Tesat do kamene!! Naprostej souhlas...
@Paul: "Hlavně, že to běží na Unity přitom by stačila modernizace starého enginu z Falloutu." To doufám nemyslíš vážně.
Je to takovy smutny kdyz ta hra uz je pro me v podstate historii a krabice pritom jeste neni ani na ceste :)
Yupiiii, je to na ceste!

"Hello Backer,
We're happy to inform you that the large boxed copies of Wasteland 2 have started shipping today! Thank you for your patience! We hope that you will receive it soon and in good order."
Random loot je fajn. Sniperky taky. Možná jsem měl místo party energy, SMG, sniper a heavy dát spíš energy, sniper, sniper a heavy.

Po pár hodinách hry baví (něco z JA, něco z Falloutu, něco z BG (nebo spíš NwN). První dojem byl horší. Na škaredou předpotopní grafiku se dá zvyknout (naštěstí jede i SweetFX). Vidím, že na GoGu to konečně zlevnili. Hm...

Btw, za zabití mimo battle nejsou XP?
@GodOfTheSick (06.10.2014 09:34): Chjo. Fargo, to je 5% dole z hodnotenia! :) Ale toto ma fakt stve, musim povedat. Prvy raz ked som tam vliezol, tak som to samozrejme necakal a... Druhy raz som bol pripraveny, ale AI sa rozhodla, ze mi pojde doslova po medikovi. A ked som ostal bez medika, bol som nahrany. Treti raz - to iste. Stvrty raz mi nakoniec ostal na nohach len jeden clen timu a ostani (vratane medika) krvacali na zemi. :) Vesela hra! Ale vyskusam to podla tvojich rad a uvidim.
@MickTheMage (05.10.2014 20:28): Jo, Whittier musíš celý vystřílet, jinak se nepohneš dál. Dobré je se hned na začátku přesunout doleva co nejdál od odstřelovačů a sejmout tam granátometníka a raketama pak sundat aspoň dva nepřátele zároveň.
@MickTheMage (05.10.2014 20:28): Ha, len pred pár hodinami som sa na tvoj blog preklepal cez odkaz na oldgames.sk! To si mal ešte v článku o W2 zaujímavý screen, kde postavičky vrhali tiene na stenu interiéru. Sviňa náhoda, teraz musím čítať znovu! :))
Moje dojmy po "par" hodinach hrania :)

Ale mam taky pocit, ze po tom co som to napisal som narazil na vaznejsi bug. Po tom ako som odovzdal Woodsonovi (tak sa vola, ze?) tie macacie tento, tak mi povedal, ze sa da do upravy radiacnych oblekov a potom sa mi ozve. Ehm, nejako sa neozyva a ja uz som odvtedy presiel vsetky pristupne lokacie hore, dole a naspat :) Jedinu, ktoru obchadzam oblukom je Whittier, kde je ten zakerny prepad bandou Deti citadely, ktory jednoducho nedavam. Ze by to bol problem a preto skript dalej nepostupuje? Inak neviem.
@PERKman (30.09.2014 14:17): hadat se o to nehodlam, ale rad bych poukazal na skutecnost, ze z podstaty veci pokud budu mit dve stejne dobre hry a ty jednu z nich ohodnotis, ve vetsine pripadu z toho ta druha v celkovem hodnoceni vyjde jako lepsi :)
@PERKman (30.09.2014 14:17): To platí jenom pro Arizonu. V Kalifornii se zajímavost a propracovanost příběhu/úkolů/světa o hodně zlepší. Souboje jsou parádní až do konce. Tak jako tak je to pořád málo. W2 prakticky nepřináší nic nového, jen přehlídku postapo klišé. Na rok 2014 dosti slabota. I izoRPG se dá udělat moderně. Peněz a času na to měli dost.
Já jsem rozhodně potěšen, za těch pár stokorun toho hra nabízí spoustu. Souboje sice nedosahují komplexnosti, třeba F:Tactics, ale nejsou na druhou stranu ani tak hloupý a nudný jako v posledním dílu UFO. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že boj jde spustit jedině útokem na protivníka, takže se hůře rozestavují vojáci před soubojem. Pro mě poněkud nešťastný řešení.

Co se lore a atmosféry týče, nemám výhrady. Jako kulisa k soubojům a rozhovorům to sedí. Uvidíme, jak se to vyvrbí dál, zatím jsem teprve u Prison :)
Já jsem tedy zatím spíš zklamán. Za hru jsem zaplatil nemalé peníze a dostal jsem bojový systém nesystém, celkově nezáživnou hratelnost, která je navíc podtržená postapokalyptickým světem, který je absolutně bez atmosféry. Taky se nějak nemůžu vypořádat s hrdiny, ke kterým si v podstatě nelze vytvořit žádný vztah. Hru jsem odložil a nějaký čas počkám na "opatchovanou" verzi a opadnutí mého zklamání, které bylo asi způsobené přehnaným očekáváním. (moje chyba)
@PERKman (29.09.2014 23:10): Však to píše hned na začátku že v komentáři se bude věnovat hlavně kritice. Mě se takový přístup líbí, netřeba dlouze opěvovat co všechno je dobré, ale popis nedostatků je fajn :-)
Jsem dneska vyhladil Diamondback Militia a konečně se dostal do Damonty. Ta hra je fakt solidně rozmáchlá.