No a do hry nám míří československá prémiová osmička. A líbí se mi, že po polácích a italech už se nikdo neptá, jak moc je to fake.
@Thellwin (25.01.2019 14:49): Koukal jsme na to videu s chliserem, nebo co to je heavy 8 tier premiák papír :D. Byla sranda, jak si tam pálil ty goldy a ono ti to pohlcovalo. No defakto tank o ničem mi přišlo :). Akorat jsme si nevšiml kolik vydělává a na staty na netu jsem línej se dívat.

Problém osmiček je ten, že i osmička, která je v rámci svého tieru ok, je zabitá mm, kdy jsi ve většině bitev žrádlo pro vyšší tiery. Takže když dneska osmičku, tak jen nějakou, která se svému tieru nějak vymyká.
@kurcatovium (23.01.2019 17:43): A tyhle věci se snad ve Wotku nedějí? A ne, nehrají, většinou jsou zvýhodněný, pamatuji si třeba na spamy těch neměckých TDček (E25?) které měli byly totálně OP a každý si na ně stěžoval.
@Gordon (23.01.2019 15:49): A ve WoT se prémiáky hrají jinak než běžné tanky? :-O

A chování vývojářů mi teda putna není. Když třeba něco slíbí, přičemž to za týden udělají přesně naopak, není to úplně košer. Stejně jako není úplně košer vyhrožování copyright striky na youtube. Anebo udělování banů na základě špatné nálady admina apod. To jsou věci, které dokáží hru docela potopit.
Tím zasazením do "jiné doby" se od AW nenechte odradit. Pokud vyloženě nejste hardcore fanda druhoválečné techniky, tak je vám ve výsledku jedno, s jakým tankem zrovna jedete. Důležitější pak je, jak se s tím hraje. A tady mi AW přijde po stránce hratelnosti jako zajímavá kombinace WoT a WT. Ta hra má spoustu skvělých nápadů, investice nejsou nutné a prémiová munice zde taky neexistuje. Bohužel to zabíjí jiné problémy, hlavně celková nedoladěnost po technické stránce. Ale pokud se chcete jen bavit, dá se to přežít. No a ty modernější tanky jsou jen o zvyku. Ono i mezi nimi najdete spoustu dnes již legendárních strojů - T-72, Abrams, Callanger, Leopard a brzo i Leclerc. Mimo to na nižších úrovních, které se de facto hrají jako WoT, najdete i tanky z WoT :D Každopádně ta hra rozhodně není bez chyb a chce to určitou míru trpělivosti. Nicméně kdo tomu propadne, už se mu zpět do WoT vracet chtít nebude. Já už ho nezapnul pár měsíců :D
@pipboy (23.01.2019 15:43): :D Jo ta hra je sranda. Proto hraji nižší tiery. T14 ta USA sice málo dmg, ale je fajn, kdyz mám víc blocked, jak damage :D

Jenže pak je kolo, kde mají goldíky :D a blok nic.

Pamatuji bitvu ted týpek s IS do mě pálil s goldama do britaka td 7 :D a ubíral mi po kouskách. No a pak do mě vjel medák goldy do zadku a byl game over.
@kurcatovium (23.01.2019 15:08): To že většina premiáků je k ničemu není pravidlo, bylo to myšleno hlavně tak, že tě to nijak neznevýhodní proti jiným hráčům neb se to hraje stejně. Srovnávat si budu cokoliv s čímkoliv. Můžu. Tečka. :-D

@kurcatovium (23.01.2019 15:08): vývojáře a jejich chování je mi upřímně totálně putna, do hry neinvestuji nic a mám winrate 55 % +-, takže jsem spokojenej, jediné co mi vadí je bug v netcode co znemožnuje níčení některých budov, toť vše. Já hodnotím hratelnost obou her, né to, kdo ty hry dělá. To mi je totálně u prdele. Nechápu docela, proč to zmiňuješ, diskuze je o hratelnosti.
@FildasCZ (23.01.2019 13:49): nedávno jsem poeidil JgPz E100, v polovine bitev mam ocelovou zed, ale v jedny jsem vyjel na... takove te polni mape kde se na zapade kempi v ceste plne keriku... rikam si mas pancir, naspotujes hovada co po tobe budou strilet.... vydrzel jsem na zivu asi vterinu od prvni rany. spotnuto snad vubec nic, damage blocked 320 :/
@Gordon (23.01.2019 14:32): To je jako se kdysivá srovnávala Mafia a GTA3. Hry úplně o něčem jiném, s úplně jinou cílovkou, úplně jiným gameplayem, jinými prioritami, ale stejně to každý srovnával mezi sebou, protože to na první pohled "vypadá podobně"... Jenže to je fail, protože to srovnávat prostě nejde, jakkoliv to "vypadá podobně". Nejde. Tečka.

Systém ve WoT ti už taky prakticky neumožní si zaplatit, abys mohl prorážet nepřátelský tanky (nehledě na to, že to tak stejně úplně 100% nefunguje), protože prémiová munice je už jen za kredity (ok, beru, pořád můžu konvertovat goldy na kredity nebo koupit Fort Knox). Prim v té hře pořád - i navzdory všem balančním faux pas - hraje hráč a jeho znalosti, přehled a sledování mapy. Můžu do toho nasypat desetitisíce, ale když budu prostě hrát jako jelito, tak mi ani sebevíc goldů nepomůže k nějakým dobrým výsledkům. Rozdíl mezi platícím a neplatícím tupcem bude v dlouhodobém horizontu tak maximálně 1% WR (tzn. třeba zlepšení z 45% na 46%).

A k těm mizerným WT prémiákům: před delším časem jsem viděl video s Calliope a ten mi zrovna k ničemu nepřipadal... Další věc je chování vývojářů. Jakkoliv jsou vysoké šarže ve WG hovada, tak Gaijin je na tom snad ještě hůř. Těch videí o nejrůznějších failech, podrazech a ústrcích ze stran vývojářů jsem viděl dost a dost. Obzvlášť s přihlédnutím k tomu, že tu hru (už) ani nehraju.
Pokud někoho baví Need for Speed, tak Asetto Corsa asi nebude vhodná náhrada ačkoliv obojí je o závodění aut. Přesně vím jak to Kurče myslí, některé hry, ačkoliv na první pohled jsou o tom samém se liší tak moc, že je nelze stavět vedle sebe.

Když už, tak bližší "konkurence" je AW, které má ty herní mechaniky o dost podobnější, ale to má zase tunu svých problémů.
@kurcatovium (23.01.2019 14:02): A čím bys to jako chtěl stovnávat než z druhým nejrozšířenějším tankovým běsněním? Hlavní rozdíl je ten že že WTčko je simulátor s prvky arkády, zatímco WoTko je čistě jen arkáda. To nemění nic na tom, že to můžu porovnávat jak chci a že systém War Thunderu ti nedovolí si zaplatit abys mohl prorážet blbej pancíř nepřátelskému tanku. Dokonce i ty premiáky co si tam můžeš koupit jsou mnohdy jen experimentální sračky, který jsou úplně k ničemu. (nebo kořístní exempláře)
@Gordon (23.01.2019 13:52): Dovedl jsem to jen trochu víc do absurdna. Jak noha je to proto, že WoT a WT jsou naprosto diametrálně odlišné hry a jediná spojitost jsou tanky bojující proti sobě ve dvou týmech. Ale hratelnost, tempo hry, mechaniky, to všechno je absolutně jiné a vůbec jednotlivé části nejde vzájemně porovnávat. To je jako bych tvrdil, že když se v Gothicu vyplatí hrát s obouručními meči, stojí Oblivion za prd, protože je to tam jinak.
... Víte, že ve WTčku žádná Gold Munice není? Můžete si tam naložit plnou řiť APCRek, fakt.
@kurcatovium (22.01.2019 22:02): To vypadá jako Bulldog před nerfem, co? Jeden z nejzábavnějších tanků doprasenej kvůli zbytečnýmu spreadu do 10 tierů :/ Prodal jsem kvůli němu T71, abych neměl 2 podobný tanky.. a patch na to šel do hajzlu.. tak musím T71 koupit znovu jakožto poslední zábavnej midtier light..
@Bursoft (22.01.2019 15:39): Tohle je moje hra s nejvíc base XP, co jsem kdy dal (a dám): http://wotreplays.eu/site/1523630#stats

Ad gold balanc: je smutné, kam se ta hra za poslední roky posunula. Hraju to pořád téměř kompletně bez goldů, ale skřípe to jako prase. Oddělení game balancu už dávno rezignovalo na nějaké vyvážení pro standardní munici a vše se ladí pouze na zlato. A podle toho i vypadá random, protože je to tam přesně jak píše Thellwin "...ze stavu 5 let zpět -> občas střílím goldy abych měl výhodu dostaly do současného stavu -> většinou střílím goldy abych nebyl v nevýhodě". Když dnes vytáhnu na tieru 8+ jakýkoliv tank s aspoň náznakem nějakého pancíře, tak je skoro zázrak, když do mě nepřítel nestřílí goldy... Všechna procenta jsou si rovna, jen některých 5% si je rovnějších ;-)
Tak problém goldů je ten, že celá hra je kolem nich vybalancovaná.. kdyby je ze dne na den zrušily / nerfly, high tier heavyny se budou smát až za prdelí. Ale myslím, že hra má momentálně jinej zásadní problém a to je dokurvenej MM jejich pattern systémem a třema prdelema osmičkových prémiáků.
ad goldy - nekdy si rikam, ze kdyby nepovolili nakup za kredity, nebyl by z nich takovy problem >_>
Bez replaye, kde ukážeš co se stalo, je debata naprosto bezpředmětná. Mě nebaví vyvracet něco o čem se nemůžu přesvědčit, že se opravdu stalo. Jako mi jednou týpek tvrdil, že nespotl tank na 30 metrů ačkoliv proxyspot je 50 metrů a byl by se schopen hádat do krve, že to tak je. Po dodání replaye se ukázalo, že vzdálenost jenom odhadoval a hra fungovala normálně.

To jak dlouho hraješ je úplně jedno, záleží na jaké úrovni hraješ. Potkávám lidi co maj 80k bitev a stejně tu hru pořád nepochopili.
@Thellwin (22.01.2019 16:24): Hraji hru od samého začátku :), co to vyšlo. Ve hře jsem strávil 2000 hodin možná i více. Něco málo mám nahráno i v cw.
A když říkám věci, které mi přijdou ok a nebo zvláštní, tak čekám zda přijde někdo a řekne jo to je normální ne není a ne řeči typu mně to funguje si rajče apd řeči. To mi pak připomíná solo hráče, co maj ego až na půdu no team play jen zastřílet a vyžrat tanky.. To, že tank, artynou neprostřelím to je v pohodě. Ovšem není v pohodě, když zmizí rána a nebo trefím tank a nic se nestane :).
To, co tvrdím :) je v diskuzích na wot taky psáno :) stačí dohledat. Já si to z prstu necucám.

Pokaždé, když vlezu na diskuze, tak jsou lidé jen a jen nasraní, jak to pořád mrší a že je to už spíš paytowin. A upřímně se ani nedivím. Proto hrají už jen sranda match. :).

Vysvětlení , proč s is2 premium mám lepší mm, jak s is2 bez premium.

@FildasCZ (22.01.2019 14:56): Srry, ale tu hru hraju 6+ let (na celkem slušné úrovni, ačkoliv je plno mnohem lepších hráčů - https://lab-vole.cz/Player?name=Thellwinux ) a myslím, že po téměř 56k bitvách na publicu jsem schopen posoudit, zda to, co někdo tvrdí má reálný základ a nebo jsou to takové ty obvyklé bajky lidí, kterým mechaniky ve hře nic neříkají. A takových jako ty už jsem bohužel potkal plno, co si stěžovali na něco, nebo tvrdili, že něco nefunguje. Výsledek v 99 % byl, že po dodání replaye (pokud tedy byl dodán) se ukázalo, že buď absolutně nechápu jak hra funguje a nebo úmyslně lhali.

Btw mojí nej bittvu co se týče base XP jsem zahrál už hodně dávno a shodou okolností je záznam na YT u Catfooda, kdyby se chtěl někdo podívat - https://www.youtube.com/watch?v=TbI7rcxBCbo

Jediná přes 2k. Pak jsem se pár tankama dokázal těm 2 tisícům lehce přiblížit.

Goldy jsou regulérní a legální součást hry, ačkoliv se ze stavu 5 let zpět -> občas střílím goldy abych měl výhodu dostaly do současného stavu -> většinou střílím goldy abych nebyl v nevýhodě. Každopádně, komu není dáno i jinak, tomu ani goldy nepomůžou. Dnešní meta hry, když chceš mít výsledky prostě Mirkům Dušínům (goldy jsou nefér) ani strýčkům Skrblíkům (goldy jsou drahé) nepřeje, taková je realita.
@Bursoft (22.01.2019 15:28): Jo to vím jen jsem ho úplně nepochopil. Akorát se to trochu seká, když je to zaplé.
Ty jo snad jen 1800 xp :) a asi taky s is :D, ale musel bych se podívat. Bez zkušeností a tak myslím. Průměrně mám 400 asi :). Jenže hraji všechny tanky,. v CW jsem dobře hral s is-7 :)

t71 ou. Já s lehkýkam tankama moc neumím kromě amx :) a čínanů. Zrovna před 2 dny jsem s tankerem naspotoval snad 1500 dmg :D a to jsem jen jel :)

Jen mě mrzí, že t34 má špatné mm. Ty lahoda, kdy jsem v topu vs Lowe a je to otázka, kdo to více podělá.

Hlavně ono často by byl i jiný výsledek, kdyby hry byly bez goldů :)

Když jsem u těch replayů.. jaký máte nejlepší zdokumentovaný výsledek (nejvyšší base XP) za svoji WoT kariéru?

Já mám paradoxně nejlepší bitvu s nenáviděnou IS (1807 base xp)

V závěsu pěknou bitvu s T71 (1741 base xp)

Vždy jsem chtěl překonat 2k, ale už jsem nad tou hrou zlomil hůl. Nemám na ni čas a především náladu.. A jak ji lognu jednou za rok, tak hraju jak dement a je to ještě horší :D
@Thellwin (22.01.2019 14:19): :) Aha soudíš mě aniž bys mě viděl to není moc rozumné :) byt to hraji for fun, ale hru lidem nekurvím . A neověřuješ si informace a hned agresivně jednáš to není pěkné. TU jsem na hráčské diskuzi, kde diskutujeme. Ne u soudu.

Mechaniky hry :) znám základ a to pro hraní stačí, zbytek mě neotravoval a po jistých úpravách a to u artyn si toho hodně všímám, jen nerozumím jistým věcem, které dříve mě netrápily ba naopak ani nebyly. Arty mám rád přestal jsem je pak hrát, jak je nerfly a minulý rok si je zkusil znovu.

Několikrát po sobě jsem dingnul a nerefil ? Když rána šla přímo do tanku HMM. To bude něco, jako mizející střely.

Videa si nenahrávám :), ale každopádně až bude zas nějaká akce, tak se na to podíváme.

A kdo nabízel akci WG :) musí se to propojit :). No vidíš a mě to stálo euro něco :) a když si přečteš forum nejsem v tom sám. Do konce jsou na tom hráči o hůře, kdy z nepochopitelného důvodu se jim předplatné prodloužilo byt mám pocit si ho musíš obnovit.

Ono se to hezky hraje, když lidé hrají se zakázanejma moda, goldama :) a kdo tvrdí, že to nezvýhodnuje hru lže. Taky jsem měl mod na odstranění stromů, viděl jsem za roh. weak spoty, 6 smysl apd. Akorát ted ty goldy má snad každej :)
@Thellwin (22.01.2019 14:19): Abych pravdu řekl, tak to, že mi to lítá mimo kruh, se mi děje až nějak podezřele často ... :D U mě je to spíše velké procento :D

@FildasCZ (22.01.2019 13:34): Tak to je spíš záležitost Twitche, navíc, samo od sebe WG nic nikdy nevzalo, toto je tvoje přičinění, ne že WoT něco samo od sebe vzalo ;)
@FildasCZ (22.01.2019 13:34): Bot? Opice co hraje jako bot (btw někdy i hůř než bot), nerozumí mechanikám hry a dělá z toho závěry.

Pokud nepřišel o hp, tak jsi ho dingnul nebo netrefil. Pokud by jsi znal mechaniku distribuce střel, tak by jsi věděl, že určité malé procento střel může letět úplně mimo zaměřovací kruh. Ohledně střelby před tank, kdy jeden národ dává DMG a druhý ne, tak bych rád replay (jé, to je náhoda, ty hosamozřejmě nemáš vid?) aby jsme se mohli podívat, co za blbost jsi si zase vymyslel :)

Byl by ingame nick, aby jsme se podívali, jak moc je to že nevyděláváš tvoje vina do jaké míry ti!WG hází klacky pod nohy"?

Aha, jsme doma. Rozlišuj platbu WG a platbu Primu. Ty odměny do WoT jsou opravdu zadarmo, jestli si něco někdo bere je to Prime, i když já jsem si aktivoval jak Alphu, tak Betu a nepřišel jsem ani o korunu.
@themacs (21.01.2019 23:16): Platil jsem operaci alpha myslim :) a vzalo mi to z kreditky cca 30 korun ? :) Je to na forum :)
O ty prachy nejde, ale o přísstup wg, že psali free free free :). Ve výsledku jsem díky těm 4 premiákum něco nasetril, ale třeba ten brit md katastrofa jen 30% výher.

@themacs (21.01.2019 22:28): :D No jo, jak říkám hrál jsem to po dlouhé době a jediného, co jsme si všiml je sad další řádný nerf artyn a těch věcí, co jsem vypsal. To mi ovšem tolik nevadí, jako spackaný mm

@Thellwin (21.01.2019 23:02): Definuj slovo bot ? Já nebrečím, ale poukazuji na to, co mi vadí. Jestli ti přijde v pořádku, že i když je tank na spotovaný zmizí, já ho hitnu znovu se naspotuje a nemá ubraná hp, tak ok :D

Tak se přešti forum ;) operace, jak máš na pujčený tanky není zdarma, jak ti to overi kreditku, tak ti to strehne cca 40 korun a má ti to pak vrátit, ale nic.

Mám ti snad vyfotit BU, abys tomu věřil.

@Bursoft (22.01.2019 09:37): Dobře dobře to bude asi tím, že jsem přestal hrát s mody, ale co potom to, co jsem psal : " když je tank na spotlý zmizí, já ho hitnu znovu se naspotuje a nemá ubraná hp, tak ok :D.
Nebo to, že byt je v kruhu odtřelovacím, tak střela vypalí někam do háje, a nebo plošnost dmg, kdy třeba u nemčourů, kdy jsem střelil před tank, tak nic, ale udělám to s rusákem, tak vždy nějaké to dmg to ubere. A goldy nepoužívám
@Bursoft (22.01.2019 09:37): Existuje jediná vyjímka, kdy když trefíš (s tankem/TD - ne s artynou) neviditelný tank, tak ti to ukáže, kolik jsi mu dal dmg - když je ten tank normálně spotlý, ale je mimo tvůj dosah (max view range - tzn těch cca 580 metrů nebo kolik to je).
@FildasCZ (21.01.2019 18:52): Ten mod maximálně odhadoval dmg podle průměrně, i když si to ani tak neumím představit skrz HE mechaniku... To, že ti hra neukáže, kolik jsi ubral nespotlýmu tanku, je prostě správně a funguje to tak snad odjakživa..