A Landlord's Dream

02.02.2015

freeware

Landlord's Dream je krátká cyberpunková point and click pixel art adventurka vytvořená v Adventure Game Studiu, která byla účastníkem soutěže AGS v roce 2015. Má ji na svědomí vývojář LostTrainDude a výtvarník Kastchey.

Abel Lowen je Sthringshaper (nahrává na futuristickou harfu hudbu) a když ho uprostřed noci probudí porouchaný alarm, zjistí, že také ostatní technika v jeho apartmánu se chová podivně, včetně jeho hudebního nástroje. Nedaří se mu ani nikam dovolat. Když vyjde na chodbu, zjistí, že není sám, komu se to přihodilo. Navíc u výtahu před jeho bytem sedí nějaký šílenec, který mluví o zatraceně divných věcech. V dystopickém světě ponuré budoucnosti mají lidé nejrůznější pokročilé implantáty, které jsou často zdrojem jejich obživy. A zdá se, že i ty přestaly fungovat.

Hra nemá dabing, je však podbarvená atmosférickou hudbou. Je jí možné dohrát během jedné hodiny. Lze si ji zdarma nebo za dobrovolný poplatek stáhnout na webu autora.

Mrňavá indie adventurka, která je svým zasazením, příběhem a atmosférou hodně povedená, ale je tak krátká, že se spíš tváří jako intro k nějaké mnohem větší hře, kterou bych si určitě rád zahrál. Na druhou stranu za tuhle jednohubku nemusíte nic platit, a to málo co jsem dostal jsem si určitě užil.

Pro: atmosféra, hudba, příběh

Proti: kratičká herní doba