A je tu velké finále. Po dvou letech se uzavírá Van Helsingovo putování. Zodpoví se poslední otázky a srovnají nevyřízené účty. A dozvíme se i více o minulosti duchovní společnici Katarině.

Třetí díl je trochu kratší co se týče délky kampaně, pomalu ale jistě směřuje hlavnímu souboji a zakončení příběhu. I vedlejších misí je jen pár, tower defense mini-hry a řízení odboje se taky smrsklo na pár nepovinných aktivit.

Novinky jsou dvě úplně nová povolání. A tím je Protektor rytíř a odborník na kontaktní boj, a Phlogistoneer který je v robotickém obleku a jeho zbraní plamenomet, rakety, energetické štíty a další vychytávky technologie. Tím už hra nabídne celkem 6 herních tříd postav, a pokud se to autorům povede převést i do Final Cutu tak tím lépe.

Došlo i k určitým změnám ve vývojovém stromu povolání, třeba Constructor má nyní k dispozici bojovou plošinu která nabídne palebnou podporu, a vyvolané jednotky nyní již po určitém čase neumřou, ale zůstanou do doby než je zničí protivník.

Nové lokace a oblasti jsou zajímavé, stejně tak i nová monstra. Na hru se po vydání sneslo docela dost kritiky kvůli chybám, já osobně se nesetkal s žádnou zásadní. Zakončení hodnotím stejně jako druhý díl, bavilo mě a novinky co se zde objevili přinesli zlepšení v hratelnosti.