Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

7. oficiální DH sraz - poslední informace před zahájením akce

Přátelé, sraz se nám nezadržitelně blíží, a tak si zde ujasníme ještě pár posledních věcí.

Úvodní článek o srazu najdete tady: https://www.databaze-her.cz/blog/7-oficialni-dh-sraz-oznameni/

Doplatky

Budeme vybírat doplatek za pivo, limo a režii (poplatek za spotřebovanou elektřinu a vodu, kterou nám majitel chaty naúčtuje v den odjezdu). Většiny lidí se bude tedy týkat doplatek ve výši 241,- Kč. Ti, kteří nebudou pít pivo, či se s námi stravovat, budou mít poplatek menší. Všem individuálně napíšu do zprávy, jaká částka se ho týká.

Tu částku, kterou každému napíšu, můžete zaslat na stejný účet, jako jste posílali zálohu. Nezapomeňte znovu uvést v poznámce vaši přezdívku na DH. Číslo účtu: 135442850, kód banky: 0300. Nebo doplatek můžete zaplatit hotově na místě.

Náklady navíc

Protože objednáváme 50l sud piva, je možné, že se bude muset jet pro další, nebo to vyřešíme basou piv. Počítejte tedy prosím s variantou, že se na to budeme skládat.

Dále plánujeme prohlídku jeskyně Výpustek, kde je vstupné 140,- Kč. Podle toho, kolik bude aut, pojedeme buď auty, nebo busem.Program

PÁTEK

15:00 Zahájení akce, od této doby se můžeme začít ubytovávat
18:00-19:00 Večeře
19:00 Meatballův kvíz
20:00 Volný program

SOBOTA

7:30 Snídaně
9:00 Watchoutova venkovní aktivita s RPG tématikou
12:00-13:00 Oběd
13:00-16:00 Výlet do Jeskyně výpustek s procházkou
17:00 Kwokyho závodní turnaj
18:00-19:00 Večeře
19:00 Kvíz od Erua
20:00 Kwokyho Kvíz
Volný program

NEDĚLE

7:30 Snídaně
8:30 Volný program + balení
11:00 Kwokyho interaktivní přednáška o hardwaru
12:00 Oběd
14:00 Konec

V rámci celého víkendu budeme mít k dispozici PS4 se hrou Mortal Kombat 11, kterou zapůjčí RemixSvK.

Co si vzít s sebou

Jako každý rok zopakujeme ty nejdůležitější věci, které se můžou hodit:

Peníze, doklady, přezůvky, pláštěnka (každý uváží dle předpovědi počasí), léky - ibalgin, imodium, popřípadě léky na alergii, teplejší oblečení na venkovní sezení, plavky (pokud si někdo bude chtít zaplavat v rybníku Olšovci) a každý si prosím vezme vlastní propisku na kvízy a jiné aktivity (pokud někdo vezme propisek víc, tak to také nebude vadit). Můžete vzít i nějaké deskové hry, kdo bude chtít.

!!! POZOR: Je potřeba aby si s sebou každý vzal povlečení: prostěradlo, povlečení na peřinu a povlečení na polštář nebo spacák !!!

Jídlo: zajištěna snídaně, oběd a večeře. Kdo chce, může vzít do placu nějaké pochutiny (chipsy, sušenky, atd.).

Nealko pití: v chatě budou zajištěny tři menší sudy domácích limonád. Kdo chce, může si přinést i vlastní.

Alko pití: zajištěn 50l sud Svijan. Kdo chce, může si přivézt s sebou cokoliv jiného.

Doprava

Do Jedovnice se nejlépe dostanete autobusem ze zastávky Brno - Židenice nádraží. Ideální je vystoupit na zastávce Jedovnice, Újezd, nebo Jedovnice, Chaloupky. Od zastávky je to cca 1,5 km k naší chatě směrem ke kempu Olšovec. V případě potřeby někoho můžeme vyzvednout autem na zastávce.


detail mapy po rozkliknutí


Kontakty na organizátory


Crash: +420 732 287 546
Laurona: +420 732 339 811

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit buď zde v diskuzi, nebo v soukromé poště.

Těšíme se na Vás!

Laurona & Crash

Diskuze ke článku

< >
@Crash (02.06.2019 20:46): já možná postrádám nabíječku :-D díky za úschovu pokud je teda moje :-)

jinak sraz perfektní, přístí rok nebo ještě letos v zimě se těšim znova na viděnou! :-)
Deadline 22. 6. stíhám, s mým reportem určitě můžeš počítat.

„watchOutovy speciální brýle” jsou celkem padnoucí název, ale je možné použít i videobrýle nebo FPV brýle. Hlavně nic s virtuální realitou. :-)
@H34D (03.06.2019 17:00): No ja prave dnes koukal na nejake testy a i "nizky" rozdil v CL (14 vs 16) pri stejnem kmitoctu delal, minimalne v nekterych hrach, meritelny rozdil v procentech (prumerne FPS 146 vs 150 napriklad). Na zaklade toho tedy verim, ze extremne rychle a extremne pomale pameti muzou mit v nekterych hrach vliv dokonce i tech 5% nebo trochu vice, obzvlast, pokud jsou to hry hodne narocne na CPU.

Ale metodiku samozrejme neznam, nevim, kolikrat to merili, jak meli nastavene prostredi a tak dale. Je mozne, ze jsou to testy k nicemu :)

EDIT: Tady je treba jedno takove video - porovnavaji CL16, CL15 a CL14 (tedy pomale CL18 a horsi - obzvlastne znatelne u pameti s nizkou frekvenci - tam nemaji) a uvadeji prumer a spodnich 1% a v nekterych hrach jsou rozdily zanedbatelne, nekde ale docela vyrazne (napriklad Fortnite 1% 119FPS u CL14 vs 106FPS u CL16) https://www.youtube.com/watch?v=G_8X7bpgyWs
@Garion (03.06.2019 11:53): Moje zkušenosti s HW jsou spíše z doby před 15 lety, ale troufám si říct, že ten rozdíl v CL u paměti nemůže být nikdy tak velký jako je 5 nebo dokonce 10%. RAM nikdy nebyla pro výkon ve hrách tak důležitá. Jestli je rozdíl vůbec měřitelný, tak bych tipoval kolem 1%. Ale to spíš taky testy ovlivní, jestli si zrovna Windows na pozadí indexuje nějaké data, nebo jestli antivir hledá update apod.
I já jsem (s noční mezizastávkou) dorazil domů a připojuji se k zástupu děkujících!

@Kwoky (03.06.2019 10:06): watchOut je Oberyn, jak jsem se dozvěděl vloni. Jamie sedí ještě o jedno místo vzaději. :-)
@Kunick (03.06.2019 10:52): Hodím to do spoileru, je to trochu víc textu :)
Vztah latence a frekvence se netýká jen DDR4. Platí pro všechny RAM snad odjakživa (minimálně 1997 a dál).

A to rozdělení je arbitrární a pouze relativní vůči ostatním dostupným pamětem?
Pokud znáš frekvenci a reálnou latenci (viz níže), můžeš porovnávat paměti různých generací mezi sebou. Rychlé DDR3 můžou být reálně rychlejší než pomalé DDR4.

Frekvence říká, jak máš "tlustou trubku", tedy kolik dat maximálně proteče. Latence říká, že když na začátku otočíš kohoutkem, tak chvíli trvá, než ta data začnou téct.

A je to problémem vždy přip až když dochází k využití většiny dostupné paměti?

Pokud posíláš jeden velký blok dat (typicky loading u hry, kdy se data přesouvají do paměti grafiky), tak se latence projeví úplně minimálně, protože se čeká jen na začátku a pak už to valí bez prodlev. Pokud ale přeskakuješ v paměti z jedné buňky do druhé (malé bloky dat), tak se latence projeví mnohem víc, protože se čeká na začátku každého "přeskoku".

Můžu tedy celkem s jistotou prohlásit, že frekvence je pro hry důležitější než CL. Zajímavé, že vliv CL na výkon ve hrách téměř nikdo neměří.

Jakmile dojde k využití celé dostupné paměti, začne zdržovat tzv. swapování, kdy si systém odkládá méně používané bloky z RAM na disk. To trvá řádově déle, než latence RAM, tedy pokud se čeká na disk, je rychlost RAM bezpředmětná.


Uvedu ještě příklad na výpočet reálné latence.
Modul A: 2400 MHz CL 15. 8 GB za cca 1100 Kč.
Modul B: 3000 MHz CL 16. 8 GB za cca 1200 Kč.

Než se spustí přenos dat, tak to trvá modulu A 6,25 ns. Modul B to stihne už za 5,33 ns. Tedy i když má modul B vyšší CL, reálně je latence o dost menší. Je to proto, že to trvá více cyklů, ale cykly jsou kratší (vyšší frekvence = víc cyklů za jednotku času).

Modul B je tedy každopádně o dost lepší než modul A. Rozdíl v ceně je ale úplně minimální. Zde se tedy rozhodně vyplatí tu stovku připlatit.
@Kunick (03.06.2019 10:52): S velikosti (zaplnenim) to nesouvisi. Zalezi, cemu rikas problem - i ve hrach je to videt, nemuzu ted najit porovnani s temi opravdu pomalymi pametmi (nizky takt a vysoke CL), ale i kuprikladu CL16 vs CL14 u relativne rychlych pameti (3200-3600MHz kuprikladu) je rozdil ve hrach stabilne jednotky procent, tedy meritelny. Pokud by clovek porovnaval pomale pameti s CL18 a rychlejsi s CL16, verim, ze by ten rozdil bych jeste vetsi (rekneme 5-10%), coz uz je znat. Hlavni informaci je ale spis to, ze si na to clovek musi take davat pozor, pokud miri na nadprumerne vykonnou sestavu.

@Kwoky (03.06.2019 10:54): To zni rozumne :)
jako obvykle sraz perfektní! Díky všem a teším se na další. A až dnes jsem si přečetl zprávu od H34Da, abych všechny pozdravoval. Takže tak činím aspoň tady!
Já se taky připojím. Všem moc díky za super sraz, organizatorum i ostatním, ráda jsem vás potkala :)
@Kwoky (02.06.2019 22:00): Já místo toho propadl pokušení a jal se už brouzdat po nabídkách na ten zimní srázek. Jestli si s reportem dají organizátoři stejně na čas, jako posledně já po Bruntálu, tak se asi dřív dočkáte v poště nového dotazníčku. :D
Připojuji se k děkovačce. Bylo to super!

Už pomalu sepisujte svoje dojmy do reportu, dokud to máte v čerstvé paměti :)

Ještě něco doplním pro ty, co absolvovali moji přednášku :)
Reálná CL (latence) u RAM se spočítá takto:

1 / frekvence * počet cyklů CL * 1000

Tedy typický příklad:
Paměti 3000 MHz s CL 16:

1 / 3 000 * 16 * 1000

Vyjde vám číslo v nanosekundách.
Pro DDR4 platí, že výsledek 4 je fantastický, 5 velmi dobrý, 6 průměrný až mírně podprůměrný a 7 je mizérie.
Bylo to jako vždy super, rád jsem vás všechny viděl a velké poděkování organizátorům!
Povedené fotky a hlavně další povedený a úspěšně přežitý sraz, takže díky všem za účast, aktivitu a pohodičku, kterou jste tam vytvořili. Těším se zas příště třeba i v Bruntálu.:)

POZOR HLÁŠENÍ: Někdo si zapomněl v kuchyňce na kartonu s vodami bílou USB nabíječku, tak je u mě v šuplíčku a za příslušný nemalý úplatek může být vrácena majiteli zpět. ;-)
Já dorazil teď (zastavoval jsem se ještě v Blansku). Též díky všem za skvělej víkend, Bragimu za tatračaj, Falagárkovi za velmi příjemnou slívku, a samozřejmě Lauroně za soukromou medovinku. Jestli se do té doby zase nezmrzačím nebo nezbankrotuju, jsem si téměř jistý, že zimní sraz vskutku bude konečně taky mít repete.
Tak jsem doma. Opět díky všem za parádní víkend. Hlasivky se budou hojit další měsíc... :D
Vítejte zpátky! Krásné společné fotky a těším se na zážitky, určitě jsem o hodně přišel, ale rád jsem Vás všechny viděl aspoň na chvilku.
Ale zas, na té druhé dost intenzivně žeru toho šibalskýho Bursofta mezi superserious garionem a eru. D:
Taky se mi ta první líbí víc, je tam míň Jaryna. A ten Supercrash zářící přímo uprostřed jako slunce držící svou sestavu pohromadě, uff. ^_^
Nezapomeňte si prosím vzít každý to povlečení na postel včetně prostěradla...díky! :)
Bude letos zas nějaká debata o DH, představení vizí a výmluvy, proč ještě nejsou veřejné štítky? :D
Naše pětice dorazí také těsně po čtvrté hodině, pokud nebude centrum Brna příliš plné.
V kolik tam kdo budete? Mám na pátek dovolenou, tak můžu vyrazit klidně dřív. Pokud bude situace na D1 dobrá, bude mi cesta trvat odhadem 3,5 hodiny, tak abych věděl, v kolik vyrazit...
Ahoj, pokud se mi v pátek podaří dostat z práce včas, tak budu vyrážet kolem 17h z Brna, pokud by tedy někdo potřeboval odvoz, klidně volejte (773 521 411). Tentokrát se však jedná o jednosměrnou jízdenku :-), protože se kvůli povinnostem budu vracet už v sobotu :-( ale i tak se na Vás moc těším.
1. V jeskyni je 7 - 9 stupňů, tak tomu raději přizpůsobte oblečení.

2. Bylo by k něčemu, kdybych s sebou vzal starší PC s GTX-560 a HDMI kabel? Sám na něm mohu nabídnout svou Steam knihovnu (např. Speedrunners, Trine) a taky simulátor dronů DCL - The Game se správnou vysílačkou.

3. Ale nebojte, jen jako vedlejší bod mimochodem, můj bod programu letos půjde trochu jiným směrem. :-)

4. Nějaké stolní hry s sebou vezmu. Když už jsme u toho RPG, hrajete někdo Munchkina? Pak bych to viděl spíše na rychlejší a jednodušší hry - Safari bar, Timeline, Dobble, Krycí jména. Po loňsku je mi jasné, že na ságy typu Civilizace to nebude, což ale vůbec nevadí.

5. Ano, nakonec jedu, navzdory tomu, co jsem psal dříve. Nějak jsme s Dominikou velkou dovolenou plánovali tak dlouho, až jsme se shodli, že se nám vlastně nikam nechce.
@Steve (22.05.2019 12:42): No neprší! Že tam pak nateče je věc jiná :D

A naštěstí nejsme fotbalisté a tak máme víc energetických podkožních zásob a díky tomu přežijeme déle. A protože je v ČR dlouhodobé sucho, tak budeme rádi pokud všechnu vodu nerozeberou místní a zůstane nějaká voda i pro nás ;)
Já myslel, že to jsou to ty Jedovnice, takže by tam správně mělo být "Do Jedovnic se nejlépe dostanete". Ale mrzí mě, že mi to s Romčou zase nevyjde.
@Tulareanus (21.05.2019 20:31): no to není právě :/ je do osmi....tím jak je to v kempu tak se tam musí na jídlo vystřídat X lidí a oni to potřebují mít časově naplánované.

@Kunick (21.05.2019 20:31): tentokrát se budu opravdu hodně snažit ji neprošvihnout :D

@Kunick (21.05.2019 20:31): Byl to Watchoutův nápad...původně jsem byla k němu skeptická protože jsem musela zase zarezervovat čas prohlídky a budem tam prostě muset dorazit včas...ale nakonec si myslím že to bude stát za to :)
Jo a nabízím svezení Litoměřice -> Praha -> Brnel -> cíl v pátek odpoledne (výjezd z Ltm cca ve 4, Praha kolem páté).
Stale plati, ze planuji jet trasu Praha-Brno-Jedovnice a cokoliv mezi/okolo s tim, ze mam dve volna mista v aute. Odjezd z Prahy v patek po obede.