Blog

Nejočekávanější hry roku 2014 - 2. část

Posledně jsem uvedl seznam her, které se do TOP 30 nedostaly. Tentokrát už se podíváme na těch 30 nejočekávanějších titulů doplněných o videa a vybrané komentáře hlasujících (a v tom horším případě stručným popiskem ode mě).


Nejočekávanější hry roku 2014 - 1. část

Jak se rok 2013 blíží ke konci, vyhlížíme, co nás hráče čeká v roce příštím. Tak jako loni pod taktovkou Deimosovou, i letos proběhla anketa o nejočekávanější hry let příštích, tentokrát pod taktovkou mojí.


Prosincová nadílka Databáze her

Tento rok byl pro herní komunitu velmi zajímavý, zejména uvedením nových konzolí, takže se v blízké době můžeme těšit na posun her na další úroveň, doufejme,…


GDS 2013 - Herní orgasmus ve formě konference

Games Developer Session patří k jedné z nejlepších akcí ohledně herního vývoje, jaká v ČR může být. Minulý ročník jsme bohužel zaspali, ale nyní jsme si přivstali (asi ve 4 ráno ze Zlína) a byli jsme tam!


Vývojáři DH v podcastu Games.cz

Již zítra budeme společně s MCZ hosty Fight Clubu - herního podcastu Games.cz, kde budeme posluchačům a divákům představovat Databázi her. Vysílání se bude…


Oculus Rift development kit - dojmy a postřehy

Pipboy zase jednou neodolal pokušení a koupil si za sprosté peníze Oculus Rift. Tedy jeho první devkit verzi. Vzhledem k tomu, že drtivá většina reakcí na Oculus Rift je až podezřele pozitivní, bych se s vámi teď rád podělil o moje dojmy, které zas až tak jednoznačně pozitivní nejsou.


Zápisky moddera: Jak jsem pracoval na Fallout 1.5: Resurrection

3. října vyšla modifikace do druhého Falloutu nazvaná Fallout 1.5: Resurrection. Ve vývoji byla přes deset let a teď, když to všechno končí, nemůže se jeden z jejích autorů ubránit nostalgickému vzpomínaní. Snad vzbudí alespoň trochu zájmu a pro ty, kteří by se někdy chtěli pokusit o podobný podnik, přinese i nějaké to poučení.


3. oficiální DH sraz: report

Rok utekl rychle, a tak se objevil článek oznamující sraz se zapisováním účastníků 3. oficiálního DH srazu ve Zlíně. Zapsalo se asi 15 lidí plus pořadatelé, což…


3. oficiální DH sraz: finální informace

Sraz nás čeká už tento týden, takže není divu, že přichází poslední informační článek před akcí.


Nejlepší herní soundtracky podle uživatelů DH

Konečně je to tady!


3. oficiální DH sraz: 13. - 15. září 2013

Do třetice všeho dobrého...


Česko-slovenská freeware scéna

Nepovažuji se za nějakého odborníka na českou a slovenskou freeware scénu, ale jelikož jsem se hlavně díky DH dostal k několika zajímavým titulům, které do ní patří, chtěl jsem jí to nějak oplatit a jako nejlepší způsob mi přišlo sepsání tohoto článku.


Komerčná herná scéna a jej vývoj

Téma, ktorú sa snažím trochu viac priblížiť, nie je pre hráčov ničím novým a ani sa v nej nesnažím poukazovať na nové okolnosti. Z pochopiteľných dôvodov nemá zmysel ani ísť príliš do hĺbky, pretože by sa dĺžka článku zbytočne natiahla a mojim cieľom nie je napísať knihu, len menšie zamyslenie sa nad touto problematikou.


O tom, jak zlé videohry dělají z lidí psychopaty

Normálně cizí rozhovory neposlouchám, ale nedávno jsem tak seděl na nádraží a slyším nějakou ženu vykládat: „To je hrozný, ten počítač byl úplně dodělanej. To je z těch her. Museli jsme ho dát na vopravu.“


Report ze srazu DH v Praze 22. 2. 2013

Mnozí z vás si určitě nevšimli, že 22. února 2013 se v Praze sešla hrstka šťastných uživatelů v hospodě na pokec a trochu pařby.


DH 2.1: "Extended Cut"

Už když jsme vyvíjeli Databázi-her 2.0, dali jsme si takové předsevzetí, že se další rozvoj ponese v duchu menších aktualizačních cyklů, zpravidla nějak tematicky…


Nejočekávanější hry roku 2013 podle uživatelů DH - část II.

Slibovaná druhá část článku o nejočekávanějších hrách roku 2013 dle uživatelů DH je tady!


Nejočekávanější hry roku 2013 podle uživatelů DH - část I.

Téma, které se pravidelně každý rok v různých médiích opakuje, jsem chtěl zpracovat zajímavým a originálním způsobem. Oslovil jsem více jak stovku předních uživatelů Databáze-her.cz (dále DH) a ptal se na jejich nejočekávanější hry.


Cesta do hlubin třicátníkovy duše (poznamenané herním průmyslem)

Když už se na naší, z prachu plevele vydupané, Databázi naskytla možnost podělit se o všeobecně generované osobní pocity, napadlo mne, že i já bych mohl přispět svou psychoanalytickou troškou do mlýna.