Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2023

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
Můžete mi někdo mrknout na výzvu, jestli je vše v pořádku? Pětku ještě uvidím, ale asi tam bohužel zůstane ta FIFA :) Letos nic moc herní rok, jsem rád že jsem výzvu spáchal aspoň takto :)
@Kunick (27.12.2021 10:17)

@RomcaT (27.12.2021 01:34)

@Cathan (27.12.2021 08:19)
Zajímavé téma. Já osobně považuji za remake Yellow všechny hry, které mají jako hlavní region Kanto, takže LeafGreen, FireRed, (no, dobře, technicky vzato odkazují na Green a Red), ale hlavně Let's Go Pika/Eevee.
Někdo by mohl namítnout, že se nejedná o mainline hry, ale např. Let's Go hry už ovlivnily i seriál Evolutions, jejíž poslední epizoda je příběhově inspirovaná právě jimi, takže se dá říct, že se zařadily do dalšího z několika kánonů poké-universe. Toť můj názor.
@Memphis (23.12.2021 23:27): Jak moc do této kategorie sedí Deus Ex? Nechci si to spoilovat, tak nechci úplně dohledávat, ale nějakou roli tu hraje bratr hlavní postavy... Otázka je, stačí to na HC, případně raději i basic?
Také prosím případě o kontrolu, bylo by hloupé se takto ve finiší na něčem seknout :)
V tento sváteční den hlásím splněnou výzvu, tak až dožerete chlebíček, tak prosím o kontrolu... :-*
@samorost (24.12.2021 01:06): Rodinu opravdu bereme jako rodinu, přesně jak píše @rikuhahl: buď pokrevní, tedy bratr, sestra, otec, matka, ale i prapraprapra předek apod. Taktéž se uznává rodina, která vznikla díky sňatku - opět jak již bylo psáno. Tedy tchýně, švagr, ale třeba také nevlastní bratr, sestra apod.

Šmoulové nejsou rodina v tom pravém slova smyslu, je to komunita, tedy zde ne.
A jak tedy s těmi zvířaty? V mnoha hrách vystupují i zvířecí rodiny. Nebo smyšlení tvorové aka Šmoulové atd..
@rikuhahl (24.12.2021 00:48): Potom ale pozor na to pri hodnotení, že len niektoré AC majú v tej minulosti pokrvného príbuzného. Napr. AC: Black Flag je úplne cudzí človek v prítomnosti a nemá s Edwardom Kenwayom nič spoločné. :)
@Pluto (24.12.2021 00:36): Rodina - pokrevní třeba i 30 generací jako v Assassins Creed, nebo jen “obyčejně” děda, babička, otec, matka, dcera, syn apod. Nebo příbuzenství sňatkem - švagr, tchýně apod. Mafie a jiné “rodiny” nebrat. Prostě by ve hře mělo někde zaznít, že tvá postava a nějaká další jsou v příbuzenském vztahu. Adopce jsme pravda neřešili, ale pokud je to podle práva, jsou na to “papíry”, tak bych byl taky pro uznání, ale radši se tomu vyhnout a vzít něco normálního.
@Zoltan (24.12.2021 00:20): promiň, já to smazala ;o) napadlo mě, že to nechám na Crashovi, či Memphisovi. Ale stihnul jsi reagovat rychleji, takže to uvedu na pravou míru. Odpověděla jsem Plutovi, že se musí jednat o pokrevní rodinu plus sňatky.
[neexistující příspěvek]: I třeba zvířecí, nebo jen lidská? Jinak, jako tip, mě hned napadli slavní bratři Mario a Luigi. ;c)
@Memphis (23.12.2021 23:27): Já nechci hned takhle na začátku svátečního dne rýpat a asi se výzvy opět nezúčastním, ale pro jednoznačnost by asi chtělo přesněji definovat pojem "rodina". Bere se jako rodina klasický pokrevní formát (partneři, děti, rodiče, prarodiče, vzdálení příbuzní) a nebo i určitá nesourodá skupina (třeba mafiáni v jedné skupině nebo i indiáni se nazývali rodinou).
--- HERNÍ VÝZVA 2022 ---

Jako menší vánoční překvapení zveřejňujeme v mírném předstihu první kategorií Herní výzvy 2022! Tuto kategorii můžete plnit už letos a získat tak menší náskok do příští výzvy, která klasicky odstartuje na Nový rok.

Rodina nadevše 
Základní varianta: Dohraj hru, ve které herní postava zmiňuje či potká někoho ze své rodiny
Hardcore varianta: Dohraj hru, ve které má člen rodiny jednu z hlavních rolí

Přejeme příjemné plnění a těšíme se na odhalení zbylých kategorií, výzvě zdar!
Jinak jestli dobře počítám, tak zatím má splněno skoro 50 lidí a takřka 30 včetně komentářů..... jsem zvědavý jestli letos trumfneme těch loňských 85/49. Poslední týden býva hektický :D
@Malignus (23.12.2021 18:17): Já se to pokusím napsat potom ještě v aktuálním vláknu a nějak se tam s tím průběžně připomínat.:-D
Snad s tím nebudu moc otravnej a nepolezu tam všem na nervy.:-D
No a snad se nám to povede splnit hlavně.:-)
Ahoj, bylo by možné se tady domluvit, až se 1. ledna půjdete podívat na Herní výzvu 2022, zůstanete přihlášení po celý den? Strašně rád bych domluvil společné splnění achievementu být online společně s dalšími 59 uživateli.
@RomcaT (22.12.2021 23:56): na druhou stranu, kdybychom si nevybírali hraniční případy, tak si tu akorát v lednu napíšem, co jsme si vybrali a v prosinci se poplácáme po ramenou :-) Dělám kombinaci obojího, ale je fakt, že zas nechci hrát něco, co bych opravdu nikdy nehrál. Zároveň tam mám Resident Evil 2, který by na děti seděl krásně, ale zas když poprvé dohraju takovou velehru, jako je F (já už to slovo ani nechci psát :-) ), tak je mi líto ji ve výzvě nemít a nikam jinam si ji moc dát nemůžu (maximálně tak do pětky na normál, případně šestka, ale tam by to bylo úplně stejně na hraně jako v případě destíky, ne-li více). Tady to ale bylo vlastně plánované, o té aféře s dětma jsem věděl dopředu a dopředu jsem si na to scháněl patche, aby tam ty děti byly a až v průběhu hraní jsem byl zklamán, jak málo tam jsou. A proto jsem se vlastně vůbec na to tady pak ptal, ale to bylo v situaci, kdy už jsem měl hru dohranou. A to s tím věkem mě tehdy nenapadlo, neb jsem si vybral defaultní postavu, nevěda, že to budu pak za tři měsíce potřebovat tady v diskusi, takže mě mrzí, že ti to přijde až k smíchu.

Btw. už jsem na to skoro přistoupil, že to dohraju s tím childkillerem (stačilo zabít jedno dítě, ne tři), no ale neukládal jsem to a samozřejmě mě to vyhodilo do windows jako vždycky, takže zas to zkusím třeba za pár dnů :D

@Steve (23.12.2021 01:03): souhlasím, myslím, že jsem dal dostatečně najevo, že se v tom už vrtat nechci :-)

A všem tedy děkuji za připomínky, schválení, námitky a tak :-)
Celý rok jsem výzvu víceméně ignoroval a právě zjišťuju, že mám možná 9 z 10 splněno, tak jestli má smysl do konce roku tryhardit ten remake? Drtivá většina diskuze mi utekla, může mi někdo projít co mám splněno, jestli jsem kategorie pochopil správně?

1, Road Redemption - v základu násilná hra, umožňující hrát za postavu Santy, který může útočit cukrovou tyčkou, nicméně tím neubírá protivníkům zdraví a i majznutí bosse nezabijí, ale vyskočí nápis friendship :) přinejhorším bych vybral nějakou oddechovou hru typu The Witness.
2, Evan's Remains - autor by měl být z Argentiny
3, ---
4, Viking Brothers 3 - s Mahjong minihrou
5, Banner of Maid - 50+
6, Daedalus - hlavní postava je začínající detektiv a policie se kolem případů objevuje v hojném množství
7, Captive - adventura ve které hrajete dívku utíkající z podzemního žaláře a hra odtikává půl hodiny. Jako první jsem si vzpomněl na Catherine Classic, kde byl časový limit v arkádových levelech neúprosný, ale pak si uvědomil, že adventurní část taky spolkla dost gameplaye. 
8, Sunset Overdrive - dvě příběhová DLC, snad není problém, že v PC verzi byla už součástí základní hry.
9, Galaxy Trucker- cestování vesmírem
10, Iris and the Giant - popravdě mě zaskočilo, kolik her s dětma v hlavní roli jsem odehrál (My Big Sister, Battle Chasers, Never Alone)
Väčšinu komentárov ešte musím dopísať, ale tiež poprosím o kontrolu hier. Nemalo by tam byť nič hraničné a všetko by malo sedieť.
@Steve (23.12.2021 11:30): tak já to tam narvat na sílu nepotřebuju, proto teď hraju Deltarune. Jen jsem tu hru hrál se sestrou protože to mělo splitsceen coop, a po dohrání mi to jako dětský svět přišlo. Minimálně tím poselstvím, kdy sleduješ příběh 2 dětí a "pomáháš" jim utíkat před nebezpečím. Proto mě zajímal i názor ostatních.
@S4TW (23.12.2021 09:03): Tak víš co, já bych neuznal ani jedno, ale Crash je obecně spíš vstřícnější :) Problém je, že lidi chtějí nacpat do kategorie nějaké hraniční případy, ideálně ještě takové, které nikdo z nás nehrál a pak to jako posuzuj, že.
Fallout se přehodnocovat nebude. Nerozhodl jsem se jen na základě této diskuze, ale i sám jsem si o tom něco zjišťoval. Je to hraniční, takže samozřejmě chápu různé názory a stanoviska. Kdyby taková debata probíhala v lednu, tak možná budu víc otevřen diskuzi, ale poslední týden výzvy ne.
@S4TW (23.12.2021 09:03): Samozřejmě nechci nikomu vnucovat názor, ale chápu to jinak. Ty děti jsou součástí příběhu, plus -jak jsem psal níže- ty jako hráč jim v jedné chvíli "pomůžeš", je to v tom videu spíše v čase 1:52:10, kdy zkratují kabel, čímž odlákají dospělé a děti mohou utéct. Z definice:
"U normální varianty pak aktivní rolí myslíme to, že dítě není ve hře jen jako okrasa, ale má možnost nějakým způsobem do vaši hry zasáhnout, ať už jako NPC, se kterým je potřeba komunikovat, nebo vás určitou část hry doprovází"
mně to pak připadá, že nejsou na okrasu, já jsem jako hráč zasáhl do jejich příběhu a vlastně mě během hry doprovází, i když nepřímo.

U Fallouta je to prostě složitější. S dítětem se ani nemusíš setkat (plus řada verzí je ani nemá). Ale souhlasím, že definice říká, že stačí interakce s NPC dítěte a to tam je. Sice absolutně nedůležité a asi jediné v celé hře, ale je. Tím pádem měním na Fallout pro tuto kategorii svůj názor, ale je to fakt hodně na hraně. Jinak i ta mnou zmíněná HC varianta je na pováženou. Ano, můžeš hrát za 16 letého, ale na hru to pokud si dobře vzpomínám nemá vůbec žádný vliv, nikdo se ke hráči nechová jinak, apod. Podmínky to splňuje, ale já tu kategorii chápu holt trošku jinak.

Každopádně se závěrem se shodnem. Jak to ve výsledku bude, co se z toho uzná a co ne, je mi fuk, protože ani jednu z těch her v kategorii nemám. :)
@adam.kulhanek (22.12.2021 19:29): já tu hru hrál a za mě to definici rozhodně nesplňuje: "U normální varianty pak aktivní rolí myslíme to, že dítě není ve hře jen jako okrasa, ale má možnost nějakým způsobem do vaši hry zasáhnout, ať už jako NPC, se kterým je potřeba komunikovat, nebo vás určitou část hry doprovází, popř. může být i vaším protivníkem."... ale je mi to vlastně úplně buřt, jen mě zaráží, jak tu na jedné straně v potu krve rozmlouváte někomu Fallout a tohle bez problému uznáte... https://www.youtube.com/watch?v=DIomLDkTmpM&t=3254s 1:50:00 je ta "interakce"...
@Dan9K (22.12.2021 23:08): Tak Crash to už jednou uznal, tak bych se v tom znovu nevrtal. Nicméně rád bych dodal, že volbou hry, o které sám víš že je přinejmenším diskutabilní a pravidla kategorie splňuje akorát kvůli nějaké technikálii si o tohle trápení sám říkáš :)
@Dan9K (22.12.2021 23:08): já jsem samozřejmě tu vaši konverzaci četla. Nicméně ne v reálném čase, ale zpětně.

Jinak já osobně budu spokojená když nahrajes alespoň tu poslední pozici hry a dohraješ to jako Childkiller. To je podle mě úplně nicotné minimum co pro to můžeš udělat.

Úplně chápu, že je konec roku a už se ti s tím nechce zabývat, zvláště když ti chybí ještě jedna kategorie. Možná i z toho důvodu, že už čas tlačí můžeme být trochu shovívavý. Pro příště bys na to měl více myslet. Přijde mi to až k smíchu u této hry, kdy si můžeš u hlavní postavy zadat věk. Pak by sis tohle všechno ušetřil. Je lepší si nejdřív zvolit hry do kategorií, zjistit zda ti tam opravdu pasnou a za jakých podmínek a pak hrát, než si zahrát hru na kterou máš chuť a pak se jí mermomocně snažit nacpat do výzvy. Ale každý na to máme svůj styl. Ten druhý je větší adrenalin to uznávám ;o)


Nicméně počkala bych na Crashe, pokud se k tomu chce vyjádřit. Případně pokud mohu i ostatní členy týmu o vyjádření. Děkuji
@RomcaT (22.12.2021 21:40): A zaznamenala si konverzaci, kterou jsem měl s Tulem ohledně questu?

Už to prosím neřešte, nebo se z toho už fakt poseru.edit: ještě jednou a doufám naposledy, koukni na toto video a napiš, v čem to odporuje pravidlům a požadavkům na tu kategorii (byly tady námitky, že neexistuje konverzace s dětmi, že ty děti nic nedělají atd.). A to nezmiňuji, že důvody jsou pak ještě i další, které zmiňoval i vrchní velitel (pro tebe zjevně nicotné).

Požadavky, které sis teď vymyslela, jsi mohla napsat před 17 dny, kdy jsem dotaz vznesl nebo přinejhorším před 7 dny, kdy byl případ rozlousknut.

Ale pokud přistoupím na tvá pravidla, bude ok, když nahraju poslední pozici, zabiju pár dětí a dohraju to s tím, nebo vyžaduješ nadpoloviční většinu hry? Nebo hodinu po začátku nejpozději?