty a taky šílené úrovně, například hlavně tu co je vzhůru nohama. Spolu s mnoha postavami si můžete měnit i oblečení.

Pak je tu režim výzvy, který není tak skvělý jako kooperace, ale nabízí mini hry, které jsou založeny na sbírání či vítězném času a jsou ve 3D. Opět budete používat letadlo, šerm a střelbu. Tyto legrácky Vás po čase bohužel brzy omrzí a budete se u nich krapet nudit. Hra nabízí i některé bonusy, které se Vám budou určitě líbit. Můžete si tak přehrát zajímavé cutscény nebo si odemknout biografii postav.

Hra - Tintinova dobrodružství je sice určena mladší generaci, ale je velice zábavná a vtipná. Zároveň obsahuje mini hry i kooperaci a některé velice poutavé částí příběhu Vás strhnou až do konce. Grafika společně s hudbou a dabingem jsou velice skvěle udělány.

Celou recenzi najdete zde - http://www.vytukej.cz/recenze/tintinova-dobrodruzstvi-recenze/

Pro: Animovaná grafika, Poutavá hudba, Bravurní dabing, Pejsek Filuta, Kooperační mód

Proti: Občasný stereotyp, Krátká hrací doba, Zmatená kamera

Smrduté spojení vývojářů Beyond Good & Evil a spěšné zakázky, které slibovalo unikátní mix žánrů a revoluční pojetí ala Ubisoft. Ve skutečnosti velice chabá kombinace Donkey Konga a těch otravnějších miniher z dětských plošinovek. Tento směr opomíjení logických aspektů a zaměření se na pády po banánových šlupkách a všelijaké citoslovce je smutný a bojím se, že již nevyhnutelný. U Tintina je bolestivější dvojnásob, protože stačilo málo a mohla z něj vzniknout příjemná skákačka se spádem a především plná zajímavých výzev.