Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

20 Minute Metropolis

20 Minute Metropolis - The Action City Builder

01.03.2019
20
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

20 Minute Metropolis vychází exkluzivně v rámci Humble Bundle Trove, kde se kromě prověřených klasik objevují především experimentální kousky a hříčky, proto je nutné k nim přistupovat více otevřeně.

To je i přesný příklad 20 Minute Metropolis, která by zřejmě v běžné distribuci vyjít nemohla. Chybí jí totiž běžná hratelnost a mechaniky, které jsou hráči očekávány. Už z názvu je možné se dovtípit, že samotný gameplay trvá pouze 20 minut, pokud nepočítáme tutoriálové lekce. Ty zde nejsou ani tak pro vysvětlení komplexních mechanik, jako spíše pomocná ruka pro hráče, kteří se potřebují prodrat neintuitivním UI a herními nelogičnostmi.

V samotné hře pak bude vaším úkolem v rámci 20 minut vybudovat nové Metropolitní město, které bude generovat co nejvíce bodů. Zdánlivá dystopická tématičnost zde bohužel nehraje pražádnou roli, stejně jako příběh nebo nějaký náznak kampaně či takové maličkosti, jako jsou další mapy. S pouhou jednou mapu a jasně daným úkolem je 20 Minute Metropolis opravdu záležitostí jen na pár desítek minut.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 20
20 Minute Metropolis jsem zde do databáze založil a přidal i popisek, u kterého jsem se snažil být maximálně objektivní. Lecos lze tedy vyčíst tam. Zde bych rád jen doplnil, že moc netuším, proč Humble Bundle hru do Trove přidalo.

Dát jí vedle velikánů kousků jako Gemini Rue, Broken Sword, Tacoma, Soma, Trine a řadu dalších úžasných her, mně přijde zcela zcestné. Výše vypsané hry jsou kombinací skvělých aspektů a jako celek mají nepopiratelnou hodnotu.

20 Minute Metropolis má být experimentální hříčka, což kvituji všemi deseti. Jen ať se dostávají na světlo světa skvělé nápady, byť nemají velkou produkční hodnotu. Kreativitě vždy palec nahoru. Ale hra v tomto jediném požadavku selhává. Nepřináší vůbec nic. Herní mechanika je jen extrémně osekaná, chaotická parodie na budovatelské hry. Vše okolo (grafika, ui, zvuk, příběh, styl, …) jsou jen nejkratší cesty k cíli – vydat hru.

Vůbec bych se nedivil, kdyby hra byla výsledkem nějakého víkendového jamu.
Možná už jsem jiná cílová skupina, ale vize „hrej 20 minut a získej co nejvíc bodů“ mě už neosloví. Neočekávám stovky milionů dolarů utopených v dalším klonu další „AAA“ hry, chraň bůh, ale ne vše „indie“ stojí za to si zahrát.

Za mě ruce pryč.
+13