Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

[neexistující komentář]: Full Throttle ale není textová adventura :-)
@musa (19.07.2022 21:58): JJ, a ještě k tomu Irenin koutek zoufalců :-)

Já jsem pod dojmem, že má Full Throttle akční pasáže, taky nejprve mlátil hlava nehlava a přemýšlel, proč pokaždé spadnu a prohraji. Ale jakmile jsem sejmul prvního a získal jeho zbraň, tak mi ta cesta, jakou se mám ubírat, došla. Dalo by se vlastně říci, ž Full Throttle prakticky nemá akční pasáže, je to jen videosekvence, během níž máš něco konkrétního stihnout udělat.
@Ringo (19.07.2022 18:53): proti zákysům byl přece Koutek zoufalců :).

Ještě k té akční minihře: já měl ten problém, že jsem ji bral jako čistou akční pasáž, kdy je soupeře potřeba prostě uklikat. To, že úspěch spočívá ve správném výběru předmětu, mi nějak nedošlo.
@Pluto (19.07.2022 19:15): Jo, tak pokec o hrách to je zábava sama o sobě, tady tyhle diskuse jsou toho důkazem, že strávíme klábosením třeba odpoledne a to raději, než abychom pokračovali v nějaké rozehrané hře. Vzpomínám, jak jsem se vždycky těšíval do školy s tím, že pokecám s kámošem o tom, jak jsem se dále posunul v Beholderovi :-)
@Ringo (19.07.2022 18:53): Jj, vesměs se ve všem shodujeme. Ale zrovna u toho nehraní, ale přemýšlení nad tím - pamatuju, jak jsem tehdy v dřevních dobách hrál Riven. Žádný návod jsem na něj neměl, internet byl v plenkých, takže bylo potřeba bojovat. Hráli jsme to se sousedem a každý den jsme si povídali, jak jsme se dál posunuli a snažili se vzájemnou debatou přijít na to, jak postupovat dál. Trvalo to sice dlouho, ale je to zážitek, na který doteď vzpomínám. Možná že ty debaty nad hrou a možnými řešeními byly zajímavější, než ve finále hra samotná :-)
@Pluto (19.07.2022 17:46): Náročnost puzzlů na čas může být samozřejmě považována za prvek délky hry, jenže tohle je strašně individuální. Takže čistý čas je v podstatě ten obsah a mně přišlo divné, žeu kratších her se nad délkou nepozastavili. To je uspokojovalo z hlediska času to, že hru vlastně nehrají, ale přemýšlí nad tím, jak ji vyřešit? Třeba v autobuse, na cestě nekam atd? Rozehráno půl roku se zákysem, to by znamenalo půlroční délku. U Full Throttle vyčítal ikrátkost, ale napsali "jen 8 hodin" a přitom ta hra nemá vlastně 8 hodin ani náhodou. Pokud se jim to ze tří hodin natáhlo na 8 hodin dumání nad nějakým puzzlem, tak je to vlastně dobrý výsledek a důjkaz, že až tak nenáročné to vlastně asi nebylo.

Co se týče délky hry a financí, tak teda ti, co koupili Larryho 1 (40 minut, Space quest 1: 50 minut, museli šílet vzteky. A jako jasně, že to nedohráli za tento čas, protože tam byly věci, na které člověk nepřišel bez hintu snad nikdy, ale obsahově - pár obrazovek, v kterých se hráč zasekne a nevidí nic nového a jiného. Tady právě musím ocenit na Full Throttle, že takovou trayznu hráčům nepřinesl a za ty 3 hodiny, v případě záseku třeba osm hodin, přinesl člověku po celou dobu intenzivní zábavu s novými a novými lokacemi a videosekvencemi rozvíjejícími příběh. Vlastně se nedivím Fukovi, že to v případě Full Throttle ohodnotil jako jedny z nejzábavnějších hodin, jaké u počítačové hry kdy strávil.
@Richmond (19.07.2022 18:33): Jj, samozřejmě, v tehdejší době byl pohled trochu jiný, ceny byly vysoké a tak bylo prostě dogma, že když už to stojí tolik peněz, tak to musí zabavit na delší dobu. Současnou optikou to vypadá všechno jinak.
@Pluto (19.07.2022 17:46): Možná, že cena hry tenkrát byla 1600+ (pokud se nemýlím), takže přeci jen těch pár hodin mohl být považováno za trochu málo muziky :) Dnes pochopilteně už tohle nemá vůbec cenu řešit, na gogu za pár šušňů.
@Ringo (19.07.2022 14:40): Já jsem celou dobu mluvil jen o adventurách, u akčních věcí, RPG nebo strategií je to samozřejmě úplně o něčem jiném. Ono je mnohdy rozdíl, když hrou procházíš poprvé (a tedy přicházíš na to, co vlastně máš udělat) a nebo poněkolikáté, kdy už si některé věci pamatuješ a teoreticky bys měl být rychlejší. Což u mě pravda moc nefunguje, já si houby pamatuju a častokrát jsem se přistihl, že i při opakovaném průchodu mnohdy uvažuju stejně jako kdysi a dělám i stejné chyby. Podle mě i čas při přicházení na řešení je u adventury důležitý a mluví o její náročnosti.

Každopádně tehdejší Score a hanění délky adventur si pamatuju moc dobře. Už tehdy jsem nechápal, proč je nutné mít u hry děj třeba na dvacet hodin, ale s tím, že se ti hážou klacky pod nohy a ve finále tě to ani nebaví. A jak bylo popsáno, mnohdy ty hry proklamované za kratší měly sice skoro stejně rozsáhlý obsah, ale prostě byly plynulejší, bez zbytečných záseků. Každopádně právě u Full Throttlu, ať už nejsme úplně off-topic, byla právě krátkost hry ve Score hodně vyčítána. A už tehdy po jejím zahrání jsem nechápal proč.
@Pluto (19.07.2022 13:28): Tak to je zase něco jiného, pokud tam jsou alternativní postupy. Mně jde o tu definici délky nebo naopak krátkosti hry. Pokud se o Full Throttle řekne, že je to krátká hra, objektivně to není pravda, protože tam musíš vykonat tolik činností, že ti zaberou minimálně 3 hodiny a jsou adventury, kde ti to sebere času mnohem méně a nikdy se o nich jako o krátkých nehovořilo. Sranda je, že se ve Score psalo, že je to krátká hra, že zabere jen 8 hodin. Já bych mohl tedy v tomto případě opět argumentovat, není to pravda, já ji hrál 15 hodin.

A čistým časem se z mého pohledu proto rozumí, že ti ta manipulace, tedy hraní samotné, k otevření dalšího postupu vezme ten čas a ten měřím. Neměřím čas, kdy jen hledíš na monitor a rozjímáš a časomíra běží. A určitě bych to tady omezil na ty adventury, o kterých to je. Vůbec nejde o hry jako RPG, v kterých může třeba někdo jen tak z plezíru 20 hodin navíc levelovat. Pokud má nějaká hra více řešení, tak už je pak otázka, jestli jsou natolik drasticky odlišná, že to hráči stojí za to znovu absolvovat, nebo jde jen o kosmetické vybrání si stezky B místo A a přitom se vlastně na výsledku nic moc nemění, ale to už jsou specifické věci.
@Ringo (19.07.2022 07:27): Já bych to tak jednoznačně nedefinoval. Čistý herní čas totiž většinou hovoří o nejkratším možném průchodu hrou. Jsou tituly, které mají alternativní postupy nebo nepovinné části, které je možné absolvovat, ale mohou být i přeskočeny. A to se nebavím o naprosto nelineárních titulech jako Heavy Rain či Detroit, kde se bavit o čistém herním čase asi ani nemá smysl moc bavit, protože každý jeden průchod je kompletně individuální. A u některých her jsou přidaným obsahem i situace, které sice nevedou k úspěchu, ale doprovodné animace či průpovídky i tak stojí za shlédnutí.
@Pluto (19.07.2022 02:32): Čistý herní čas vypovídá přesně o obsahové délce. Těžko mohu délku hry soudit dle toho, u čeho jsem zakysl třeba na tři hodiny a trápím se nad tím několik dní, zatímco jiný stejný problém vyřešil do 10 minut. Podle mě je čistý herní čas právě délka videa projití hrou bez zákysu, protože přesně měří délku úkonů, které pro dohrání hry potřebuješ udělat. Pokud projití hry se znalostí řešení trvá tři hodiny a u jiné jednu, je jasné, která hra nabídla více obsahu.
Tak ono s tou délkou hry je to obecně dost ošemetné. Spousta her, když hráč ví, co kde a jak udělat, tak jde odehrát strašně rychle. Dříve aventury bývaly spíš složitější, zamotanější a mnohdy nesmyslnější, házející hráči klacky pod nohy. Cílem bylo udržet hráče u hry co nejdéle, i za cenu těch nejdrastičtějších podrazů. S postupem času se přešlo na větší plynulost, kdy se postupně odbourávaly podrazy, mrtvé konce a zjednodušovaly logické úkoly tak, aby zákysy nebyly na moc dlouho a udržely hráče u hry. Takže čistý herní čas podle youtube moc vypovídající není.
@Ringo (18.07.2022 22:40): Ty dva Conquesty jsou také v pořadí. Codename: Iceman je prý peklo na kolečkách. King's Quest 7 mohu doporučit. Hra má výrazně horší pověst, než si zaslouží (díky, Andrew) :D. Ty Shivers jsou tuším spíš logické hry než adventury.
@Londo Mollari (18.07.2022 22:29): Dojel jsem Larryho 1, 2, 3 a popravdě podle návodu. Směsice dead endů a hlavně - vůbec mě to nemotivovalo, protože jsem netušl k čemu to má motivovat. Prostě jen chodíš, náhodně sbíráš věci a vlastně nevíš, k čemu ti to je, čeho máš chtít docílit. Navíc dějově je to blbina. Ale mám rozehraného aktuálně Larryho 5 a celkem zaujala grafika a jsem teda teprve na začátku, ale konečně to teda začíná tím, že mám konkrétní pátrací úkol a trochu mi to připomnělo Police Quest 2 :-)

Laura Bow jsou jinak super hry a teda podle mě hodně známé. Jednička má úžasnou EGA grafiku a zajímavé postupy s posouváním času, psal jsem na to i rozsáhlý třídílný report z postupu hrou :-) . Laura Bow je pak už více taková ta VGAčková point and click klasika. Ale strašně mě ta hra naštvala, protože mi asi už v poslední obrazovce chyběl předmět, který jsem si nevzal někde dříve a samozřejmě jednak jsem nevěděl jakýa kde jej mám hledat.

Mně chybí ze Sierrovek dohrát conquest of Camelot a conquest of Longbow. Kdysi dávno rozehráno obojí a nedohráno. Dále Codename Iceman a pak z povinnosti ještě dojet Larry sérii, tedy tu 5, 6 a 7. Takže tohle je ještě rest. A to je v podstatě už vše. Chybí mi teda ještě Gabriel Knight 3, který mi nejde rozjet korektně a pak přemýšlím nad tím, jestli se někdy zabývat Kings Questem 7 a 8 nebo Eco Questem 1 a 2 a věcmi jako Shivers 1, 2, Lighthouse, Manhunter 1, 2, Fredy Pharks, Gold Cauldron, Golden Rush.
@Ringo (18.07.2022 22:06): Když už jsme nakousli toho Larryho, kdysi jsem dohrál 6ku a ty ostatní mě vůbec nelákají. Btw je spousta méně známých Sierrovek, které bych rád někdy zkusil. Za všechny aspoň oba díly Laura Bow. A teď mě Richmond zastřelí, že prý "neznámé Sierrovky"... Jen najít čas. Já vím, říká to každý, ale po práci se mi do toho čumět nechce a o víkendu jsem většinou pryč.
@Londo Mollari (18.07.2022 21:50): Já měl za starých devadesátkových časů dohrané jen Indyho 4, Monkey Island 1, 2 a později pak 3 a ostatní Lucasovky jsem buď jemně vyzkoušel s tím, že tehdy prostě ještě nezaujaly ( Maniac Mansion, Indy 3, Tentacle, Sam and Max, The Dig a později Monkey Island 4) nebo jsem je zavrhnul rovnou na základě recenzí a ani je tehdy nezkoušel (zdejší Full Throttle, Grim Fandago). Teď jsem se ale hecnul a rozhodl se zahrát si ty, co jsem nehrál + zopakovat i ty dohrané, kromě Indyho 4, kterého jsem již dohrál vícekrát před tím) a jsem docela překvapen, že mě naprosto nadchlo počínaje Loomem dále naprosto vše a to tak, že si v tom doslova libuji a hraji to snad poctivěji, než kteroukoliv Sierrovku před tím. Jediné opravdové zklamání jsou první tři Lucas adventury Maniac Mansion, Zack McKracken a Indy 3, to jsem na Lucas byl v hodnocení fakt přísný, ale pak už je to jen herní nebe, Loom, MI 1, 2, Indy 4, DoTT, Sam and Max, Full Throttle a teď si jdu dát ten The Dig, co jsem kdysi nedohrál :-)

Sierrovky ani už nerozebírám, ty jsou moje srdcovka i přes veškeré neduhy, dohrál jsem jich plno už dávno, ty, co jsem nedohrál do loňska, tak jsem většinou loni doplnil a dohrál a tam mě prostě baví ta schopnost Sierry nechat hráče doslova vžít do role té postavičky, kterou v daných dobrodružstvích hraje (kromě příšerného Larryho teda). Lucas spíše postavu představí způsobem, že se hráč do ní nevtělí, ale vede ji hrou, V podstatě tam spíše cítím vztah jako k filmovému hrdinovi, kterému fandím, ale nejsem to jako já. Ostatně, však je to taky původně Lucasfilm Games.
@Ringo (18.07.2022 21:36): Přemýšlím, proč mám raději Sierru a odpověď asi bude herní hudba, která je pro mě hodně důležitá. Plus série Quest for Glory, která je pro mě srdeční záležitost.

Lucasovky mám z minulosti celkem nahrané, ale přílišné nadšení si nevybavuji. Zak McKraken - vzdal jsem, nebavilo mě. Maniac Mansion 1 - dohráno s výpomocí návodu, nebavilo mě. Day of the tentacle, Loom, obě skvělé hry a špička žánru. Monkey Island - hrál jsem pouze dvojku, dohráno na druhý pokus a moc si z něj nepamatuji. Indy 3+4 dohráno. Čtyřka je lepší, štvaly mě akční sekvence a určitě ano, dobrá hra, ale za sebe ji neřadím do tom 10 adventur (ha, heretic!). Sam+Max - dohráno na druhý pokus a... hm... ne. Full Throttle - lepší průměr, minihry na pěst. Možná jsem na něco zapomněl, nevím. Už je to dost dávno, co jsem ty hry hrál. Ale určitě se chci vrátit minimálně k DOTT a Loomu.

Edit: Koukám na Lucasí profil a vlastně mi chybí asi jen Monkey Islandy, The Dig a Grim Fandango.
@Londo Mollari (18.07.2022 21:24): Já jsem ortodoxní Sierrovkář a to hlavně díky atmosféře a prostředí, do kterých Sierra své hry zasadila. Ale teď jak jsem si na paškál vzal Lucasovky, tedy hry, které jsem od nich nehrál kvůli předsudkům, o kterých jsem psával, že jen Monkey Island série a Indy 4 (nej adventura vůbec) a zbytek mě nezaujal, tak musím teda Lucas počínaje Loomem a dál vyzdvihnout za tu filosofii - žádná smrt, žádné pokažení si hry uprostřed bez možnosti návratu. Hra má pak spád, člověk se nebojí, že něco pokazí a při sebevětším zákysu se snaží si na to přijít. U Sierrovek jsem kromě Space Questu 3, ke kterému jsem tehdy návod ještě neměl, koukal do návodu nakonec snad u každé, protože zákys, s kterým nešlo hnout, obvykle byl toho druhu - tady jsi něco zapomněl, nejde se vrátit a stejně na to nepřijdeš, protože nevíš, jestli ti chybí předmět ze startovních lokací nebo jsi jej nenašel v těch aktuálních. Pro mě bylo velkým překvapením, že jsem Loom, Tentacle, Sam and Max i Full Throttle dohrál bez návodu a Monkey Island 1, 2, 3 a Indyho 4 jen s drobnými popostrčeními. Zatímco u spousty sierrovek to skončilo ztrátou trpělivosti a dokončení hry steb by step podle návodu. Nebýt síly té atmosféry, do kterých Sierra zasazuje své hry, tak se ze mě myšlenkově stane konvertita a budu říkat, že nejlepší jsou Lucasovky :-)
@Ringo (18.07.2022 21:18): Je fakt, že mnohá Sierrovka by se podle návodu dala vyfiknout za hodinu (třeba Space Quest 4,...). Proti tomu pak stojí nekonečné záležitosti jako Hell nebo Discworld 1. Co do hodnocení délky máš pravdu, že Scóráci tehdy hodnotili spíše délku zákysu než množství obsahu.
@Londo Mollari (18.07.2022 21:05): Sranda je, že Andrew napsal, že je to krátké, jen 8 hodin. Nechápu, jak tohle kdysi posuzovali. Podle délky zákysu? Nemusel se zaseknou každý stejně. Na youtube jsou nej walktrough ty s No Commentary a tam se člověk dle délky videa může podívat, jak ta hra byla ve skutečnosti dlouhá. Mnohé hvězdné tituly z ranných let šlo dohrát za hodinu. Hráči to samozřejmě hráli měsíc či dva, protože tam x krát zhebli nebo narazili na dead end - hra se nehýbe kupředu, protože chybí nějaký předmět, který jsem si nevzal v lokaci, kam se nejde už vrátit, ale to se člověk nedozvěděl, mohl zkusit při vší trpělivosti restart a projet a prohledat vše znovu. To ale není délka hry, To je délka zákysu.
@Ringo (18.07.2022 20:57): Délku beru zpět, to ze mě promluvil A. Anastasov a když jsem mrkl na svůj koment, tak je fakt, že na délku jsem si nestěžoval. I když třeba Toonstruck je o dost delší.

A toho 10tacla budu muset někdy znovu dát. Na Lucasovky moc fanda nejsem (viz hrátky se shnilou rukou v S+M, aber nicht nur...), ale Day of the tentacle si pamatuji jako vynikající hru, která by stála za znovurozehrání.
Když už Londo nakousl, tak mě tady štvalo téměř všechno. Na tak krátkou hru tu jsou všechny adventurní neduhy, od zmatečného ovládání, přes pixel hunting po splývající odchody z lokací.
@Londo Mollari (18.07.2022 20:08): Ty minihry se daly zvládnout rychle, já jsem se bál, jak někteří psali, že zabírají snad polovinu hry. Tak to není, hodně záleží na tom, jestli člověk zakysne a nebo přijde na to, co má v těch soubojích udělat.

Co se týče délky, tak mi to nepřišlo kratší než x jiných adventur. Day of the Tentacle dohrán za podobný časový úsek, Sam&Max taktéž, Monkey Islandy byly kratší a člověk u nich strávil více času jen proto, že byly zákysovější. Schválně jsem se díval na Youtube na čistý herní čas bez záseků a Full Throttle tři hodiny, Monkey Island 2 dvě a půl hodiny.
@MickTheMage (18.07.2022 16:58): Jo, nebylo tomu moc co vytknout. Jen ten demolition derby mě sice pořádně namíchl, ale pak jsem zjistil, že je to jednoduché, jen přijít na to, co se má udělat :-) Překvapivě jsem kromě malého zákysu zvládl souboje motorek hravě, když se ukázalo, že nejde o zručnost a umlátit to nějak, ale že tam mám cíleně něčeho dosáhnout. Až jsem si pak říkal, ty jo, chytré :-)
@Ringo (18.07.2022 00:19): No jo, pre mna je Full Throttle srdcovka uz od pociatku vekov :) Ostatne do dnesnych dni mam ten jeden album od The Gone Jackals vo svojom storocnom mp3 walkamane a pravidelne ho pocuvam. A ze uz su to roky. Prijemny pribeh, dobre napisane postavy, vynikajuci dabing a hudba. Co viac treba. :)
Je to zvláštní, ale i třetí Lucasofka v řadě, kterou jsem ve své době vytěsnil s tím, že tohle skipnu, a nyní jsem se rozhodl tomu dát šanci, se mi povedla dohrát bez návodu i bez jediného popostrčení. Takže po Day of the Tentacle a Sam and Maxovi je Full Throttle další z těch her, u kterých jsem si kdysi myslel, že bude blbina, do které se nebudu umět vžít, a s odstupem desítek let jsem po nich sáhl s tím, že "tak se předveďte a uvidíme". A jaké to překvapení, všechny tři hry se mi strašně líbly a ještě mi šly v pohodě hrát, jako snad ani žádná Sierrovka a to je co říci, protože se považuji za ortodoxního Sierrovkáře, ale musím nakonec přeci jen uznat, že počínaje Loomem jel Lucas bomby a s tou hratelností byl asi přeci jen o kapku dále, už jen díky tomu, že během hraní nelze ve hře nic nenávratně pokazit.

A co se týče Full Throttle, tak jo, je docela snadný, jo, má pitomé dvě akční sekvence, z nichž ale obě jsou v konečném důsledku řešitelné jen správným adventurním řešením, vůbec nejde o to to akčně uklikat. A proč teda dám tomuhle 90%? I při vědomí toho, co tomu v časácích vytýkali recenzenti a i s tím, že motorkářská kultura mi nic neříká a motorky celkově nemusím? Protože to byla neskutečná strhující zábava od počátku do konce, mělo to bombastickou futuristickou atmosféru a strašně se mi líbí grafické pojetí a má to stylový soundtrack. Takže i přes absenci nějaké geniální kombinatoriky, jakou měl třeba Day of the Tentacle, má tahle hra prvky, které z ní v podstatě dělají kult.
@SimonEndt (25.04.2021 08:35): Ever wondered what your favourite video game from years gone by would look like if it was released in the present day? Rick Thiele and Mario Ucci, creative directors and founders of animation studio Red Knuckles, decided to do just that. Using the latest animation technology, the duo brought 90s cult classic Full Throttle to 2020 with an epic hypothetical trailer.

The original 1995 game follows Ben, the leader of a biker gang who is framed for the murder of a motorcycle manufacturing mogul. Red Knuckles’ modern-day vision for the trailer, directed by Rick and Mario, immediately throws viewers back to the original’s opening sequence. It begins with the sun setting on an empty road, reflected in the goggles of Ben. As he rides along the road on his motorbike, we hear him explain ‘when I’m on the road, I’m indestructible, no one can stop me.’ The camera then pans out, however, to reveal a suspicious object blasting along the road towards him – soon revealed to be a rocket tearing down the road. As Ben revs his engine and speeds towards the oncoming projectile, the camera cuts, revealing the Full Throttle logo.

Rick and Mario were inspired to create the 21st century homage as original players and die-hard fans of the game. After deciding to do a revamp of a classic childhood memory, they settled on one close to their hearts that also reflected the spirit of the Red Knuckles studio.

Taking a well-known character and transporting him to another medium was a familiar task for Red Knuckles, who had previously worked with Gorillaz to create the original 3D version of the beloved 2D characters with Jamie Hewlett. Full Throttle was a similar process, as Rick and Mario worked to find a balance between the more stylised 2D world from the original game and the semi-realistic look they wanted – without losing the character’s spirit.

Rick and Mario comment: “When a character is successful, it is simple, clear, charismatic, and you get the essence of that individual straight away. The hardest part was to take the essence of the character so perfectly defined by its original appearance and update it without losing any of its soul – and more, adding to it. I think we’ve managed to accomplish this feat here.”

The duo used a range of software to achieve the high-end look, including Pixologic’s Zbrush, Allegorithmic’s Substance Painter, Autodesk’s Maya using Pixar Renderman, and Adobe Photoshop.

Rick and Mario add: “The technology is secondary to the incredibly talented artists that helped us complete this project during the studio’s downtime in between projects.”
@Pluto (23.04.2021 21:43): Hned na začátku toho článku máš Dragon Lair, tam živí herci nejsou. Pojem interactive movie se ohledně full throttle samozřejmě objevoval a objevuje, jako se objevuje u novodobých her bez živých herců jako Life is Strange apod.
@Malignus (23.04.2021 21:01): Tak já netvrdím, že by byly interaktivní filmy kdovíjak úspěšné. Spíš jde o tu definici, kdy se v minulém tisíciletí považovalo za interaktivní film trochu něco jiného, než v současnosti. Každopádně bych v tomto případě rád připomenul podařené souhrnné články Honzy Srpa (díl jedna a díl dva) či Petra Ticháčka (jediný díl vztahující se k interaktivním filmům).
@Londo Mollari (23.04.2021 05:41): A ještě teda jedna poznámka - tehdy se jako interaktivní filmy označovaly hlavně ty hry, ve které se objevovaly FMV sekvence s živými herci. Myslím si, že zrovna Full Throttle by si nikdo jako interaktivní film netroufl nazvat.
@Pluto (23.04.2021 01:28): Tak já toho Andreje chápu. Člověk zocelený šílenostmi (a to nemyslím vůči těm hrám nějak zle, spíše že byly tuhé jako podešev) typu Cadaver, B.A.T. nebo Innocent until caught sedl k Full Throttle a dotáhl ho předpokládám za jeden večer. A pak si to porovnal s tehdejší maloobchodní cenou kolem 1500,- a rovnice cena/výkon mu neseděla.
To sice jo, ale mělo to potenciál na víc než na prosté zábavení na tři-čtyři hodiny. Prostředí motorkářů se mi líbilo, mělo to zajímavý postavy, povedený dabing či hudbu, prostě mě to mrzí. Klidně bych uvítal druhý díl.
Ale jako taková adventurka pro začátečníky nebo hra na jedno kratší sobotní odpoledne funguje dobře.
Ach jo, tohle mohla být výborná adventura, jen kdyby byla o dost delší, obtížnější a zmizely ty odporné akční mezihry. Takhle to je sic zábavný, ale přesto pouhý lepší průměr. Škoda.