Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Vyhodnocení letní soutěže

Výsledky naší první video-soutěže nás utvrdili v tom, že příště... příště to musíme udělat TĚŽŠÍ.

Popravdě z nás asi nikdo netipoval, že plného počtu bodů v naší soutěži dosáhne hned šestice lidí. Možnost si vše v klidu rozmyslet a vyhledat na internetu je holt podstatná výhoda, příště už na to budeme brát zřetel a nebude to tak jednoduché, vy prevíti!

Správné odpovědi:

 1. Rock of Ages
 2. Bastion
 3. Lead and Gold: Gangs of the Wild West
 4. Unreal II: The Awakening
 5. Arx Fatalis
 6. Burnout Paradise: The Ultimate Box
 7. Universe Sandbox
 8. The Void
 9. Ignition
 10. Ghost Master
 11. King's Quest
 12. Gorky 17
 13. World of Warcraft
 14. Crayon Physics Deluxe
 15. Rollercoaster Tycoon
 16. Call of Duty: Modern Warfare 3
 17. Colin McRae: DiRT 2
 18. Plants vs Zombies
 19. Team Fortress 2
 20. Hitman: Codename 47
 21. Czech Soccer Manager 2002 FE
 22. Another World
 23. Magic Carpet
 24. Maniac Mansion: Day of the Tentacle
 25. Gothic
 26. Ultima VII: The Black Gate
 27. Outcast
 28. Pool of Radiance
 29. Stunts
 30. Knights of the Temple: Infernal Crusade

Výsledky:

JménoBodyJménoBody
9021013Yenn22
Drolin29Kubulus28
Indian16Johncz30
Special_plan30Fingon20
Triple_T24Kwoky14
Aimlezzz17J.calling.2bad30
Isair29Eru30
Pipboy30Daemon30
Gerret28Apollo2123
U počítání bodů jsme byli velmi shovívaví a uznávali některé přešlapy v odpovědích u velmi podobných her, např. Crayon Physics Deluxe/Crayon Physics, Modern Warfare 2/Modern Warfare 3, Rollercoaster Tycoon 1/2, Ultima 7/Serpent Isle. U některých, kde šlo poznat přesně díl série, jsme byli tvrdší - Gothic 1/2, Czech Soccer Manager - v tomto případě nestačilo napsat jen "CSM" (to je podobné jako napsat "NHL"), protože jsou od sebe jednotlivé ročníky na první pohled rozeznatelné.

Playoff:

Plného počtu bodů tedy dosáhlo šest lidí. Jak vybrat tři vítěze? Jak bylo zmíněno, první měřítko v případě stejného množství bodů je přesnost odpovědí. V tomto minisouboji tedy šla stranou výše zmíněná tolerance a postupně odpadli JohnCZ (nepřesně tipnul Crayon Physics, Rollercoaster Tycoon 2 a Ultima VII: Part Two - Serpent Isle), j.calling.2bad (Crayon Physics) a Eru (Rollercoaster Tycoon 2). Ostatní odpověděli bez chyby. Další síto, aneb odpověď na bonusovou otázku ("Twin Peaks"), nerozhodlo - všichni tři uhodli. O pořadí na stupních vítězů tedy muselo rozhodnout poslední kritérium a sice počet DH bodů (ano, konečně vidíte, jak jsou důležité! :)).

Vítězové:

 1. Daemon
 2. Pipboy
 3. Special_plan

Gratulujeme!

Diskuze ke článku

< >
I já blahopřej vítězům, pěkná soutěž. Hned bych věděl tak 10, po krátkém dohledání tak 15 max 18. Plný počet bych rozhodně nevěděl, takže nejen vítězové mají můj obdiv .-)
Gratuluju vyhercum i DH tymu k pekne vymyslene hre.
Jsem rad, ze jsem se neznevazil oficielne, neoficialne je to 17 z fleku (3 nepresne). Vyhra urcite nekoho popostrci podat lepsi vykon, ale tahle pro zabavu to ma taky neco do sebe. :)
Gratulace všem, kteří poznali více her, než já, což josu zřejmě naprosto všichni :D Osobněš jsem to tak raději ani neriskoval, z hlavy jsem horko těžko vydoloval tak pět šest kousků, na hledání po netu nemám čas :(

Congrats výhercům, příště si vezmu volno a uhodnu minimálně 31 ze 30!
Njn., v dnešní době už dá najít skoro všechno, když člověk ví jak na to a jsou o tom k sehnání informace.
@Indian (17.07.2012 17:34): Tak úplne ab nihilo hru podľa jednej scény asi nevygoogliš (resp. asi len veľmi ťažko a so šťastím), takže nejaký znalostný základ to už predpokladá. Preto mi to nepríde nijak nefér.
@Daemon (17.07.2012 17:30): dobře podvádění je možná silné slovo, ale dohledávání na google mi přijde více než divný :-). No a o napovídání v diskuzi ani nemluvim.

A neboj výhru ti neseberu :D
@Indian (17.07.2012 16:25): Nechápu o co ti jde, že tu pořád vykřikuješ o podvádění. Máš pocit, že někdo konkrétní podváděl? V pravidlech nikde nebylo, že se mají odpovědi poslat hned po prvním shlédnutí videa, jak si to udělal ty. Ostatně taková soutěž by mi přišla dost o ničem. Zajímavé mi přišlo právě to dolování vzpomínek a dohledávání podle kousků informací, které se mi podařilo vybavit. Že to někteří zkazili napovídáním v diskuzi, to už je věc jiná :(
Dirt 2 jsem si nebyl jisty vubec. Nejdriv jsem tam mel xpand rally xtreme, ale to jsem eventuelne shledal moc hnusny. Pisnicku jsme hledal podle neakyho seznamu skaldeb z Dirt2 ale zadna mi neprisla ze je to ona.. pravda chvili pred koncem toho seznamu jsem se na to vybodnul >_>
Já jsem tušil, že konkurence bude velká :), není problém (když je času dost ty známé hry dohledat i když jsem o nich nikdy neslyšel), a kdybych jako Indian napsal všechno hned taky bych taky měl nax půlku věcí.

A jsem rád, že jsem poznal tu 17. A to nakonec jen díky tomu soundtracku co hrál v pozadí: http://www.youtube.com/watch?v=O7T87NIsoXs Ten je fakt dobrej, jinak hru jsem taky ještě nehrál :).
Dobře vy! O některých hrách z tohoto seznamu jsem ani v životě neslyšel, natož abych je poznal... :-)
Jak tak koukám tak sem toho mnoho nevěděl, ale aspoň mám čistý svědomí, že jsem nikde nehledal ani se nikoho neptal či jinak nevizvídal :-). Všechno pěkně hned.

Každopádně gratuluju vítězům a těším se na další soutěž :-).
universe sandbox jsem poznal jen diky HUDu. Tusil jsem, ze to bude neco takovyho, ale nejak vetsina screenu co jsem od US nasel vubec nepripominala obycejnou slunecni soustavu, toz jsem to nejdriv odepsal s tim, ze to asi bude neco jinyho >_>

no, priste bych prosil tak stovku tech ukazek :o)
Super :)

@NateLogan (16.07.2012 23:50): Nevim jestli přímo v nějaké akci, ale zahlídl jsem tu hru někdy na Steamu a možná si i prohlížel screenshoty. Takže jsem jí poznal, ale nějakou chvíli jsem musel urputně vzpomínat, jak se to vlastně jmenovalo.
Se docela divím, kolik lidí vlastně poznalo Universe Sandbox, tahle věc hazarduje v šedé zóně mezi hrou a obyčejným programem. Já o ní vím jen díky vánoční akci na Steamu... A taky mě trochu zajímá astronomie :)
Ah, teď mi došlo, že má výtka k absenci RPG byla mylná... Na Gothic jsem kompletně zapomněl=D No dobře... Ještě Ultima, ale tu jsem nepoznal.
Tam bylo dokonce i World of Warcraft a Call of Duty a já je nepoznal!?!? Tak to jsem na tom docela dobře :-)
To bylo těsnéé! Blahopřeji vítězům a organizátorům děkuji za soutěž. ;)
Blahopřeji vítězům.

special_plan: Znělku seriálu jsi poznal sám, nebo až po nápovědě?