Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Návrhy na nové funkce

Před odesláním vlastního návrhu si prosím přečtěte seznam plánovaných funkcí a rozšíření.
Dá se někde nastavit, aby mě to upozornilo, když mě někdo označí v příspěvku? V nastavení to nikde nevidím a je to docela podstatná funkce.
Prosím správce databáze o možnost blokovat uživatele. Samozřejmě ne VIP... Tlak už mám vysoký i bez některých místních individuí.
Bylo by skvělé, kdyby se k videu dal přidat i popis, nejen název. Dost často tam člověk chce přidat i odkaz na playlist (např. celý soundtrack, nejen první song, nebo nějaký letsplay atd), a aktuálně to jde špatně. U odkazů jde taky rozlišit název a popis, u videí by to ideálně mohlo být stejně.
Bylo by fakt super kdyby, když se náhlasí a smaže moje video, tak by se mohl alespoň zobrazit jeho název. Takhle ho ani nemohu nahradit a ten kdo to nahlásil se ani nenamáhal ho nahradit.
Když se v sekci "Doporučujeme" na homepage objeví nová hra, mohlo by se to nějak zvýraznit.
@7c (13.08.2018 16:08): Jo tak, u komentářů je to asi horší. Zrovna jsem si nedávno říkal, proč to u hodnocení je seřazeno podle abecedy, a pak najednou skok, až jsem přišel na ty oblíbené. Mě je to jedno, jestli to bude dohromady nebo odděleně. Případně si můžeš ty oblíbené, které chceš vidět nahoře, přidat do přátel.
@Jumas (13.08.2018 15:55): Pardon, myslím samozřejmě "Oblíbení uživatelé" (ne sledovaní). Nejde o to jestli to poznáš nebo ne, ale o možnost tohle neřešit a vidět primárně hodnocení a komentáře od uživatelů, kteří tě zajímají.
@7c (13.08.2018 15:24): Ta druhá skupina jsou Oblíbení uživatelé a v podstatě od přátel oddělení jsou. Jako první se ti podle abecedy zobrazují přátelé a až potom oblíbení uživatelé. Kde končí přátelé tedy snadno poznáš, protože oblíbení začínají znovu podle abecedy.
Nešlo by oddělit "Přátele" a "Sledované uživatele", co se týče zobrazování hodnocení nebo komentářů? Ve "Sledovaných uživatelích" je (jak už plyne z názvu) tohle zobrazování předpokládám primární účel, ale mezi "Přáteli" je možné mít i uživatele, kteří mají odlišné preference a informativní hodnota může být tedy nezajímavá.
Uvítal bych statistiku zobrazení komentáře, jak u svých tak u cizích, trochu vypovídající je hodnota zobrazení za den/týden u zapadlých hrách ale ani tak by to nebylo na škodu, asi by se to dalo počítat jen přes prokliknutí přes homepage a odkaz.
Bude niekedy na uživateľských profiloch štatistika rozloženia hodnotení ako pri hrách a priemerné hodnotenie?
@Red (17.07.2018 20:05): To by bylo fajn a určitě by o tom mělo rozhodovat více lidí. Na CSFD mi už párkrát zamítli návrh na podobný film nebo dokonce tagy. Když jsem pak řekl někomu jinemu, ať tam pošle to samé, tak to najednou schválili. Obávám se, že podobné voloviny by se děly i tady kdyby o tom rozhodoval jeden člověk.

Nejlepší by byl nějaky systém +/- kde by hlasovali všichni uživatelé a kdyby tag nebo podobná hra dosáhla příliš mínusů, tak by se smazala. Zárveň by tak i pluska sloužila k "největší podobnosti" jak říkáš, podobně jako třeba podobné filmy na myanimelist, kde se také sčítají doporučení od jednotlivých uživatel.
Docela fajn by byla funkce podobné hry, jako má čsfd podobné filmy. Bylo by dobré kdyby to nedal někdo direktivně, ale třeba by byl nějaký systém kdy by se o podobnosti hlasovalo a ukázaly by se jen nejpodobnější/ty které dostanou dostatek plusek.
Líbila by se mi možnost vyhledat více her najednou podle různých názvů. Tedy aby se zobrazil klasicky seznam vyhledaných, kde název odpovídá X nebo Y nebo Z.
Šlo by ve vyhledávání do nabídky "Množství komentářů" přidat ještě možnosti Mnou komentované a Mnou neokomentované?
@Kwoky (10.07.2018 17:08): To si myslím že by odradilo nové rozšiřovatele do DH, konec konců ti co získají 50 bodů, tak jsou už rozkoukání a osobně jsem se ještě nesetkal s nějakým spamem špatných zajímavostí nebo videí. Jediný co se tu periodicky ukazuje v děsné kvalitě jsou komentáře.
Navrhuji prohodit odměny "Virtuální polička" za 250 bodů a "Rozšířená správa obsahu" za 50 bodů. Zdá se mi, že limit pro zisk poličky je vysoký (tedy bych ho změnil z 250 na 50) - mohlo by to být dostupnější lákadlo pro nové uživatele. A možnost přidávat cokoliv bez schvalování by zase naopak měla být trochu hůře dostupná (tedy bych to změnil z 50 na 250).

Pokud je zobrazení poličky výpočetně náročné a současně nebojují VIP s nekvalitními odkazy od nových uživatelů, pak to asi není tak důležité.
@Red (19.06.2018 23:49): Opravím tě, nebyl to MCZ, ale Memphis. :-) Smazané to skutečně není, ale jestli v tom byl udělaný nějaký pokrok, to nevím.

Jinak mohu každému poslat kopii textu, co jste tam měli uvedeno, abyste si to sami mohli dát na profil. Stačí mi napsat do pošty, pár lidem už jsem to posílal.
Chtěl bych se zeptat ohledně herní výzvy 2017. Když nám zmizela z profilů tak myslím, že MCZ říkal něco o tom, že to není smazaný a jenom přemýšlí jak tu možnost to mít v profilu zakomponuje. Ale už je to půl roku.
Trošku jsem přemýšlel a asi by bylo dobré rozdělit v diskuzi závodní a simulátory na dvě kategorie.
Ahoj, v sekci profilu "Kontakty & sociální sítě" jsem si chtěl nastavit svůj profil na GOGu, ale vypadá, to že není podporovaný dostat pěkný formát. Skrz GOG hraju nejvíc.
Prosím spoiler ve spoileru. Myslím, že není tak těžké to přidat, děkuji předem.
On začíná být celkově ve vývojářích bordel, docela by bodlo mít v seznamu her daného vývojáře zobrazeno jestli se jedná u konkrétní hry o hlavního vývojáře/port apod. Popřípadě si u vývojáře vyfiltrovat hry, na kterých pracoval jako hlavní vývojář. I v profilu hry by mohl být hlavní vývojář viditelnější - viz zmíněný Golden Axe, chudák Sega se tam úplně ztrácí :)
@Zoltan (19.05.2018 20:55): No tak to jsem nečekal, v tom případě asi opravdu to omezení na deset vývojářů zrušit.

@Fritol (19.05.2018 21:10): To je ale kvůli datům vydání a takových profilů je minimum. Jsem proti rozbalování, jednině, že by si uživatelé mohli zvolit, jestli rozbalování defaultně ano nebo ne.
Spolu s tímhle by bylo fajn to i nějak graficky upravit. Nějkaké tlačítko "Rozbalit" nebo něco by bylo fajn, v základu by se mohly zobrazovat třeba jen tři platformy a tři vývojáři, protože tohle vypadá otřesně.
@RNDr. Gunár Pavel (19.05.2018 13:44): Podle mě by to vyřešilo to, že by se klidně nechalo omezení na deset vývojářů, ale stejně jako je to pak v profilech sjednoceno pro různé verze, sjednocovalo by se to i v přidávacím/editačním rozhraní. To znamená, že stejní vývojáři udělali verzi pro dvě a více různých platforem, ale v současnosti to zabere dvě a více míst při přidávání/editaci. Pokud by to šlo nějak vyřešit, těch deset vývojářů by stačilo. Nebo někdo narazil na hru, kterou tvořilo více než deset vývojářů?
U arkádových klasik jsem nejednou narazil na problém, že mi na vývojáře nestačí dokonce ani těch 11 slotů, které jsou k dispozici. Dala by se kapacita navýšit tak ještě o 5, popřípadě úplně zrušit?
Chci navrhnout, aby nahlášení odkazu/videa (nefunkční, spam, atd) bylo obodované (1 bod). Lidi, co to hlásí, si dávají práci s pročišťováním a udržováním kvality databáze, a aktuálně za to nejsou nijak odměněni.
Proč rpgčka nemají sekundární žánry? Co je to "logický rychlík" a čím se odlišuje od normální logické hry?
Zdravím, rád bych přidal nový profil hry (pro splnění bodu v Herní výzvě 2018), ale chybí zde možnost vybrat mobilní platformy iOS a Android. Mohli byste je přidat do výběru prosím?