Wolfenstein 3D: Super Upgrades!

01.10.1994

freeware (dříve placená hra)
rozšíření

Neoficiální datadisk pro Wolfenstein 3D, dokládající lépe, než cokoliv jiného, popularitu zakladatele žánru FPS, dal dohromady vydavatel PC verze základní hry, společnost Apogee. Obsahem datadisku, který id software nikdy neautorizovalo, je 815 levelů, vytvořených fanoušky. K lepší orientaci hráče, při výběru levelů, sloužilo rozhraní „WolfMaster“. Součástí tohoto rozšíření jsou ještě dvě aplikace, „WolfCreator“ na tvorbu náhodných levelů a „MapEdit“, editační nástroj pro modery.

Datadisk přinesl i mírné zvýšení obtížnosti. Nacisté se naučili běhat, předstírat sochy, i svoji smrt. Z mrtvých povstali někteří z německých ovčáků, aby se pokusili podruhé zakousnout agenta Blazkowicze, tentokrát jako čtyřnozí duchové. Je třeba se mít na pozoru i před bossy, kteří se v datadisku vyskytují mnohem časteji, než jen na konci epizod a levelů. Nepřítel může překvapit zpoza falešných stěn, ale Blazkowicz zas jeho, díky hologramovým dveřím.

Super upgrades! Stálo v předprodeji 40 a po vydání 60 dolarů. Zákazník v balení obdržel kartičku s cheaty a zaktualizovanou verzí základní hry.

Oficiální verze add-onu pro Wolf4SDL port.
Ověřoval jsem a mělo by jet dobře.

Pro Wolfenstein 3D 1.4. Zapnete hru, načež hned pod New Game je prázdná položka, domněle. Tu spustíte, jste v nabídce kompletního obsahu Super Upgrades. Stačí vybrat a hrát. V té nabídce ale jen navolíte Level Set, např. mnou dojeté C a K. Následně dáte klasicky novou hru výše, vyberete některou z epizod, pak obtížnost a hrajete.

Doporučuji mít ve hře kompletní soubory k SDL portu. Toto je vlastně jen exe pro výběr epizod a jeden mapsets.wl6, kde je obsah veškerých map z roku 1994.

Nastavení rozlišení v zástupci hry vypadá následovně: WolfSU.exe" --resf 2560 1440 .