Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hlášení programových chyb

Ve vysloužilých správcích obsahu a moderátorech je uveden Dunemaster, který se přejmenoval na Atreides, takže to při rozkliknutí hlásí "Stránka nenalezena".
@Luksa (30.09.2021 17:52): Přidávací whitelist už by měl fungovat, dej prosím vědět, kdyby stále něco haprovalo.

@Rapier (02.10.2021 10:16): To železo právě není vůbec špatné, aktuálně by mělo být i docela naddimenzované - načítá se ti pomalu vše nebo jen jedna konkrétní stránka? Nemůže být problém u tebe?
Hlásím rovněž bleskurychlé načítání kdekoli. :c) Naproti tomu editor je úděsný, ale tak co už...
@Rapier (02.10.2021 10:16): To je kvůli těm tvým mega dlouhým příspěvkům o hardwaru :D

Me to teda nacita všude svižně ale mám pořad problémy s editorem hlavně na telefonu. Občas do nej nejde psát aniž by se nemusel znova označit kurzor, když je zapla klávesnice nejde posunovat text při delším příspěvku dokud se klávesnice nezavře a zase nezapne, případne text odscrolovat nějak násilne prstem na desátý pokus.
Nešlo by z databází něco udělat? Celkově se mi zdá že za poslední dobu DH hodně zpomalila. Než se načte stránka, diskuze, cokoliv, trvá to celé roky (záměrně přeháním). Je mi jasné, že železo na kterém to běží, možná i DB engine není žádná hitparáda jako mají firmy alá Alza, a spol.
Takže to neberte jako kritiku, jen je to trochu otravné. Dříve byla DH mnohem svižnější na čemkoliv. Počínaje plečkou telefonem a konče PC sloužící pro výpočet NASA. :)
Když vyhledám "Mount & Blade", tak se dostanu na stránku:
https://www.databaze-her.cz/hledani/?fraze=Mount+%26+Blade
kde vidím:
Všechny nalezené hry (6)

Když ale na to kliknu, tak se dostanu na:
https://www.databaze-her.cz/hry/?jmeno=M ... lade&hodnoceni=2
a tam už je 41 her, a Mount & Blade se tam hledá dost špatně.

Zdá se, že je problém v ampersandu, měl se přepsat na %26 (jako v prvním URL), ale nepřepsal. Takto by to bylo správně:
https://www.databaze-her.cz/hry/?jmeno=Mount%20%26%20Blade&hodnoceni=2
Pred niekoľkými dňami, myslím, že to bolo niekedy minulý týždeň, som nahlásil zaujímavosť k hre Baldur's Gate. Pridal som ju ja pred pár rokmi. Bol to odkaz na dnes už neexistujúce YouTube video so všetkými cutscénami z hry. Dnes som si všimol, že nahlásená zaujímavosť je už zmazaná. Neprišla mi však ani správa o odstránení mnou pridanej zaujímavosti, ani správa o odstránení mnou nahlásenej zaujímavosti.
Zdravím, mám dotaz: je nastavený nejaký maximálny časový interval medzi dvoma prihláseniami, po ktorého prekročení sa druhé prihlásenie už nepočíta ako prihlásenie druhý deň po sebe? Napr. ak sa jeden deň prihlásim ráno a nasledujúci deň až večer (tj. medzi oboma prihláseniami ubehne reálne viac ako 24 hodín, ale stále som s druhým prihlásením "dátumovo" v rámci druhého dňa), počíta sa to, ako keby som nebol ten druhý deň prihlásený vôbec? Pri prechádzaní svojej aktivity som si všimol túto nezrovnalosť a dosť ma to prekvapilo...o Zatracenú loajalitu usilujem už dlho a mám za sebou niekoľko neúspešných pokusov, vždy to ale bolo mojou vinou, že som sa skrátka na jeden celý deň zabudol prihlásiť. Toto je však celkom iný prípad, kedy zrejme nie vhodné nastavené kritériá pre "virtuálne ohraničenie" jednotlivých dní mi zhatilo ďalšiu šancu :-(
@Kuba1911 (18.07.2021 10:48): To je možné, teď jsem zamítal jeden návrh na přidání, protože to právě z těchto důvodů nešlo vyhledat. Všude to mají vedené bez té pomlčky nad o, ale s ní je to správně :)
@Jumas (18.07.2021 09:43): Kdyby se jmenoval normálně tak je po problémech :) Pamatuji si že se tu už něco podobného v souvislosti s touhle hrou řešilo, na hlavní stránce to ukazovalo nějakou chybu u zajímavostí tuším.
@Greg (06.07.2021 22:23): Zrejme to budú mnou pridané Steam a GOG odkazy na Gothic 1 Remake. Po pár hodinách mi prišla správa, že odkazy boli zmazané. Dôvod bol, že remake má mať vlastný profil a odkazy k pôvodnej hre nepatria. Notifikácia očividne zostala.
Objevila se mi notifikace, že někdo přidal 2 odkazy na hru Gothic, ale po rokliknutí jsem kromě ikonky (2) žádné odkazy neviděl. Není možný, že se zase smazaly a v těch notifikacích to zůstalo viset? Viz screen...
https://imgur.com/dOx4rhx
Keď mi nefunguje odkaz na SteamGifts v profile (dynamic signature) a predtým to išlo, je chyba u mňa, vás alebo Mozilly?
Nefunguje mi to ani na Androide (Chrome 91.0.4472.101), ani na PC (Firefox 89.0.1).
K zajímavosti o Japonské sběratelské edici hry Resident Evil Village kterou jsem nahlásil jsem chtěl napsat že je v pořádku jen je z nějakého důvodu napsaná jiným fontem než je na DH běžné. Omylem jsem odeslal dřív než jsem to dopsal.
Nevim jestli to je chyba. Ale kdyz mam aktivni okno do kteryho pisu prispevek tak nejde ohodnotit hra. Ja vim podivna kombinace, ale proste to nejde :)
@ripper (27.04.2021 15:50): Takže v profilu nezaokrouhlovat a neuvádět desetinná místa, což se v podstatě rovná zaokrouhlování dolů, pokud to dobře chápu. Mě to teď přijde v pořádku, ale i tohle řešení by asi nebylo špatné.
@Jumas (27.04.2021 13:25): Nenapadlo mě, že by potom neseděla barva ve vyhledávání versus v profilu hry, to je pravda. Ale aktuální stav se mi nelíbí taky. Nabízí se nezaokrouhlovat teda nikde, tzn hra s hodnocením 69,5% by se zobrazovala na jedno desetinné místo ve vyhledávání (červená), a bez desetinného místa bez zaokrouhlení (tzn 69%, červená) v profilu hry. Což je v pořádku, žluté úrovně reálně opravdu nedosáhla. Ale dovedu si potom představit, že se někdo zlobí, že hra s 69,9% se zobrazuje jako 69%. Nechávám na zvážení.
@ripper (27.04.2021 12:52): Mě to teda přijde logické tak, jak je to teď nastavené. V žebříčcích sice vidíš desetinná místa, ale přímo v profilu hry ne. Pak by nastala situace, že hraniční hra, tzn. ta s hodnocením 69,5 % by měla v profilu hodnocení 70 %, ale červený rámeček. Takhle vidíš 69,5 %, což je si sám můžeš zaokrouhlit na 70 %, a pak je v pořádku, že má rámeček žlutý. A předpokládám, že nechceš (já tedy určitě ne), aby v profilech byla desetinná místa. To spíše odstranit desetinná místa z žebříčků, ale takhle je to lépe rozeznatelné.
Odkaz v předchozím příspěvku mi nejde vložit přes Ctrl+V. Nic se nestane, editor ignoruje Ctrl+V. Musel jsem to dělat přes menu na pravém myšítku -> Vložit. Pak to jde:
https://i.imgur.com/jx31oiU.png
Případně to jde přes Ctrl+Shift+V (to běžně znamená vložit jako neformátovaný text).

Když si odkaz dám do textového editoru, a umažu z něj nějaké písmeno z konce ("g", nebo "png"), tak to vložit jde. Když za odkaz přidám nějaké písmeno ("a", takže vznikne "pnga"), tak to vložit jde. Ale přesně tak jak má vypadat odkaz vložit nejde.

Pokud ten odkaz nekopíruju z textového editoru, nebo z panelu prohlížeče, ale označím ho ve svém minulém příspěvku a dám Ctrl+C, tak takový odkaz vložit JDE, a rovnou se vysvítí modře.

O jakou magii se tady ten editor pokouší? Viditelně mu to nejde.
Hra s hodnocením 69.5% se zobrazuje žlutá, ale hra s hodnocením 69.2% se zobrazuje červená. Působí to na mě zmateně a na první pohled neočekávaně:
https://i.imgur.com/jx31oiU.png

Chápu, že je to kvůli zaokrouhlování, ale v tomto případě by podle mě dávalo větší smysl (a na první pohled by působilo lépe), kdyby se nezaokrouhlovalo a desetinná čísla by se odřízla (tzn 69.9% stále červené, 70.0% žluté). Jinak to mate.
Může mi někdo prosím vysvětlit toto? - <span data-spell="wrong"> - jak, proč, proooč? :D
U napsaného shruggie emoji chybí kus pravé ruky (takže vlevo) ¯_(ツ)_/¯ :-) Zpětné lomítko je nutné zdvojit, aby se zobrazilo: ¯\_(ツ)_/¯ Nějaký problém s escapováním.
Od toho updatu se mi už 3x stalo ze jsem odeslal příspěvek ale v diskuzi se neobjevil a musel jsem ho psát znovu. Z mobilu/Safari.
@MCZ (16.04.2021 14:34): Málo detailů? Hodil jsem k Mass Effectu do diskuze odkaz na Twitter, odkaz zmizel. Jaké info ještě potřebuješ? Co jsem měl v té době na sobě? Na jaké židli sem seděl? Zda li jsem se modlil k databázi a jejich adminům? :D

Ale díky za info. Ohnivá liška je občas trochu neposedná.
@Gordon (16.04.2021 14:36): Kterýkoli text může mít skryté formátování. Resp. ty spany ani nejsou formátovací, vypadá to jen na nějakou pomocnou značku.

V té schránce se nemusí nacházet jen ten text, ale i nějaká srandy okolo. Chyba je zřejmě na straně Firefoxu, který zkopíruje nevalidní html (pouze spany na začátku textu); TinyMCE ho korektně nezobrazí, jen se teda uloží do kódu příspěvku.

Každopádně současné doporučení je - pokud používáte Firefox - používat pro vkládání "Paste as Plain text" ("Vložit jako obyčejný text" nebo tak něco, zkratka Ctrl+Shift+V). Já vím, že je to mrzuté, ale tak já nejsem ten, kdo vytváří nevalidní markup, to váš prohlížeč.

Chybu tedy časem opravím, ale vzhledem k tomu, že není primárně na mé straně, s tím nebudu tak spěchat, pokud nenajdu snadné řešení (kromě zakázu kopírování jakéhokoli formátování ve Firefoxu).
@Eru (10.04.2021 15:07): Zkusil jsem odeslat úplně totožný text (bylo by tedy jednodušší jej mít v textové formě, než to přepisovat z obrázku, ale budiž) a naprosto bez problémů. Hned několikrát. Tím neříkám, že se ta chyba nemohla stát. Ale ideálně bych rád znal i browser a seznam používaných rozšíření.
Psal jsem přes DH poštu tuto zprávu. Nicméně se odeslal pouze první řádek. Zkoušel jsem poté zprávu upravit, ale opět zůstal pouze první řádek. Poté jsem text ještě překopíroval přes poznámkový blok, abych měl jistotu že je to jen čistý text bez jakéhokoliv formátování, opět zůstal pouze první řádek. Pak jsem to vzdal a napsal jinak.
Když chci poslat do diskuze ke hře zkopírovaný text, tak se příspěvek neodešle.
Když si v editoru přepnu do toho BBCode režimu, tak mi zmizí horní lišta s ovládacími prvky. Je to záměr ? (Vivaldi)
@MCZ (24.03.2021 18:24): Jj to s tou sématikou naprosto chápu. Ale to navrhnuté řešení právě vypadá naprosto skvěle a snad i jednoduše. Dát uživatelům [h1], [h2], [h3], to nám musí stačit a jen je hloupě převést na <div class="user-h1"></div> či něco podobného, nastylovat dle potřeb a všichni budou spokojení.
Možná by snad realizace mohla být čistě jen analogie/copypaste ze současného boldu?
Tak držím palce, ať to jde od ruky. Pokud můžu něčím přispět, tak řekněte.
Tie medzery medzi jednotlivými dielmi Tales from the Borderlands v Právě vychází nepôsobia vôbec dobre. Predpokladám, že je to dané dlhými názvami.
@OndrejVasicek.cz (24.03.2021 10:25): O tom ověřování samozřejmě víme, jen to nemělo prioritu. Ony ty značky h/h3 zkrátka oficiálně podporovány nejsou, i když je tam můžeš zkusit propašovat, tudíž současné doporučení je jak píšeš - nahradit je tučným textem.

Obecně je trochu problematické dovolit uživatelům vkládat jakékoli nadpisy (alespoň takové, co se interpretují jako h* HTML tagy), protože to může dost poškodit právě sémantiku i související SEO. Rád bych to někdy v budoucnosti adresoval tak, aby mohli uživatelé používat i více různých nadpisů a bezpečně (tzn. parsující se třeba jako divy), ale tohle bude ještě běh na dlouhou trať. Každopádně díky za feedback.
@MCZ (23.03.2021 17:42): Není podporován v rámci editoru (nezobrazí se), ale když ho pomocí <> vložím, uloží se (skript ho neodfiltruje) a tím pádem se mi na profilu zobrazí (tzn navíc nějaký váš výstupní skript ten bbkoc pořád převádí na H3 html element). Čili pokud ho už nechcete povolit, asi by se měl filtrovat i při ukládání popřípadě ještě lépe na výstupu. Obecně cokoliv jde od uživatele se musí kontrolovat na straně serveru, JS na frontu vám dycky nějakej jouda může ohnout.

Jinak mimo technický koutek - proč jste se rozhodli ho dát pryč? Byla to dobrá volba pro členění textů. Je nějaká alternativa, než jenom tučně?
Zjistil jsem s novým editorem dva problémy.
1) Přestal se podporovat tag [h]? Texty, kde jsem ho měl uložen, se stále zobrazují správně a mají nadpis, ale při jejich editaci se [h] odmaže a při uložení už mám jen běžný text. Vtipné je, že toto se stane jen pokud udělám v textu nějakou změnu. Pokud žádnou neudělám a text uložím, zůstane s nadpisem. Což nevím, jestli je vlastnost editoru nebo na straně skriptu se kontroluje změna a případně neukládá.

2) Profil https://www.databaze-her.cz/uzivatele/ondrejvasicekcz/ , v sekci herní výzva když dám editovat, tak (narozíl od problému 1) poslední blok "Doplňující informace:" se chová podivně. Nyní, když se podíváte, je to jen seznam odkazů, každý na novém řádku. Nic víc. Html je vygenerované doslova jako "a" a za ním "br".
Pokud dám upravit, editor se rovnou zblázní a nový řádek mi zdvojí, takže vidím v editoru odkaz, jeden prázdný meziřádek a další odkaz. A toto chování se cyklí. Tzn pokud uložím, mám odkaz, přádný řádek, odkaz. A mimo jiné odstraněný nadpis, viz bod jedna, ale aniž bych udělal úpravu. Pokud dám znovu editovat, mám místo jedno meziřádku 3. Po uložení v html opravdu 3x br. Pokud dám znovu editovat, editor načte 7 meziřádků! Atd.

Používám aktuální chrome.
@PavelU (20.03.2021 20:56): Pokud vkládáš text z nějaké rich-text aplikace (Office), tak je lepší místo klasického "Vložit" použít "Vložit jako (obyčejný) text" ("Paste as plain text"). Editor nemůže automaticky odebírat formátování z důvodu možnosti kopírování textu z jednoho do druhého. A programovat podporu pro správné vkládání stylů z různých officů taky není úplně reálné.
Ještě v únoru jsem normálně nakopíroval mé komentáře ke hrám z dokumentu Neat Office na DH a dal odeslat. Teď už tento postup není možný. Text je rozhozený, v jiném zarovnání. Musím jej proto nejdříve dát do poznámkového bloku a z něj na DH. Až pak je to už v pořádku. Myslím klasickou funkci kopírovat.
@Rapier (19.03.2021 17:20): Jestli je to aktuální Opera, tak ta používá stejné vykreslovací jádro jako oba další tebou zmíně, z tohoto důvodu tudíž přecházet nemusíš. A pokud ti teda nevadí, že je vlastněna čínskými společnostmi.
Rád bych nahlásil chybu: když v Opeře (poslední verze) píšu text a za něj vložím odkaz tak nelze pokračovat v normálním psaní ale text (zašedlý) se tváří jako by odkaz pokračoval dále.
V mobilní verzi, pokud si při napsání příspěvků do diskuze uložím rozepsaný text a chci ho posléze nahrát, tak zmizí jak formulář, tak text a zůstane vidět akorát tlačítko odeslat - viz screen. Vyzkoušeno a nefunguje v mobilních browserech Dolphin a Chrome. A nenačte se to ani na PC ve Firefoxu.

@MCZ (18.03.2021 21:24): Díky! :)
Ten nový editor blbne, aniž bych provedl jakoukoli úpravu. Stačí jen dát Uložit změny a text doplňnujících informací se zobrazí chybně. Zamezit se tomu dát tak, že při každém otevření editoru nadefinuji nově, jak chci mít text zobrazen. A při BBCode, když mám zkopírován ten text, tak to můžu opravit, zobrazí-li se to chybně. A to samé se zřejmě děje i v profilu uživatele. Vzniknou mi tam nežádoucí mezery.