Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Level je super, je to prakticky oborný časopis, klidně bych ty recenze zrušil úplně, ale tak chtějí z toho mít aspoň ty recenzáky, což chápu. Pokud má existovat (bůhvíproč) časopis, tak takto.

@Dunemaster (30.05.2023 21:06): no Tuček si už nemohl dělat co chtěl, protože tam přišla nová mladá vedoucí, která po něm chtěla práci. Tak odešel. Nejstarší story :) Upřímně mě překvapilo, že tam byl tak dlouho.
@AlieN (31.05.2023 09:55): Mě v levelu baví primárně články právě od Rybky a od vývojářů/lidí z businessu (Dan Vávra, Lukáš Macura, Jarek Kolář, Martin Schovanec..), pak rozhovory a retro. Recenzí a novinek je tam sice minimum, ale stejně mě baví nejmíň. Ale u recenzí je většinou nějaká esej na téma spojený s tou hrou, což je gut.
Jo a cokoliv co napíše Pavlovský je super. I recenze. Jako jeden z mála je píše fakt distinktivním stylem.
@Jamajčan47 (31.05.2023 10:00): Rybka se už dávno zasekal na své zálibě v historických počítačích, kde se často opakuje pořád dokola, a už jen extra výjimečně napíše něco zajímavého mimo tohle téma. Kdysi v Levelu měl záběr mnohem větší, a psal lépe.
@AlieN (31.05.2023 09:55): Nevim, jaky to ma naklad. Ale co jsem cetl v nekolika poslednich Score, tak redakce tam misty rika, podobne jako na Hrej, ze Score neni jejich hlavni obziva, ale konicek. Takze asi tak k tomu, zda to ma nejake prodeje.

Ma, aby se to vyplatilo vydavatelstvi, ale za cenu nejakych mrzkych par korun pro redaktory.

Je to skoda, strasne rad bych si zkusil praci herniho redaktora, a nevadilo by mi to ani v podstate skoro zadarmo, nechci se tim zivit. Ale myslim, ze takova moznost uz zanedlouho tez nebude mozna.
@NikoCZ (31.05.2023 09:48): Každopádně to doporučuji, je to fakt příjemný a ty články tam jsou většinou opravdu dost zajímavý a do hloubky. I já co si hororové filmy sám vyhledávám a to obskurnější věci, tak jsem tu našel hodně filmů o kterých jsem vůbec nevěděl.
@Dunemaster (30.05.2023 21:06): Tuček do Score píše od doby co jsem ho kdysi začal kupovat, tedy nějakých 25 let, což je dost bizarní samo o sobě. Jaké to má vůbec náklad, že se to ještě vyplatí vydávat a živit tomu redakci? Vždyť i z inzerce bez prodejů nemůžou nic vytřískat.

@Paul (31.05.2023 08:42): Level jsem tehdy po jeho obrodě začal na chvíli kupovat, no nevydrželo mi to moc dlouho, ale před pár měsíci jsem zase jeden vzal - a není to špatné, ale fakt asi jen pro lidi co neradi čtou na internetu a nebo se opravdu velmi zajímají o rozhovory s herními tvůrci, ty tam jsou asi docela exkluzivní. Velmi mi chybí hloubkové úvahy na obskurnější, ale zajímavá, témata jaké kdysi dělával hlavně Rybka, takovou jsem tam dlouho neviděl.
@S4TW (31.05.2023 09:14): Souhlasím no, jako třeba já si objednávám dvou měsíčník věnovaný hororovým filmům a je to jako pecka. Jsou tam často nikde nezveřejněné rozhovory s tvůrci starých zapadlých filmů a fakt to má silnou přidanou hodnotu a taky i ten pocit držet typickej magazín tištěnej. Ale v jiných případech to dost přežitek je no. Hlavně mi už i přijde že člověk má fakt nesčetnou volnost v tom se nejen ve hrách vzdělávat sám a hledat si a magazín ti k tomu moc nepřidá :D
@Paul (31.05.2023 08:42): Tak to je moje chyba. To je potom super, já totiž taky odebírám magazíny ze zahraničí kde primárně řeší starší věci nebo nějaký zapadlý tituly co neznám. Což teda co jsem listoval Level tak se tam prakticky většinou točí kolem známějších titulů furt ne? Že pro mainstream hráče super ale pro lidi co jako se o hry zajímají více do hloubky to nestačí ne?
Mně hlavně přijde že tyto herní časopisy -minimálně s tím v jakém konceptu jsou u nás- nemají krom nostalgie žádnou hodnotu. Všechny novinky už člověk ví dopředu a recenze už tomu moc hodnotu nezvednou. Jinak jsem ale zvědavý na nový koncept a to i přes to že si to nekoupím :D
@Dunemaster (30.05.2023 21:06): Jedine co jsem cetl bylo vyjadreni Tukana prave o neshodach s novym vedenim a konceptem. Uvidim co ukaze cervnove cislo, ale s 350 uz to mohli zabalit, v tomto formatu to uz vydelecne prece byt nemuze a prejit na digi..
Ve Score se menili sefredaktori a Mikolas Tucek psal na Instagramu, ze to tam bylo nejake podivne a sam tam prestal psat. Nevite o tom neco bliz? Nepodarilo se mi dohledat.

Taky Tomas Rosa, ktery jako sefredaktor skoncil, pry pujde na sefredaktorsky post na Hrej.cz, ale to jsem videl jen v jednom nejakem twieetu nebo snad v diskusi na Vortexu. Taky o tom nevidim nic vic.
Mrknul jsem na trailery ze včera a nejvíc se těším na The Talos Principle 2 :D

Dost zvědavý jsem pak na Phantom Blade Zero. Možná i na toho Alana, ale musím se někdy hecnout a zahrát první díl. Rád se projdu i po Bagdágu, který vypadá skvěle, ale otázka je, jak by mě bavila hra, když ty starší AC moc nemusím.

Jinak tedy nic moc, smrdí mi to a něco mi tam chybí :)
@Dunemaster (25.05.2023 13:32):  a co přesně Ti chybí na Xboxu? Starfield? TES VI? Stalker? To mě taky, neboj. :)

To je právě problém PS konzole, vydají max. jedno GT na pomalu dvě generace konzolí. Trochu málo ne? :) Forza mezitím vydá 3 FM tituly a několik FH titulů.
@Rapier (25.05.2023 13:24): Tak ale si to precti po sobe, simkady a letecke simulatory, v tom fakt nejsi mainstream. To me teda fakt nestaci.

A GT 8... To si asi muzes nechat zajit chut jeste par let, rok po GT 7 to nebudou ani oznamovat. :/ To bych ale bral taky, to zas jo.
@Dunemaster (24.05.2023 23:19): co Ti chybí u Xboxu za killer titul? Mě stačí k životu jen MSFS 2020 a Forza Motorsport 8. Ostatní je pouze příjemný bonus. Naopak bych uvítal rozšíření zpětně kompatibilních her z éry Xbox, Xbox 360, což se bohužel nestane.

@jones1240 (24.05.2023 23:24): slabota, uspokojilo by mě jen oznámení nového (opravdového) next-gen Gran Turismo 8. :)
Nejkrásnější gameplay

Phantom Blade 0

Nejkrásnější trailer

Marathon

Ačkoliv objektivně asi nabitý, mý zklamání pramení především z toho, že mi neukázali žádnej first-party banger, kvůli kterýmu jsem přišel! Ze čtyř first-party her tři PvP shootery, z toho dva dead on arrival. Spider-Man vypadá jak cross-gen titul. Takže brečim.

A hádám, že Little Devil Inside a Pragmata jsou už totálně Abandoned.