The Incredible Adventures of Van Helsing III

22.05.2015
01.07.2016
15.08.2017

Poslední část trilogie The Incredible Adventures of Van Helsing přináší temnější, goticko-noirovou atmosféru a ještě propracovanější systém levelování. Kromě singleplayeru se dá kampaň projít i v kooperaci pro maximálně 4 hráče a PvP režim pojme až 8 hráčů.

Občanská válka o osud Borgovie se skončila už v druhém díle, ale budoucnost krajiny nevypadá zrovna růžově. Bývalé město vědy a techniky je v troskách, hašteřivé frakce a kriminální živly bojují o moc a podivný kult začal hlásit blížící se konec světa. A možná se ani nemýlí, protože krajinou otřásají vlny podivných událostí a nitky směřují k tajemné bytosti, bývalému spojenci a arci-darebákovi. Syn starého Van Helsinga proto ještě nemůže odpočívat, znova se musí chopit svých zbraní a opět se vydá na lov těch nejnebezpečnějších příšer. Zároveň se začne rozplétat minulost jeho společnice Lady Kataríny.

@Phoenix (02.07.2015 12:17): Jo tak to jo. To mě to nijak nevadí, protože stejně nestíhám hrát nic. Tak bych si třeba zahrál ty kapitoly a po čase až tu Final edici. Můžeš to brát jako s remakama, který přijdou ale trochu dřív, než se čekalo.

A je tu velké finále. Po dvou letech se uzavírá Van Helsingovo putování. Zodpoví se poslední otázky a srovnají nevyřízené účty. A dozvíme se i více o minulosti duchovní společnici Katarině.

Třetí díl je trochu kratší co se týče délky kampaně, pomalu ale jistě směřuje hlavnímu souboji a zakončení příběhu. I vedlejších misí je jen pár, tower defense mini-hry a řízení odboje se taky smrsklo na pár nepovinných aktivit.

Novinky jsou dvě úplně nová povolání. A tím je Protektor rytíř a odborník na kontaktní boj, a Phlogistoneer který je v robotickém obleku a jeho zbraní plamenomet, rakety, energetické štíty a další vychytávky technologie. Tím už hra nabídne celkem 6 herních tříd postav, a pokud se to autorům povede převést i do Final Cutu tak tím lépe.

Došlo i k určitým změnám ve vývojovém stromu povolání, třeba Constructor má nyní k dispozici bojovou plošinu která nabídne palebnou podporu, a vyvolané jednotky nyní již po určitém čase neumřou, ale zůstanou do doby než je zničí protivník.

Nové lokace a oblasti jsou zajímavé, stejně tak i nová monstra. Na hru se po vydání sneslo docela dost kritiky kvůli chybám, já osobně se nesetkal s žádnou zásadní. Zakončení hodnotím stejně jako druhý díl, bavilo mě a novinky co se zde objevili přinesli zlepšení v hratelnosti.