Hru som „dohral“ na prvý pokus, asi preto, lebo som sa k nej dostal až v roku pána 2023. Ale aj tak som sa po skončení cítil výnimočne! No, čo k tomu povedať? Ako nápad je to zaujímavé, ako hra vlastne vôbec.

Ale dokáže to chytiť a udržať v napätí, čo je vzhľadom na fakt, že ide len o dopĺňajúci sa progres bar, celkom slušný výkon. A to si nejaké slušnejšie hodnotenie proste žiada. Zároveň sa to dá vnímať ako solídny trolling, videoherný dadaizmus, ale aj zaujímavý odkaz na známu skladbu Johna Cagea.

Pro: zaujímavý nápad

Proti: nie je to hra

V době přidání na databázi bylo "hraní" daleko zábavnější, protože se účastnilo několik uživatelů najednou a navzájem si konkurovali. Dokončení tak nebylo úplně zadarmo a zvláště, když došlo k přerušení postupu těsně před koncem, dokázalo to opravdu naštvat.

Dnes už to snad ani nemá cenu spouštět, protože prostě stačí počkat čtyři minuty a třiatřicet sekund a je hotovo. Navíc už nefunguje server s mapou, takže snad jedině, pokud bych se domluvil s několika dalšími lidmi, tak by se tím dalo pár minut zabít. Mám to štěstí, že jsem byl u začátků tohoto počinu na DH, jinak by bylo mé hodnocení ještě o něco nižší.

Pro: ve více lidech napínavé

Proti: v jednom člověku ztráta času

Ač mám ráda Johna Cage a jeho přístupy v tvorbě, myslím, že odpověď, jestli toto ještě hra snese, bude záporná. ... Přeci jen, je rozdíl sedět v auditoriu filharmonie a dívat se se stovkou lidí na připravené hudebníky, kteří 4 minuty 33 vteřin nehrají nebo sedět u počítače, kde chroustání procesoru vždycky nějaké slyšite. Inovace je teda ve "zvrácení" toho, že to nesdílíte s lidmi, ale naopak máte tuhle zkušenost proživat pouze sám. Kritika izolovanosti? Trochu zvláštní.
Že je něco unikátní neznamená, že je to dobré. A zjevně, že se něco nazývá hrou ještě neznamená, že je to hra :( Chápu, že tím, že jsem tuto věc zapnul až v roce 2017 (v rámci herní výzvy) jsem se připravil asi o jediný herní prvek, kdy by mi to mohl někdo překazit, ale co už.

Zapnuto. Po pěti minutách zvoní budík, že to mám zas vypnout. Jedna kategorie výzvy odškrtnuta. Time well spent.
Co vám mám povídat. Je to blbost. Je to super jako "art", ale jako hra je to prostě blbost. Člověk sice může 4 minuty a 33 vteřin rozjímat, ale já se raději rozhodl napsat tento komentář. Vlastně je to takový loading screen. Hodně pomalý loading screen. Kdyby ho měla takhle dlouhý jakákoliv moderní hra, hned bych ji odinstaloval. Ale této hře to odpustím. Přece jen bylo jeho vytvoření asi nejvíc práce na celé hře. Zbývá mi ještě zhruba těch 33 vteřin. Jestli se teď někdo přihlásí, asi potáhnu na křížovou výpravu. Ten pruh se posouvá jeden pixel za vteřinu. Co by se stalo, kdyby můj monitor měl méně než 433 pixelů na šířku? Co kdybych hrál třeba na osciloskopu? No to je jedno, protože už jsem konečně dohrál, juchů!

Pro: Art

Proti: Všechno minus art

Čas na složitou matematiku. 100% za originální nápad, 0% za hru jako takovou. Tož tedy 50%. V tomto případě si výjimečně dovoluji toto černobílé hodnocení. Na tuhle věc jednoduše nejde zapomenout, je to tak stupidní a triviální, ale zároveň tak geniální... Víc nevím, co bych dodal, snad jen... ať žijí herní experiment!

Pro: Nápad, nic než nápad

Proti: Toto opravdu nelze považovat za hru

Geniální hra se skvělou hudbou Johna Cage. Dojem ze hry mi kazí to, že jsem ji dohrál hned na první pokus (už to zjevně naštěstí nikdo nehraje), ale i tak tam bylo napětí, které se jen tak v nějaké hře nezažije.

A ta paralela k Johnu Cagovi je naprosto přesná, stejně jako on došel na hranici hudby, kam už to dál nejde, tak tahle PC hra došla na samou hranici toho, co můžeme nazývat hrou a je jen na každém z nás, jak k tomu přistoupí.

Tak dneska dohráno, včera v noci se mi jaksi nevedlo - buď jsem někde dělal chybu ve strategii, nebo asi spala nepravá půlka světa. :)

Výborněj nápad, kterej má něco do sebe. Otázkou je: Je to vůbec hra? Pokud vím, kromě spouštěcího tlačítka zde není jediná volba/ nastavení/ovládání/grafika, cokoli.

5% za super nápad. Pokud by tohle nazvali "interaktivní video" budu nadmíru spokojen, jako hře tomu dát skutečně víc jak 5% nemůžu - vždyť mě ani na vteřinu nezabavila.

Tohle se opravdu hodí spíš na výstavu než serióznímu zahrání.

Pro: Dobrej nápad, umělěcký dílo

Proti: žádný ovládání, žádný volby, žádná zábava

Dohráno po dvou dnech. Ano, tak dlouho jsem to zkoušel a vždy mi to nějakej filuta přerušil. Ne, že by hra vyžadovala nějak moc snahy, jen jsem zapnul a běžela na pozadí. Asi tak 50x. I tak to bylo napětí, minimálně ze začátku. Online sledovač už samozřejmě nefunguje a člověk by i řekl, že po 2.5 letech hru lidé už nebudou hrát. Kdeže, pořád je narván. 4:33 účel splnila.
Ač se to nezdá, tak má táto hříčka něco do sebe. Člověk je tvor soutěživý, a když už se do něčeho dá, tak to chce většinou dotáhnout do konce. I já jsem ji nainstaloval, a když jsem zjistil v diskuzi, že jde ještě sledovat on-line, v tu ránu začne stoupat adrenalin, ale bylo to jen po prvním spuštění, při druhém jsem přemýšlel a při třetím, kdy se mě ji povedlo dotáhnout do konce jsem brouzdal po netu a cca za 10 min. jsem se podíval na stav. A jak je napsané v popisu, opravdu záleží na rozpoložení každého z nás, jak ji bude vnímat.

Pro: chvilková, ale opravdu chvilková hříčka

Nevím, jestli má smysl tuhle "hru" vůbec hodnotit, protože něco tak šílenýho, jsem snad ještě nikdy "nehrál". Ale rozhodně tomu nemůžu upřít zajímavej nápad, protože mě to donutilo si nad to sednout a snažit se to pokořit. To vědomí, že jsem byl 4 minuty a 33 sekund jediný na světě, kdo to zrovna hrál bylo potěšující.

Přiznám se, šel jsem na to hrubou silou a asi po čtvrthodině se podařilo :)

Pro: Zajímavý

Proti: Všechno i nic, podle toho, jakou má člověk náladu

Takovéhle pitomosti typu Progress Quest mám rád. Hra je sama o sobě k ničemu - koho by bavilo koukat se na naplnující se progress bar? V takovýchto případech záleží hlavně na hráči, jak k dané věci přistoupí. Jak jsem na to šel já?

Zprvu jsem chtěl hlavně hru "dohrát". Zapl jsem to a vypadalo to dobře. Jenže ouha, zhruba v polovině se lognul nějaký japončík a hru mi zkazil. Heeej, ted tady hraju já, pomyslel jsem si a japončíkovi jsem to zapnutím hry rázně utnul. Japončík ovšem neváhal a za pár sekund utnul zase on mě... Což jsem si nemohl nechat líbit! Následovala krátká "přestřelka", načež se japončík vzdal a šel na cígo. Vítězství je moje! Zvolal jsem a progress bar se naplnoval, jenže... asi 10 vteřin před koncem mě někdo vypnul :o) Tak dost, na tohle nemám nervy. Zkusim něco jiného.

Řekl jsem si, že ted budu trochu svině... Zapl jsem hru, vytáhl mobil a hned jak mě někdo utnul jsem zapl stopky. Čekal jsem něco málo přes 4 minuty a pak hru zapl. Mwhehehe, ten musí bejt nasranej, řekl jsem si. Po chvilce mě tohle pruzení přestalo bavit, otevřel jsem diskuzi k téhle hře a co nevidim - Dunemaster, zdá se, byl onen imaginární japončík, který hrál hru ve stejnou chvíli jako já :-D Sorry kámo :D
Blbost. Ale zajímavá. Teoreticky bych tomu právě tak mohl plácnout i podstatně vyšší hodnoceni, neboť jsem tu věc "dohrál" a po stránce zážitku to nebyl tak docela fail, ale přece jen tohle je trochu silné kafe :)