Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Návrhy na nové funkce

Před odesláním vlastního návrhu si prosím přečtěte seznam plánovaných funkcí a rozšíření.
@rikuhahl (03.02.2021 13:28): Ja súhlasím, hardvérové požiadavky sú k ničomu. Každý aspoň trochu technicky zdatný (a chcem veriť, že na DH je takých drvivá väčšina) si vie po krátkom googlení, či cez rýchlu kontrolu na stránkach ako How Long to Beat veľmi rýchlo overiť, či aspoň približne spĺňa nároky. Nehovoriac o tom, že iné nároky sa môžu zverejniť pred vydaním a iné po vydaní, takže keď som minule náhodne kontroloval jedny pridané na DH, ani ma veľmi neprekvapilo, že úplne nesedeli s tým, čo som v danej chvíli dohľadal. Za mňa by som to úplne zrušil.
@Kwoky (03.02.2021 13:03): K dotazníku, nejčastěji byly zmiňovány tyto funkce:

1) veřejné štítky, série (budou letos) + lepší řešení epizodických her (v dlouhodobém plánu)
2) screenshoty (v dlouhodobém plánu)
3) mobilní platformy (hotovo)
4) tmavý režim (hotovo)
5) notifikace na oslovení v diskuzi (hotovo, bude vylepšeno v příští verzi)

Plus se dostalo i na další věci - vzhledem k tomu, že dotazník probíhal ke konci roku 2019, tak to myslím není špatné.
@Pluto (03.02.2021 13:33): Viz. edit mého předchozího příspěvku. :c)

@Pluto (03.02.2021 13:35): Ano, veřejné štítky, případně odkaz v zajímavostech, či odkazech je jisté řešení. Ale samostatný chlívek (místa je v profilu zatím hromada) je prostě mnohem lepší a přehlednější. A možnost třídění dle typu lokalizace by byl úplný top! :c)
@samorost (03.02.2021 13:32): Jj, seriálové zpracování ve stylu ČSFD by se mi líbilo. Stejně tak i podrobnější info o lokalizaci, byť je to zatím většinou řešeno (v případě existence amatérského překladu) odkazem v odkazech.
@rikuhahl (03.02.2021 13:28): Mě teda hardwarové nároky taky přijdou jako přežitek. Obzvlášť v současné době, kdy i po vydání vychází spousta patchů a úprav, která může hardwarové nároky měnit.
@Pluto (03.02.2021 13:20): Ano, také podporuji všemi deseti. Obecně se mi líbí třeba „seriálový model” ve stylu ČSFD, jednoduše jeden profil pro celek (zde hru) a podprofily pro jednotlivé díly (klidně s možností hodnotit každý zvlášť).

Jinak bych mohl dále zmínit třeba i rovněž dost žádané info o lokalizacích her (pokud možno s podrobnějším tříděním a vyhledáváním), úpravu dnes již nic neříkajícího „ANO” u položky multiplayer (opět by bodla možnost vyhledávání dle typu) a tak by se dalo pokračovat dlouho. Jistě, veřejné štítky mohou řešit mnohé, nechme se překvapit jejich podobou. Hlavně ale ať už konečně jsou!!! :c))

EDIT:

@rikuhahl (03.02.2021 13:28): Takhle. Je to věc, která se týká především světa PC (možná i Amiga a některé další platformy by to využily). Pokud by v profilu byl zvlášť chlíveček „HW nároky”, mohly by tam figurovat jednak základní informace od výrobce a pak především v nějaké formě uživatelské postřehy, na čem všem kdo hru rozchodil. Ano, máme sice ne stolech dost silné počítače, ale to jednak neznamená, že je má každý a ani na nových strojích nemusíš pro změnu rozjet staré hry. Takže info, že tu a tu hru se podařilo rozjet na tom jistém typu HW (+patřičném SW) by pro mnoho lidí mohlo mít cenu zlata. ;c)
@samorost (03.02.2021 13:08): určitě důležitý věci, ač teda obrázky tady úplně nepotřebuju, ale proč ne. Ale ty HW nároky, to je fakt tak důležitá věc? Mi přijde, že to je taková věc z devadesátek, kdy stál kvalitní počítač na nejlepší hry 5 platů a ne jako dneska, kdy jakoukoliv hru rozjedeš na mašině za 20 tisíc :) Za mě úplně nepodstatná informace a i v těch zajímavostech mě to ruší :D
@Memphis (03.02.2021 12:20): Skvělé! Tak hlavně aby se dostalo na skutečně podstatné věci, které tuto databázi posunou opět o kus dále, nejen na kosmetické úpravy. Mám na mysli věci jako galerie obrázků ke hrám, HW nároky (třeba i s možností vyhledávání a uživatelskými editacemi), tipy triky rady návody etc., větší covery v profilech her (pokud možno se zobrazováním dle platformy), soukromé poznámky ke hrám a samozřejmě... legendární veřejné štítky (jsem zde bezmála sedm let a někdy mám pocit, že než se jich zde dočkáme, budu mít vousaté děti...). :c)) Jako bez legrace, fakt vám kluci mohutně fandím a držím palce, bylo by to všechno strašně fajn pro nás pro všechny. ;c)
@Memphis (03.02.2021 12:20): Oceňuji snahu o komunikaci i o vývoji. Myslím, že by pomohlo častěji aktualizovat "seznam plánovaných funkcí a rozšíření", na který odkazujete zde nahoře. Pak se nebudou množit požadavky na stále stejné věci.

Před cca rokem a půl proběhl na DH dotazník. Zajímalo by mě, do jaké míry se povedlo přání uživatelů naplnit.
Šlo by přidat v žebříčku u filtrování podle formy hry i "freeware (dříve placená hra)" a "free to play (dříve placená hra)"? Přijde mi škoda tuto informaci nevyužít, když už je v profilu hry. Je tedy otázka, jestli pak do "freeware" a "free to play" stále započítávat i dříve placené hry nebo ne. Já bych je asi započítával, ale bylo by dobré, mít možnost si vyfiltrovat i dříve placené hry samostatně.
@Kunick (28.01.2021 14:29): To, že ti na to nikdo nezareaguje neznamená, že se to jen tak přejde (zapadne). Už několikrát jsem se přesvědčil, že Memphis obzláště tuhle diskuzi pečlivě čte a spousta návrhů se v nějaký podobě dočkala realizace, je pravda, že třeba až za 2-3 roky, ale přece. Pokud tu teda nezazní úplný blbosti, tak pevně věřím, že se nad tím Memphis s MCZ minimálně zamyšlejí ;)
@Kunick (28.01.2021 13:31): Za ta léta zde už bylo zveřejněno tolik námětů k rozšíření a vylepšení této jinak fajn databáze, že by to vydalo na průměrnou knížku. Kolik se jich dostalo do praxe, ať každý posoudí sám. Vůbec nechci být zbytečný rýpal, bohužel toto osobně vnímám jako dlouhodobě tu největší bolest DH.
@samorost (28.01.2021 12:04): Přesně!! Chtěl jsem Limited access vlákno Pell-mell. Mohlo by být přístupné jen jako odměnu za dostatečný počet DH bodů a/nebo Podporovatelství. A prostě no reaction... :´-(
Divil bych se, kdyby to tady ještě nepadlo, ale jaký máte názor na to, aby se u PC specifikoval i operační systém? Podle mě by bylo pro lidi, kteří mají Mac nebo dělají primárně na Linuxu, vědět, jestli daná hra pro daný OS existuje nativně...
@MasterStudio_CZ (26.01.2021 17:33): Tu potřebu chápu. Ale daleko úsměvnější mi přijde označení všech závodních her jako “závodní simulátor”. Crash Team Racing nebo libovolné NFS mi úplně do kategorie nesedí, žádná jiná však neexistuje. Ale pokud se chystá úprava jak píše Fritol, nemá smysl něco přidávat.

@Fritol (28.01.2021 09:27): Každopádně koukám, ze sláva Šukela Lukeše je značná. Bydlí ve vedlejším vchode bytového domu, kde dřív bydlela přítelkyně a vždy na mě nadšeně mával. Co si budeme nalhávat, cítil jsem se při tom jako nefalšovaná celebrita ;). Jen jsem si musel babu raději přestěhovat, aby mi ji ten sexuální predátor nesbalil :D.
Bude to ta nejvíc úžasná věc na DH hned po přidání mobilních platforem. Tudíž #MEGAHYPE, jak by řekl Standa Lukeš.
Upřednostnit ze schvalovaných her tu, kterou má sám přidavač nadefinovánu v probíhající herní výzvě.

Pochopitelně, po novinkách, DH podporovatelích, samoschvalovačích.

Aktuálně jsem v situaci, kdy mohu ze splněných tří kategorií vyplnit jen dvojici.
@MasterStudio_CZ (26.01.2021 17:33): Mě se ten nápad třeba líbí, ale všechny ekonomické strategie lze zařadit do budovatelských, protože BUDUJEŠ ekonomiku. Ekonomický simulátor by pak, se obavám, mohla být žánrově naprosto každá hra, kde je trošku složitější systém ekonomiky a její vývoj.
Skoro bych řekl, že tohle můžou řešit bájné veřejné štítky, ale tak uvidíš, co ti napíšou ostatní. :)
@Gordon (26.01.2021 06:24): Pár příkladů (udělal jsem chybu...Myslím, že jsem měl spíš napsat "Obchodní simulátor")
- Game Dev Tycoon
- Game Dev Story
- BizBuilder Delux
- Hardware Tycoon
- Mega Mall Story (1/2)
- Thrift Store Story
- je tu více her...
(P.S.: Počítal jsem sem hry, kde člověk spravuje nějakou společnost a buď vytváří nějaké produkty a prodává je, nebo spravuje obchod)
(P.S.S.: Možná je ten nápad na žánr na nic)
(P.S.S.S.: Nejsem si jistý, jestli jsem ty hry zařadil správně...Možná některé hry patří do jiného žánru...)
Nápad...
1.Když se do databáze přidává hra, přidejte na výběr žánr strategie<obchodní (nevím jestli tu šipku píšu správně)
2.Přidejte vedle možností Videa, Zajímavosti, Odkazy možnost Obrázky (Screenshoty...je jedno jak se o bude jmenovat).
Když jsem se díval na systém odměn za dosažené body, tak mě napadlo, že je škoda že končí na 2 500 bodech. Cp takhle tak za 3-4-5 tisíc přístup do skrytého vlákna, které by nebylo tématicky omezeno :D

A taky by to mohlo pomoci odventilovat přehnanou snahu se hádat jiných vláknech.
Měl bych taky nápad. Šlo by zařídit, aby se po zadání názvu hry překontrolovalo, jestli už není v databázi, nebo ve schvalovacím procesu? Upozornění by šlo samozřejmě odignorovat, někdy se názvy shodují.
No nápad jsem dostal kvůli dvěma návrhům ve schvalovacím procesu, které jsou zřejmě na stejnou hru (Persona 5 Strikers) :)
Mám nápad u procesu schalování her...
Hry, které se schvalují více než měsíc, by mohly dostat označení "Přednostně Schvalované".
P.S.: Možná se ptáte...K čemu to bude? No...Nápad jsem dostal kvůli jedné hře, která je ve schvalovacím procesu už 141 dní. Podobně na tom jsou už tři hry, takže...Prostě menší nápad.
@Yokolobuna (17.01.2021 10:16): Uživatelsky editovatelné datum dohrání by byla skvělá věc, svého času jsem to zde také navrhoval. Ne vždy člověk hodnotí ihned po dokončení hry, konečně, spoustu her jsem dohrál v průběhu let minulých, kdy nějaká DH ještě vůbec neexistovala.
Nesla by výhledově zařadit možnost editace data položky dohrání hry? Věřím, že nejsem sám, kdo se už a například ve snaze odmáčknout jinou kolonku vyklikl u dané hry tu s dohrano a tím si původní datum nenávratně smazal (zejména na telefonu to je hned). Díky za případnou reakci :).
@Jumas (16.01.2021 14:44): Souhlasím, moje idea je spíše taková, že by tam byly věci typu "když půjdete tam a tam najdete tam hromadu zlata a budete pracháči" nebo "Když vejdete tam a tam, instantní smrt. Nedělejte to." Zkrátka takové info k ulehčení hry + právě odkazy na kvalitní podrobné návody, takže by hráč prostě měl vše krásně na DH a nemusel googlovat jak o život.
Ty jo Tipy a triky, to byla rubrika ve Score tak před 20ti lety ne :)?